Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam se podělo staré dobré fórum?  (Přečteno 6749 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #50 kdy: 29 Května 2012, 19:54:19 »
Ja teda nevim - mne v Gnome taky nemigrujou ikonky, nemiznou ponuky a vsechno slape bez udrzby - hezky, svizne a prakticky!
Ale priznavam, ze v 12.04 jsem Unity odpalil okamzite po instalaci systemu - po predchozich zkusenostech jsem na nej totiz vubec nebyl zvedavej...

Po těch letech co Ubuntu používám, jsem si lepší stav nemohl přát. Vše funguje, nemusím se s ničím otravovat a je klid. Faktem je, že dnes už si veškerý HW dost vybírám a jsem dost hračička...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #51 kdy: 29 Května 2012, 20:13:04 »
Ja teda nevim - mne v Gnome taky nemigrujou ikonky, nemiznou ponuky a vsechno slape bez udrzby - hezky, svizne a prakticky!
Ale priznavam, ze v 12.04 jsem Unity odpalil okamzite po instalaci systemu - po predchozich zkusenostech jsem na nej totiz vubec nebyl zvedavej...

Ve starém panelu stačilo připojit externí monitor s jiným rozlišením a applety začaly cestovat. Každý objekt na panelu měl pozici v pixelech od okraje obrazovky a to buď levého, nebo pravého. Klidně jsi mohl mít úplně vpravo applet se souřadnicí od levého okraje a naopak. Stačila i změna velikosti appletu (třeba toho svátkového - skoro každý den jiná šířka) a panel si musel pro jednotlivé applety vymyslet pozice nové, což ve spojení se změnou rozlišení přehazovalo applety zcela běžně. Sice jsem si napsal skript, který to umravňoval při každé změně rozlišení, ale stejně to nebylo perfektní. V classicu je to už o něčem jiném, pozice na panelu jsou tři - vlevo, vpravo, uprostřed a pak maximálně pořadí na dané pozici. Já tedy taky používám Unity, tam je všechno indikátor a maximálně je možno přepsat v konfiguráku jejich pořadí. Každopádně je problém s cestováním appletů je vyřešen.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #52 kdy: 09 Června 2012, 22:26:15 »
V poslední době se mi zdá ubuntu fórum trochu mrtvé a zahlcené kritikou unity. Pořád čtu témata typu: přežijeme to s unity?,chyby ve 12.04, vylévání srdíčka - kritika unity...

Každý má samozřejmě právo vyjádřit svůj názor, ale neznechucuje vás už to číst stále dokola?? A také jak to asi působí na nové uživatele?
Slouží snad tohle fórum jen k tomu, aby jsme tu jen pořád dokola kritizovali unity?  :'(

Taky unity nepoužívám a mám svůj názor, ale uvědomuji si, že tahle kritika asi nic pozitivního nepřináší a komunita s tím, jakou cestou se unity vydalo asi nic neudělá.
Když si prohlížím statistiky fóra, zdá se mi, že aktivita a zájem o fórum trochu upadá. Je to jen můj pocit? Kde je těch 479 uživatelů online, zlomíme někdy tento rekord???  ;)

Fórum zůstalo, i uživatelé většinou zůstali... Jen je od dob Unity stále tolik nečekaných problémů. Pryč je doba, kdy Ubuntu platilo za stabilní a uživatelsky přívětivou distribuci. U 12.04 LTS verze pozoruji takovou nestabilitu, zamrzání systému, kdy jediná možnost je natvrdo vypnout tlačítkem vypínání a pak laborovat po znovunaběhnutí, aby to nějakou dobu zůstalo použitelné pro práci... Samotného mě to mrzí, jako dlouholetého zaníceného fanouška Ubuntu... :-[
Používám Xubuntu a abych pravdu řekl, tolik oznámení o pádu různé aplikace ihned po aktualizaci jako v 12.04 si opravdu nepamatuju. A to jsem kolikrát měnil komplet železo. Ale nevím, jestli za to může přímo "Ubuntu", nebo třeba proprietární ovladače, atd...A nějak se mi to nechce řešit...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.