Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04 <vyřešeno>  (Přečteno 2562 krát)

augustin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Po upgrade na 12.04 mi z horního panelu zmizela položka ovládání hlasitosti. Mám gnome-classic. Jak ji tam zpátky dostat? Díky moc :)
« Poslední změna: 06 Května 2012, 00:06:19 od augustin »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2012, 20:15:36 »
ALT+klik pravým tl. myši. Přidat na panel.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

augustin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2012, 20:37:03 »
Dost dobře nechápu, co myslíš.

V Systémové nástroje -> Nastavení systému -> Hardware -> Zvuk sice je ovládání hlasitosti, jenže to je teda naprosto debilní umístění. Navíc to okno je velký jako kráva, protože tam ještě jsou i další volby. A překopírovat to pomocí tý klávesový zkratky mi bohužel nefunguje. Ale opakuji, mám Gnome classic.

V 11.10 byla ikonka samotnýho ovládání hlasitosti, ale zmizelo to :/

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2012, 20:52:25 »
V Classic panelu je defaultně applet Indicator Applet Complete (nevím, jak je to přesně v češtině) a ten obsahuje i ovládání hlasitosti. Pokud se odstraní tento applet, nebude na panelu indikátor žádný. Takže pokud tam ostatní indikátory jsou a nemáš ovladač hlasitosti, je to divné a neporadím. Jinak se na panel přidávají applety pomocí Alt+AltGr+pravý klik na panel.

augustin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2012, 21:06:02 »
V Classic panelu je defaultně applet Indicator Applet Complete (nevím, jak je to přesně v češtině) a ten obsahuje i ovládání hlasitosti. Pokud se odstraní tento applet, nebude na panelu indikátor žádný. Takže pokud tam ostatní indikátory jsou a nemáš ovladač hlasitosti, je to divné a neporadím. Jinak se na panel přidávají applety pomocí Alt+AltGr+pravý klik na panel.

A jak tam ten applet dostanu? Zřejmě ho tam nemám.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2012, 21:23:11 »
V Classic panelu je defaultně applet Indicator Applet Complete (nevím, jak je to přesně v češtině) a ten obsahuje i ovládání hlasitosti. Pokud se odstraní tento applet, nebude na panelu indikátor žádný. Takže pokud tam ostatní indikátory jsou a nemáš ovladač hlasitosti, je to divné a neporadím. Jinak se na panel přidávají applety pomocí Alt+AltGr+pravý klik na panel.

A jak tam ten applet dostanu? Zřejmě ho tam nemám.

To je zajímavá otázka. Pokud jsi přečetl i poslední větu mého příspěvku ;) Ale pravda, AltGr je pravý alt, na některých klávesnicích tak značený není.

augustin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #6 kdy: 05 Května 2012, 23:41:47 »
No tak.. normální programy mi tam přetahovat jdou.. dal jsem si tam třeba ikonku Firefoxu, gedit, terminál. Jen nevím jak tam dostat to ovládání hlasitosti, jelikož ani kloudně nevím, jak to spustit. Myslíte to okno z Systémové nástroje -> Nastavení systému -> Hardware -> Zvuk ?? (http://img805.imageshack.us/img805/3848/snmekobrazovkypozen2012.png) Tam sice to ovládání hlasitosti je, ale přeci jenom v 11.10 to bylo mnohem pohodlnější, teď je to včetně dalšího nastavení zvuku a to nepotřebuju. Nehledě na to, že to stejně nejde přetáhnout do toho panelu... Vážně sem to zkoušel :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #7 kdy: 05 Května 2012, 23:57:45 »
Teď už začínám být trochu netrpělivý ;) Stiskni oba Alty, klikni na panel pravým myšítkem (levým, pokud jsi levák a máš myš, touchpad, cokoliv, obráceně), pak klikni na Přidat na panel a  vyber si ten applet.

augustin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #8 kdy: 06 Května 2012, 00:03:06 »
No, jenže já tam žádnej aplet "ovládání hlasitosti" nebo jak se to má jmenovat prostě nemám.

Když jsme u toho,
Kód: [Vybrat]
au@howth:~$ gnome-volume-control
gnome-volume-control: command not found

tohle asi nebude ideální stav, co :D

augustin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04
« Odpověď #9 kdy: 06 Května 2012, 00:05:58 »
aaah.. už sem na to konečně přišel.. ........... díky moc za pomoc :-))

berryzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04 <vyřešeno>
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2012, 02:16:51 »
no a jak´s to vyřešil?

berryzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Ovládání hlasitosti v gnome-classic v 12.04 <vyřešeno>
« Odpověď #11 kdy: 31 Května 2012, 02:22:22 »
jo, už to mám - přidat "applet upozornění úplný" - tj. zrazzu ikonek ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.