Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Racer-neviem nainštalovať  (Přečteno 1591 krát)

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Racer-neviem nainštalovať
« kdy: 24 Března 2012, 09:27:30 »
Dobrý deň,za začatie starej témy sa ospravedlňujem ale inak si neviem sám poradiť,prečítal som si o tejto hre kopu návodov a rád na inštaláciu,preložil som si aj cez Google Translate niektoré návody ale ten preklad je taký zkomolený že sa v ňom dobre nevyznám,zo začiatku mi hra aj išla,ale len základná trať a jedno auto,posťahoval som si tam aj trate a iné autá ale to sa mi nepodarilo rozbehať,tak som to nakoniec odinštaloval,teraz sa pokúšam asi 20 x to nainštalovať,ale neviem presne ten postup,iné hry a aplikácie mi nerobia problém ,ale toto nie a nie nainštalovať a tak rád by som si to zahral.Neskúsil by mi niekto z odborníkov na hry alebo aj laikov ktorým tá hra ide polopasticky krok za krokom ešte raz vysvetliť ako sa to inštaluje?Ďakujem.

Rover623

Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2012, 10:27:28 »
Stáhni si zdrojové kódy, rozbal je, přesuň se do adresáře kam jsi je rozbalil (pozor v cestě se nesmí vyskytovat diakritika a mezery).

Ověř přes Synaptik jestli máš nainstalované gcc a potom v terminálu proveď
Kód: [Vybrat]
make (bude to trvat dlouho), následně ověř jestli se ti v adresáři /src vytvořil adresář "racer"

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2012, 21:34:08 »
Vypísalo mi to v terminály toto.

[příloha smazaná administrátorem]

Rover623

Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2012, 09:35:28 »
Tak jsem to prošel, zdrojové kódy jsou na houby, chybí v nich soubor pro sestavení (ještě nedávno tam byl). Samotná instalace z binárky je téměř nemožná, je tam spousta nesplněných závislostí a i když jsem prošel co se dalo, stejně mi to nefunguje. Ale můžeš to zkusit, stáhni binárku a někam ji rozbal, přesun do složky s binárkou (opět to nesmí obsahovat diakritiku a mezery), pak do složky s hrou
Kód: [Vybrat]
cd racer potom spustit nautila přidělit souboru "racer" spustitelný příznak. Zapnout Synaptik a nainstalovat balík "libfilehandle-fmode-perl".

Doinstalovat knihovny "libstdc++6-dev" a "libstdc++2.10-glibc2.2" nebo jejich ekvivalenty (vyšší verze). Nakonec v terminálu spustit
Kód: [Vybrat]
sudo ./racer Pokud by to ani tak nešlo, lze hru spustit bez problému z binárky pro Windows ve Wine.

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2012, 11:19:28 »
 Zdravím,toto v synaptiku nie je:"libstdc++2.10-glibc2.2"

Rover623

Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2012, 13:06:34 »
Taky koukám, podle popisu těch problémů je tohle nutné jen pro 7.04, potřebuješ hlavně ten první soubor, jinak to nekomunikuje s X serverem

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2012, 20:35:24 »
Prvý aj druhý subor som stiahol a nainštaloval hra sa mi spustí ,ale nerozbehne sa.

Rover623

Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2012, 20:36:34 »
Spusť to z terminálu, ten by ti měl vypsat co je špatně

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2012, 06:37:53 »
 Zdravím,vypísalo takto:

[příloha smazaná administrátorem]

Rover623

Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2012, 11:42:44 »
Obávám se, že to budeš muset z terminálu spouštět jako ve Windows, se zadáním kompletní cesty k souboru nebo se spíš nejdřív přesunout do adresáře kde ta hra je a potom ji zkusit spustit, tohle jen hlásí, že příkaz "racer" terminál nezná

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Racer-neviem nainštalovať
« Odpověď #10 kdy: 27 Března 2012, 12:43:04 »
 Z terminálu mi to nejde,a z adresára sa mi to spustí hlavné okno zachrčí to a prepne sa do do nastavenia a nič.

[příloha smazaná administrátorem]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.