Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojit se k serveru FTP, problém  (Přečteno 2845 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Připojit se k serveru FTP, problém
« kdy: 20 Března 2012, 16:39:50 »
Připojím se normálně k serveru ftp, můžu procházet, vytvářet i mazat soubory a složky.

Když však dám kopírovat složku s mnoha soubory z ftp (například na plochu), proces se po pár kilobajtech vždy zastaví... Viz obr.

U10.04

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 21 Března 2012, 08:02:31 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2012, 16:41:03 »
I po zastavení přenosu je možno dál procházet vzdálené složky a pracovat s nimi v jiném okně...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2012, 18:15:07 »
Předně, píše se: složku s mnoha soubory, no a jinak - nemáš v té složce náhodou víc souborů, než je povoleno v ftp pro jeden adresář? Protože pokud ano, chovává se to poněkud nevyzpytatelně...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2012, 08:03:46 »
Předně, píše se: složku s mnoha soubory, no a jinak - nemáš v té složce náhodou víc souborů, než je povoleno v ftp pro jeden adresář? Protože pokud ano, chovává se to poněkud nevyzpytatelně...

Díky, s opraveno.

Zkoušel jsem to i se složkou, kde bylo jen 9 souborů a výsledek stejný (viz obr.). Nepřenese se nikdy víc než několik KB.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2012, 09:08:14 »
Aha. A, předpokládám, že je to stejné v každém programu, že? A že pokud kopíruješ soubory samostatně, tak to jede, že?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2012, 09:25:19 »
Aha. A, předpokládám, že je to stejné v každém programu, že? A že pokud kopíruješ soubory samostatně, tak to jede, že?

Dělám to jen v Nautilu. Ano jednotlivě to jde.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2012, 09:59:05 »
No a proč to nezkusíš v něčěm jiném? Metoda pokusů a omylů ti nic neříká? Co takhle zjistit si, zda je tohle chování specifické jen pro ten konkrétní server nebo jen pro toho konkrétního klienta či jen pro ten jeden program? Protože pokud si nezjistíš, kde je ten zádrhel, tak ho těžko odstraníš. Se taky trošku snaž, čéče...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2012, 10:44:46 »
U10.04 na třech různých serverech blbne. Problém s kopírováním, nelze vytvořit složku na serveru...
U8.04 připojené na stejný router a ADSL na stejných ftp serverech jede.
Obojí Nautilus.
« Poslední změna: 21 Března 2012, 11:55:43 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2012, 11:17:15 »
U10.04 na třech různých serverech blbne.
U8.04 připojené na stejný router a ADSL na stejných ftp serverech jede.
Obojí Nautilus.
Tak, hernajs, zkus místo Nautila něco jiného, ať aspoň víš, zda je to v Nautilu nebo někde jinde - v nějaký síťový vrstvě nebo kde. Někdy mi fakt připadá, že seš tady novej. Už mě to fakt neba...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2012, 11:45:51 »
Mám snad na PC napsáno sklad FTP klientů? :-)

No dobře, nainstaloval jsem bareFTP 0.3.1 (první, co mě napadlo) a jede to. Nautilus zlobí, už se těším na odpověď "tak používej bareFTP".
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2012, 12:12:01 »
Mám snad na PC napsáno sklad FTP klientů? :-)

No dobře, nainstaloval jsem bareFTP 0.3.1 (první, co mě napadlo) a jede to. Nautilus zlobí, už se těším na odpověď "tak používej bareFTP".

Mám lepší nápad: reportuj bug. A do té doby, než se to nějak vyřeší, se s tím buď dál trap, nebo používej něco, co funguje. Lepší radu při nejlepší vůli fakt nemám. Ale třeba poradí někdo jinej, chytřejší a zkušenější... :-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2012, 12:17:12 »
Po restartu jde alespoň na ftp vytvořit složku, ale kopírovat z něj ne. :-(

Jde o Nautilus 2.30.1
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Brandýský

Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2012, 13:01:08 »
Používám hodně ftp klienty. Snažím se využívat Nautilus, ale je pravdou, že s některými ftp servery si nerozumí, nejhorší je to s ftp přístupem na wz.cz :) . Proto jsem se naučil používat gFTP, pak jsem přešel na FileZillu, která mě perfektně vyhovuje. Oba jmenovaní klienti fungují velmi spolehlivě.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2012, 13:18:25 »
Jen pro formu připomínám, že starej Nautilus (mám tam pár záložek) v U8.04 na stejně připojeném stroji mi funguje se všemi třemi ftp servery bez problémů...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Připojit se k serveru FTP, problém
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2012, 14:05:08 »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.