Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalý internet  (Přečteno 1520 krát)

sr-roman-sk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Pomalý internet
« kdy: 07 Června 2012, 10:33:32 »
Mám 2 notebooky. Jeden je Asus F5N tam mam UBUNTU 11.10 a ide bez problémov. Druhý je eMachines eM350 a v ňom mám UBUnTU 12.04LTS (najnovšie). A ten problém je že zatial čo Asus funguje bezchybne tak na eMachines my ide internet strašne pomaly cez wifi. Keď zapojím kábel tak to ide bez problémov ale wifi nie. Meral som rýchlosť a vyšla my 3kb/s. Pomôžte my prosím...

Vlasta M

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Pomalý internet
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2012, 16:09:44 »
Dobrý den.

To je způsobeno tím, že Linux nepodporuje hardware notebooku. V tomto případě wi-fi karty. Nicméně to lze obejít za pomoci balíčku "ndiswrapper". Po jeho nainstalování se Vám otevře možnost nainstalovat ovladač Windows v programu Ovladače bezdrátové sítě. Nejlépe je použít verzi pro XP.
Poté akorát nastavíte bezdrátovou síť.

Mnoho štěstí.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Pomalý internet
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2012, 16:14:29 »
Mám 2 notebooky. Jeden je Asus F5N tam mam UBUNTU 11.10 a ide bez problémov. Druhý je eMachines eM350 a v ňom mám UBUnTU 12.04LTS (najnovšie). A ten problém je že zatial čo Asus funguje bezchybne tak na eMachines my ide internet strašne pomaly cez wifi. Keď zapojím kábel tak to ide bez problémov ale wifi nie. Meral som rýchlosť a vyšla my 3kb/s. Pomôžte my prosím...
Jakou máte wifi? Co vypíše v Terminálu "lspci"?

Dobrý den.

To je způsobeno tím, že Linux nepodporuje hardware notebooku. V tomto případě wi-fi karty. Nicméně to lze obejít za pomoci balíčku "ndiswrapper". Po jeho nainstalování se Vám otevře možnost nainstalovat ovladač Windows v programu Ovladače bezdrátové sítě. Nejlépe je použít verzi pro XP.
Poté akorát nastavíte bezdrátovou síť.

Mnoho štěstí.
Prosím *neradte používání ovladačů z win. Je to až poslední *obsolete možnost jak problém řešit. Díky...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Pomalý internet
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2012, 16:46:55 »
Mám 2 notebooky. Jeden je Asus F5N tam mam UBUNTU 11.10 a ide bez problémov. Druhý je eMachines eM350 a v ňom mám UBUnTU 12.04LTS (najnovšie). A ten problém je že zatial čo Asus funguje bezchybne tak na eMachines my ide internet strašne pomaly cez wifi. Keď zapojím kábel tak to ide bez problémov ale wifi nie. Meral som rýchlosť a vyšla my 3kb/s. Pomôžte my prosím...
Jakou máte wifi? Co vypíše v Terminálu "lspci"?

Dobrý den.

To je způsobeno tím, že Linux nepodporuje hardware notebooku. V tomto případě wi-fi karty. Nicméně to lze obejít za pomoci balíčku "ndiswrapper". Po jeho nainstalování se Vám otevře možnost nainstalovat ovladač Windows v programu Ovladače bezdrátové sítě. Nejlépe je použít verzi pro XP.
Poté akorát nastavíte bezdrátovou síť.

Mnoho štěstí.
Prosím *neradte používání ovladačů z win. Je to až poslední *obsolete možnost jak problém řešit. Díky...
Mne nativespeaker hovoril, že obsolete je také dačo, čo sa už nepoužíva ;)...ndiswrapper sa ale používa (málo, ale predsa)...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Pomalý internet
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2012, 17:20:20 »
Prosím *neradte používání ovladačů z win. Je to až poslední *obsolete možnost jak problém řešit. Díky...
Mne nativespeaker hovoril, že obsolete je také dačo, čo sa už nepoužíva ;)...ndiswrapper sa ale používa (málo, ale predsa)...
Já to vnímám ve smyslu zastaralé, nedoporučova(tel)né, výjimečné, téměř před zapoměním... :)
« Poslední změna: 16 Června 2012, 17:22:28 od Martin "sachy" Šácha »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Rover623

Re:Pomalý internet
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2012, 22:41:32 »
Použít ovladač pro Windows je opravdu až to poslední řešení, navíc ještě takové, že to moc spolehlivě nefunguje. Jenže pro nějakou diagnostiku je nutné otevřít terminál a zadat
Kód: [Vybrat]
lspci výpis sem, pak zadat
Kód: [Vybrat]
lsmod a výpis opět sem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.