Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo T520 alebo X220  (Přečteno 1079 krát)

backman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Lenovo T520 alebo X220
« kdy: 14 Března 2012, 09:51:16 »
Zdravím, po dlhšej dobe.

Idem si renovovať svoj HW a tak som sa chcel spýtať jednu otázku (pretože najlepšie je sa pýtať tam kde môžu byť real user skúsenosti)

Došlo k tomu že si idem kupovať nový notebook. Chcem to riešiť tak že doma bude na replikátore (docku) pripojený k dvom monitorom. Potom keď bude treba tak sa klasicky vyberie a bude použitý ako prenosné zariadenie. Prečo to ale vravím? Pretože mi tu nastala menšia dilema. A to, či kúpiť thinkpad T520 ktorý má 15' display a 1920x1080 rozlíšenie (môj prvotný dôvod bol kupovať si notebook kôli tomu že terajší mal malý display a nízke rozlíšenie), alebo thinkpad X220 tablet. Teraz si asi poviete že sa chcel zbaviť malého displaya tak načo by mal brať 12' ? No dôvod je taký že tablet mi dá plnohodnotný input systém a keďže bude doma na dva monitory, táto nevýhoda by šla tolerovať. Taktiež na cestách by to nemuselo byť také zlé lebo 12' oproti terajším 10' a rozlýšenie 1366x768 je predsa len o niečo lepšie 1024x700.
Taktiež by ma zaujímalo či sú nejaké problémy s  ubuntu na týchto notebookoch. Ako som čítal t520 by problém mať nemali.
Chcel by som hlavne počuť názory ľudí čo s niektorým modelom mali skúsenosti, ale aj ľudí aby prejavili svoj všeobecný názor, poprípade odporučili niečo iné.
Ďakujem

P.S. Po dlhšej dobe sa vraciam k ubuntu lebo dúfam že unity dospelo k väčšiej stabilite ako tomu bolo pri jeho nástupe.
Nič neni lahšie ako matematika

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Lenovo T520 alebo X220
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2012, 11:49:53 »
"Bohůžel" nemám žadný tablet ale měl jsem možnost testovat na pár strojích (cca 5) dotykovou obrazovku s ubuntu live CD a vždy fungovala bez nutnosti něco doinstalovávat. Jediné s čím jsem měl problémy bylo simulovat pravé tlačítko myši. Až dodatečně jsem našel v Nastavení systému > Univerzální přístup > Ukazování a klikání > Simulovat druhé kliknutí, které by mělo vyřešit tento problém ale už jsem neměl žádný dotykový počítač abych to zkusil.
Ale vzhedem k tomu že X220 má také touchad tak to nebude zas tak velký problém.

Poradím ti zcela jinou věc a to pokud už investuješ do nového počítače tak určitě ihned po koupi vyměň disk za SSD. U tabletu ti klasický disk vydrží maximálně pár měsíců a bude ti dělat jen starosti. S SSD bude tvůj systém neuvěřitelně rychlý a třeba start počítače mám za 4 vteřiny což s klasickým diskem jsem na 40 vteřinách, ale hlavně se nepoškodí přenášením tabletu za chodu tak jako klasický disk. Jo u toho X220 bude asi disk 7mm tloušťka což vyrábí například kingston.
http://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v200-series-128gb-notebook-kit-d278300.htm i s rámečkem na starý disk. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

backman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Re:Lenovo T520 alebo X220
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2012, 19:09:56 »
ďakujem za radu... to ssd ešte premyslím... nakoniec ale pôjdem s T520 lebo na X220 by som si nezvykol na ten rámček pod displajom keď to je v notebook móde  ;)
Nič neni lahšie ako matematika

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.