Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome  (Přečteno 1121 krát)

cupoftea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ubuntu 12.04 a via/s3g unichrome
« kdy: 08 Října 2012, 11:47:46 »
Zdravim, potreboval by som poradit,postrcit spravnym smerom.Na linux som chcel prejst uz parkrat ale vzdy ma zastavili problemy s grafikou teraz som uz kompletne zlomil palicu nad oknami ale potrebujem doriesit problem s grafickou kartou.

Mam distro ubuntu 12.04 LTS,a velky problem s grafikou na doske k8m800 Via/s3g unichrome. po instalacii som mal v podrobnostiach ovladac neznamy a rezim standard. Za dva dni skusania som sa dostal do bodu kedy bud mam ovladac vesa,alebo Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 0x300) co by malo byt openchrome kedze toto vypisuje potom ako upravim xorg.conf na via alebo openchrome. vypis glxinfo: name of display: :0 display: :0 screen: 0 direct rendering: Yes server glx vendor string: SGI server glx version string: 1.4 server glx extensions: GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_OML_swap_method, GLX_SGI_make_current_read, GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, GLX_MESA_copy_sub_buffer, GLX_INTEL_swap_event client glx vendor string: Mesa Project and SGI client glx version string: 1.4 client glx extensions:

Podla toho by mala ist aj akceleracia,ale web mam trhany a video je nepozeratelne. Viem ze grafika je dinosaurus ale na pocitaci nic ine ako web a video a kancelaria sa neriesi,okrem toho som mal agp ati hd3650 ktora vypovedala sluzbu a nemam teraz financie na nejaku kartu hoc lacnu.Chcem teda rozbehat tu s3g.Som ochotny menit aj distro ak ma niekto osobnu skusenost ze to niekde slape ako ma.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.