Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo S205  (Přečteno 2246 krát)

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Lenovo S205
« kdy: 07 Dubna 2012, 21:22:36 »
Marně se snažím rozchodit dual boot win 7 a Ubuntu 11.04 , ale vždy bez úspěchu zkusil jsem dvou návodů ale, vždy  není žádný systém k nabootování.
Odkazy z těchto stránek:
http://thinkpad-forum.de/threads/123262-EFI-Grub2-Multiboot-HowTo
http://helms-deep.cable.nu/~rwh/blog/?p=177
Prosím o pomoc jsem z toho hotov všude na jiných pc bez problémů,ale je jed velký problem s efi.

Rover623

Re:Lenovo S205
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2012, 22:51:56 »
Na S205 nejde dualboot, EFI na tomhle notebooku ho nepodporuje. Umím ho sice rozchodit, ale vyžaduje to placenou aplikaci, ale než budeš něco zkoušet, pročti si tohle téma http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=58693.0 a pokud máš ještě možnost, raději ten krám rychle vrať

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re:Lenovo S205
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2012, 07:21:07 »
pro ty kdo hledají tak toto už dneska neplatí. UEFi už je ve 12.04 podporováno
Ranní ptáče dřív doskáče!

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:Lenovo S205
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2012, 15:06:37 »
po nahrání aktualizace Ubuntu 12.04 64bit nefunguje wifi karta, v biosu je zapnuta a píše že je hardwarevě vypnuta néní vypnuta ani vypínačem na note.

Rover623

Re:Lenovo S205
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2012, 15:20:43 »
Tak tohle mi taky ten netbook dělal, posléze jsem zjistil, že je to nějaká chyba v EFI, karta se prostě samovolně vypíná (někdy ethernet někdy Wifi). Zajímavé na tom potom je, že ji pak nevidí ani Windows. Vypnout a na chvilku vyndat baterku, někdy to pomůže

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:Lenovo S205
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2012, 17:45:18 »
Je jiná možnost jak opravi efi bez úplné přeinstalace systému? Stávalo se my když jsem tam měl ještě ubuntu 11.04 tak tam fungoval jedině wicd a pomáhalo v biosu vypnout wireless uložit restart a poté jí zapnout.Ale s 12.04 to nějak nefunguje a s vyndáním baterie také ne. Uf to jsou požád nějaké zádrhely.Pořád výrobci výmýšlejí nové věci a někdy to stojí za to? :)

Rover623

Re:Lenovo S205
« Odpověď #6 kdy: 05 Října 2012, 10:35:45 »
Abych řekl pravdu po všech problémech s S205, jsem se na to vykašlal. Ve 12.04 sice zmizela spousta problémů, jako byla nutnost nahradit NM za Wicd, nutnost nahradit GRUB 2 za GRUB-Legacy (1). Lenovo také vyměnilo problémové disky WD Green s AF za jiné a pro jistotu přidalo pod Linuxem hodně problémovou kartu pro Wifi. Jenže několik věcí prostě nezmizelo, kvůli mizernému EFI mizející síťové karty (oprava neexistuje ani pro Windows a technická podpora se tváří, že chyba není, ona tedy není, když si člověk koupí novější HW revizi), samovolné odpojování nebo spíš padání USB zařízení. Ovladač prostě selže a notebook se potom tváří, že USB vůbec nemá.

Nakonec jsem nasadil Windows 7 (normální Home verzi), který tam ovšem také nefunguje optimálně, po půl roce systém startuje skoro 10 minut. USB řeší ovladač který při pádu celý hub natvrdo resetuje (tímto děkuji Lenovu za 2 zničené flashdisky a modem od O2) a ačkoli jsem nainstaloval všechny ovladače od Lenova co mají na webu, systém mi stejně stále tvrdí, že mám jedno neznámé zařízení, ačkoli nevím jaké, protože podle mě vše funguje a nějak pořád nemůžu najít něco co by nešlo.

Bohužel nedávno jsem zakoupil Lenovo B580, které jsem tu jedno z prvních měl na instalaci a fungovalo bezproblémově. Ovšem než jsem to stihl, stihlo Lenovo udělat další HW revizi a několik modelů (lišících se se pouze opět šestimístným kódem za názvem) a zrovna ten můj model (ačkoli bez systému) měl okamžitě od začátku problémy s USB (viníkem opět EFI), nefungující řízení jasu a vypínání touchpadu a jako bonus velmi problémovou Wifi kartu od Rallinku. Prostě Lenovo už mi nesmí do baráku.

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re:Lenovo S205
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2012, 13:43:54 »
rada:
(nedělam si srandu)
jděte do biosu a nastavte bootování z HDD nikoliv z efi Oddílu. wifi se HW zapne.
je to sice hloupatý ale funguje to.
Ranní ptáče dřív doskáče!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.