Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Úprava videa  (Přečteno 3503 krát)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Úprava videa
« kdy: 12 Června 2012, 14:46:08 »
Zdravím všechny,

mám několik videí v rozlišení 640x480 20 fps. Tyto videa chci složit do jednoho velkého na sebe navazujícího. Hledal jsem na internetu a předpokládám, že program Kdenlive je na toto správnou volbou a především jednoduchou (video budu stříhat poprvé).

Ovšem, na videích bych potřeboval například z pohybující se věci (relativně pomalu se pohybující) odstranit třeba text, který nechci, aby byl ve výsledném videu. Nechci samozřejmě upravovat zvlášť každý obrázek, při 20fps bych to upravoval nekonečně dlouhou dobu). A samozřejmě bych byl rád, kdyby to odstranění nebylo ve výsledku poznat (jedná se např. o bílý text na modrém podkladu, apod.). Umí toto také Kdenlive, příp. doporučíte mi na to nějaký jiný program?

Děkuji
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Úprava videa
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2012, 15:14:23 »
Já na tohle s úspěchem používám Avidemux. Spustíš, vybereš první video a pak jen pomocí Připojit (ctrl+alt+a) připojíš další a další videa, dole ve stavovém řádku se ti ukazuje i čas a počet snímků, posuvníkem si najdeš pasáže, nastavíš A a B, tj. úsek, který chceš odstranit. To provedeš klasicky volbou Odstranit (delete). Necháš Video - Autio - Formát jak je nastavené a dáš Uložit > Uložit video (ctrl+s) a je to  ;)
« Poslední změna: 12 Června 2012, 15:16:17 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re:Úprava videa
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2012, 15:24:47 »
Díky za tip. Kouknu na to. A co to retušování videa - odstranění textu apod.?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Úprava videa
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2012, 15:36:00 »
Díky za tip. Kouknu na to. A co to retušování videa - odstranění textu apod.?
"...posuvníkem si najdeš pasáže, nastavíš A a B, tj. úsek, který chceš odstranit. To provedeš klasicky volbou Odstranit (delete)..."
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re:Úprava videa
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2012, 15:40:18 »
Aha, tak teď nevím, jestli jsme se správně pochopili.

Nemyslím odstranění úseku videa, ale mám video a na něm třeba projede červené auto s bílým nápisem. Existuje nějaká možnost ten bílý nápis z auta odstranit (tak aby projelo červené auto bez bílého nápisu)? Retušovat každý snímek by bylo velice zdlouhavé.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Úprava videa
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2012, 15:45:08 »
Aha, tak teď nevím, jestli jsme se správně pochopili.

Nemyslím odstranění úseku videa, ale mám video a na něm třeba projede červené auto s bílým nápisem. Existuje nějaká možnost ten bílý nápis z auta odstranit (tak aby projelo červené auto bez bílého nápisu)? Retušovat každý snímek by bylo velice zdlouhavé.
Tohle jedině asi fakt snímek po snímku nebo hodit to video k nějakým profesionálům do televize nebo od filmu, za pár desítek tisíc ti to jistě udělají  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re:Úprava videa
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2012, 16:01:26 »
Toto zvládá na MS Win... Adobe After Effects, který má alternativu Jahshaka pro linux. Ale mně osobně se bohužel nepodařilo na Fedoře tento program rozjet. Možná budeš mít více štěstí.
http://m.linuxexpres.cz/software/alternativy-k-adobe-creative-suite-pro-linux

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Úprava videa
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2012, 16:14:10 »
Nainstaluj balicek zazraky-na-pockani.

 ;)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Úprava videa
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2012, 16:18:37 »
Nainstaluj balicek zazraky-na-pockani.

 ;)

compaqu!!! Proč pořád provokuješ? Pokud nemáš jak poradit, tak radši neodpovídej, ne? To je tak těžký  >:(
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Úprava videa
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2012, 16:31:08 »
Nainstaluj balicek zazraky-na-pockani.

 ;)

compaqu!!! Proč pořád provokuješ? Pokud nemáš jak poradit, tak radši neodpovídej, ne? To je tak těžký  >:(

Koukám, že tu dochází i smysl pro humor. Omlouvám se všem za tuto provokaci;D
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re:Úprava videa
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2012, 16:34:21 »
Nainstaluj balicek zazraky-na-pockani.

 ;)

compaqu!!! Proč pořád provokuješ? Pokud nemáš jak poradit, tak radši neodpovídej, ne? To je tak těžký  >:(

Koukám, že tu dochází i smysl pro humor. Omlouvám se všem za tuto provokaci;D

Podle mně tady nejde o smysl pro humor, ten snad máme všichni  ;) Ale pak vzniká zbytečná diskuze okolo, viz tento můj koment  :D a hlavně se ztrácí původní dotaz...  :(

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Úprava videa
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2012, 16:34:41 »
To nedochází, ale je potřeba zjistit, jestli se to hodí, ke komu se to hodí a tak... V obecné rovině/diskuzi si klidně srandičky dělej, to snad nikomu nevadí a kdo je zvyklej (jako já třeba ;) ), tak to i ocení, ale u odborných věcí je to mimo mísu, ne?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re:Úprava videa
« Odpověď #12 kdy: 12 Června 2012, 16:41:37 »
Nainstaluj balicek zazraky-na-pockani.

 ;)

Balíček nenalezen  ;D
Sranda musí být

Jinak zkusím ten Jahshaka, ale nejsem si jistý, jestli to retušování umí. Kdyby někdo věděl podrobnosti, budu rád.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Úprava videa
« Odpověď #13 kdy: 12 Června 2012, 16:45:49 »
Nechci malovat čerta na zeď, ale free program, který odstraní z pohybujícího se předmětu nápis tak, aby to bylo efektivní a nebylo to ve výsledku vidět určitě neexistuje.

Pirát by se začal dívat po nějakém drahém editoru pro Win nebo Mac a jeho cracku.
Poctivec si udělá čas a zedituje to po jednom snímku v gimpu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Úprava videa
« Odpověď #14 kdy: 12 Června 2012, 17:25:41 »
Nechci malovat čerta na zeď, ale free program, který odstraní z pohybujícího se předmětu nápis tak, aby to bylo efektivní a nebylo to ve výsledku vidět určitě neexistuje.

Pirát by se začal dívat po nějakém drahém editoru pro Win nebo Mac a jeho cracku.
Poctivec si udělá čas a zedituje to po jednom snímku v gimpu.
ja bych volil tu prvni moznost, ac nejsu pirat ...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Úprava videa
« Odpověď #15 kdy: 12 Června 2012, 18:11:50 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re:Úprava videa
« Odpověď #16 kdy: 12 Června 2012, 21:28:23 »
Chápu správně, že Lightworks je zatím jen 32bit verze pro Windows a časem bude multiplatformní?

Ještě bych se zeptal, ta funkce na odstranění např. textu z pohybujícího se objektu se v angličtině určitě nějak konkrétně nazývá. Neví někdo jak?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.