Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: otazka ohladom prechodu z windowsu na linux  (Přečteno 1154 krát)

Sancho Panza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« kdy: 24 Března 2012, 14:47:30 »
Dobry den som tu novy a mam taku otazku. chcel by som preist z win7 na mojom netbooku MSI u135 na linux ale tak zeby som sformatoval disk C na ktorom je windows a dal si tam len linux.... disk mam rozdeleny na C,D no a moja otazka znie ze ak mam ulozene dáta na D pri instalacii linuxu sa nezmazu?? resp. precita mi ich potom linux ked budu na particii D co je NTFS??????..... dakujem za opoved

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2012, 14:50:15 »
Nezmazu a ano precita. Ovsem samozrejme si musis dat pri instalacii pozor aby si nezformatoval aj tu particiu s datami.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Sancho Panza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2012, 14:54:16 »
dakujem... to som chcel počuť:) a este ako je to z hrami spustim na linuxe aj nejaku hru ako je napriklad age of empires 2?? :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2012, 15:02:31 »
Cez wine by mala ist aj ked mne sa to nepodarilo. Taketo stare hry riesim cez virtualbox s wxp.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rover623

Re:otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2012, 18:28:10 »
AOE2 jsou přímo od MS a zrovna moc dobře nejdou, ale kromě série AOE jsem pod Wine rozjel snad vše co jsem chtěl. Jinak AOE jde, ale u mě je nějaké šedivé, místo tlačítek mám jen šedivé rámečky, ale možná ti pomůže PlayOnLinux kde je na to skript

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2012, 18:59:11 »
Mne na počudovanie idú MS hry (v skutočnosti ich vyvíjalo Ensemble Studios) idú na Ubuntu dobre, obzvlášt Age of Mythology...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

bytovykomplex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • Consumer Finance Holding
Re:otazka ohladom prechodu z windowsu na linux
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2012, 15:55:44 »
Pre tie hry si môžeš pozrieť databázu na winehq (stačí do googlu napísať meno hry a pridať wineqh, napr age of empires winehq).

Tu máš konkrétne aj AOE s hodnoteniami pre jednotlivé verzie AOE a Wine aj s popisom čo nemusí fungovať a ako to prípadne spojazdniť.
najvýhodnejšie nákupy na splátky cez Quatro a Triangel. Je to najvýhodnejší spôsob nákupu vo množstve obchodov po celom Slovensku alebo na internete. nemusíte si brať žiaden spotrebný úver alebo rýchlu pôžičku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.