Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.04 --> 10.04 a skoro nic nejde :-(  (Přečteno 1387 krát)

jarinek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Ubuntu 8.04 --> 10.04 a skoro nic nejde :-(
« kdy: 20 Března 2012, 18:38:26 »
Po upgradu jméno serveru zmizelo z pracovní skupiny v síti, přirozeně nechodí internet apod. Na serveru je v /etc/network/interfaces sice uvedena u eth0 brana, ale v route -n chybí. Lze ji doplnit, ale po restartu zas není..

Na svr bezi Samba a v ni skupiny a uzivatele, vse bezelo. Nekam si ten upgrade musel hrabnout :-( Mam tu sice jen terminal, ale to by sikovnymu mohlo booohate stacit. Mne bohuzel ne..

/etc(samba/smbusers je prazdny a pri pokusu o pridani uzivatele sudo smbpasswd -a user to neprojde. Hlasi Connection to LDAP server failed for the ... try! A dale Failed to issue the StartTLS instruction: Protocol error
... Hlasky potlaceny pomoci ldap ssl = off,  ale uzivatele to zatim nepridalo.. ... Zmena: Uz jsem vyresil.

(Internet zatim bezi s manualne pridanou cestou)

Zvlastni:

Samba v /etc/init.d/samba NENI !!! Po prikazu samba to vyzve k instalaci. Muze byt, ze ZMIZELA, nebo je nekde JINDE ???

Jsem z toho trochu magor...

Jinde je asi blbost, spis ji zakous upgrade Ubuntu. Instaluju novou, snad si prevezme nastaveni..

Dále: Samba uz nabehla, ale hlasi nezname parametry, napr. "valid users". Asi se neco od drivejsi verze zmenilo? Uvidime po restartu svr...

No - hrabu se v tom dal a myslim, ze upgrade sezral v conf souborech informace o uzivatelich a skupinach. Nove vytvarene tam vidim, stare ne :-(

Hmm, Samba furt nebezi a zjistil jsem, ze chybi synaptic. Toz instalace...


... Tak ono je to cele na shození a hezky všechno od začátku. Pozachraňoval jsem data, usery a běží to provizorně na jiným hw.


jk
« Poslední změna: 22 Března 2012, 06:50:37 od jarinek »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.