Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrzani obrazu v Ubuntu 11.10  (Přečteno 868 krát)

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Zamrzani obrazu v Ubuntu 11.10
« kdy: 30 Března 2012, 12:29:06 »
Cau,

mám takový zvláštní problém, který se stává poměrně neurčitě a nedaří se mi jej nějak konstantně reprodukovat. Potřeboval bych poradit jak ho vychytat a zjistit o co jde.

K problému: Čas od času, se mi stane, že obraz jakoby přestane reagovat. Ve statusbaru se přestanou vykreslovat údaje o procesoru/disku/paměti, nezobrazuje se napsaný text atd, atd, proste jako by na obrazovce zůstala fotka. Jediné co funguje je kurzor myši. Led kontrolka disku zůstavá vypnuta, volné paměti je taky hromada a dokonce po "odmrznutí" se přímo zobrazí to co jsem během "zamrznutí" udělal a graf ze systémových informaci v appletu normálně poskočí a dokreslí se historie - CPU i disk nezaznamenaly žádné vytížení a odpovídalo by tomu i to, že nedochází k postupnému dopsání znaků, jako se stává při dohánění nahromaděných operací v případě přetížení CPU/disku, prostě se jen najednou zobrazí.

Ve své podstatě se mi udělá fotka a po nějaké chvilce, se obraz znovu rozjede a vidím to co jsem udělal během období, co to neběželo. Takže řekl bych, že swapování to není (nesvítí disk), a vytížení procesoru taky ne - jedná o notebook a je pořád tichounký, takže CPU je bez práce, takže se nabízí nějaké problémy s grafickou kartou pravděpodobně.

Také jsem si všiml, že někdy k odblokování dojde samo, někdy je potřeba použít pomačkání ctrl+alt+F1 a pak skočit zpět pomocí ctrl+alt+F6.

Nevím přesně jaké informace posbírat, tak si prosím řekněte. Jen upřesním, že používám interní intelovskou grafiku kvůli menší spotřebě a protože nepotřebuji většinu času výkon té externí. V případě potřeby přepínám pomocí switcheroo.

Acer aspire 4820TG


P.S. Zdá se že i kliknutí na jiné okno "odmrzne" systém také. To je fakt divný....

« Poslední změna: 30 Března 2012, 12:35:57 od The_ERROR »
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

Pavel Brandýský

Re:Zamrzani obrazu v Ubuntu 11.10
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2012, 14:06:08 »
Napadá mne možnost podtaktování CPU (pokud je umožněna funkce "dynamického škálování frekvence procesoru").

Ještě bych zkusil při přihlašování do systému zvolit volbu "Ubuntu 2D" - pokud již tak tomu není. (ozubené kolečko v pravém horním rohu přihlašovacího okénka).

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:Zamrzani obrazu v Ubuntu 11.10
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2012, 15:35:00 »
To podtaktovani mi nesedi, to by se to nerozjelo po kliknuti na jine okno, nebo pohybem kurzoru v nekterych mistech (zmena velikosti okna, opusteni obrazovky). Zkousim 2D co to bude delat, ale jestli si dobre vzpominam, tak mi to delalo v obou dvou.
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.