Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém - připojení k wifi  (Přečteno 1564 krát)

ikca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Problém - připojení k wifi
« kdy: 22 Května 2012, 21:04:34 »
Zdravím

Přítelkyně si pořídila  netbook  acer aspire one  zg5 - žádný zázrak ale s novými xubuntu to šlape výborně .  No problém je s připojením s wifi . Ta jí jede snad všude až na připojení u ní doma  . Tam jí  hlásí že sítě jsou zakázány a nemůže s tím  nic dělat . Jen bych vás požádal o radu prohlédl jsem pár návodů ale nejsem z nich moc moudrý jelikož tuhle potíž řeším na dálku po telefonu  takže nejsem jaksi při tom :) . Budu vděčný za  cokoli .
Děkuji

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:Problém - připojení k wifi
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2012, 22:17:08 »
Citace
Ta jí jede snad všude až na připojení u ní doma  . Tam jí  hlásí že sítě jsou zakázány a nemůže s tím  nic dělat

trošku divný, není problém s routerem? když ji to teda funguje všude jinde...
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

ikca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Problém - připojení k wifi
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2012, 09:08:56 »
Aha dobře skusíme to pořešit ..a  nějaký tip jak by se dal ten router nastavit- nebo jestli je to dle typu . Ona totiž ta wifi na jiných pc jede .. tedy na pc s windows .

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Problém - připojení k wifi
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2012, 11:02:38 »
A není na tom routeru nastavena filtrace MAC adres?
To by mohlo toto způsobovat - odmítání nového zařízení s novou MAC adresou, kterou router nemá v seznamu povolených. Já to takhle doma mám a chová se to tak, že když router MAC adresu nezná (např. přijde návštěva), tak se na wifi prostě nepřipojí (dokud filtraci dočasně nevypnu nebo nepřidám novou MAC adresu zařízení do seznamu).
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.