Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při spuštění pouze černá obrazovka a šipka myši (externí monitor)  (Přečteno 2367 krát)

cesilko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Právě jsem si nainstaloval na svůj notebook DELL Latitude E6410 poslední 64-bitovou verzi Ubuntu 11.10 a nefunguje mi zobrazování na externím monitoru. Místo přihlašovací obrazovky vidím jenom černou barvu a šipku myši, se kterou můžu normálně hýbat. Notebook mám v docking stanici. Zajímavé je, že instalace proběhla normálně se zavřeným notebookem na externím monitoru, ale tento po restartu nefunguje správně.

Přišel jsem ale na podivný workaround: otevřu zadockovaný notebook, hned ho zavřu čímž se uspí. Jakmile ho pak On/Off tlačítkem na docking stanici probudím tak konečně externím monitoru začne fungovat normálně.  ???

Nemá někdo prosím radu jak z toho ven? Co můžu mít špatně nastaveno?  :-[

Moc děkuju za jakýkoliv tip!

zdenulinka1103

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Sama teď řeším naprosto stejný problém, takže se připojuji s žádostí o pomoc, začínám z toho už být zoufalá.
design webu a tvorba webových stránek spolu souvisejí víc než by se mohlo zdát

cesilko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
+1. Na Ubuntu 11.10 jsem přešel z Linuxu Mint 10 (Julia), kde všechno fungovalo out-of-the-box. :( Pro mne je to bohužel krok zpět. Jediné, co je v Ubuntu 11.10 lepší je konečně podpora SD karet. Jinak mi vadí, že je ten systém příliš zjednodušený, špatně funguje system tray, přihlašovací okno ignoruje zvolenou klávesnici (https://bugs.launchpad.net/bugs/937741) atd. Ach jo. Hlavně, že menu k aplikacím je jako u Mac OS X. No nevím jestli se Ubuntu nevydalo špatným směrem... :|

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Při spuštění pouze černá obrazovka a šipka myši (externí monitor)
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2012, 20:40:33 »
Asi je potřeba někde definovat, jak se má druhý monitor chovat...Záleží, jaké máte grafické karty, v případě ATI/NVidia by to mělo jít v jejich grafickém konfigurátoru, v případě Intelu nevím jestli to jde v tom grafickém nastavovátku, tuším xrandr.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.