Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: JDK a SDK  (Přečteno 2111 krát)

HAPPY DAY

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
JDK a SDK
« kdy: 11 Června 2012, 17:26:22 »
ahoj
jsem vývojář Java a C# a rozhodl jsem se po několika chcípácích Windowsu a po radě učitele IT, že si Ubuntu stáhnu.
chtěl bych se zeptat, jak to je s instalací JDK a SDK pro C#. a jaký byste mi mi doporučili verzi OS Ubuntu. hledám nějakou verzi, kde by mohly určité balíky být. učitel říkal, že to je nainstalované už ve verzi.

shrnutí:
1. existuje verze Ubuntu pro vývojáře, který má nainstalované JDK a SDK?
2. pokud nebudou určité balíky, je možné nainstalovat alespoň SDK, když je od Microsoftu a ten provozuje Windows?
3. děkuji za odpovědi.

           

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:JDK a SDK
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2012, 18:53:44 »

HAPPY DAY

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:JDK a SDK
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2012, 19:39:28 »
díky
a verze OS najdu kde

díky

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:JDK a SDK
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2012, 23:00:12 »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:JDK a SDK
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2012, 00:59:40 »
jako javistovi ti patrne asi nemusim pripominat, ze javu budes potrebovat tu oracli (pokud zacinas) a jako DE podle chuti Eclipse a nebo NetBeans
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Kedrigern

Re:JDK a SDK
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2012, 02:27:44 »
shrnutí:
1. existuje verze Ubuntu pro vývojáře, který má nainstalované JDK a SDK?
2. pokud nebudou určité balíky, je možné nainstalovat alespoň SDK, když je od Microsoftu a ten provozuje Windows?
3. děkuji za odpovědi.       

1. K čemu? Stačí zadat:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mono-complete monodevelopa máš téměř kompletní C#. Linux je v základu nekomerční. Víceméně existuje jedna verze na které je vše. Nic víc nepotřebuješ, zbytek je komerční zlozvyk, který jen způsobuje problémy.
2. Balíky na Javu jsou. Tam by neměl být sebemenší problém.
Na C# musíš použít Mono (C# JIT, Compiler) a MonoDevelop (C# IDE), což jsou balíky, ale ne "originál" .NET. Samozřejmě čistě C# knihovnu lehce integruješ, bohužel málokdy se píšou knihovny takto zodpovědně. WPF není a nebude (jako jediná oficiální součást .NETu).

V MonoDevelop jsem prošel celým C# (3 semestry, poslední už dost pokročilý) na MFF UK. Čili tam rozhodně není problém. Občas je něco trochu jinak, ale IMHO to za opravdovou multiplatformnost stojí. Přechod zpět na MS Visual je snadný (i když já šílím z omezenosti Windows, takže jsem moc daleko nedošel).

Popřípadě můj blog o tématu: http://blog.ubuntu.cz/clanek/mono
« Poslední změna: 12 Června 2012, 02:30:54 od Kedrigern »

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:JDK a SDK
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2012, 12:03:10 »
Citace
jako javistovi ti patrne asi nemusim pripominat, ze javu budes potrebovat tu oracli (pokud zacinas)

Proc ? diky za vysvetleni.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

HAPPY DAY

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:JDK a SDK
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2012, 14:45:11 »
Díky spoustu mi toho vysvětlil učitel.

stáhnu hned.

díky a Zerogu:
o Javu se zajímám, ale Nej je pro mě C# (Javu beru hlavně kvůli za*rasnýmu Microsoftu)




 :) :) :) :) :) :) :)

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:JDK a SDK
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2012, 18:32:40 »
o Javu se zajímám, ale Nej je pro mě C# (Javu beru hlavně kvůli za*rasnýmu Microsoftu)
Sorry že odpovídám a nic neradím a to ještě na půl měsíce starý příspěvek, ale jen nechápu souvislost javy a Microsoftu. Podle mě Java spadá právě mimo portfolium Microsoftu a právě proto je multiplatformní. Zatímco C# a .NET platforma je čistě windowsová záležitost. Přestože mnohde je uvedeno, že se jedná o multiplatformní řešení, dle mého soudu tomu tak prostě není. Nenašel jsem nikde .NET framework pro linux. Ale je tu mono. To je multiplatformní. Tedy to co si představujete pod C# je právě Microsoft a Java je právě spíše to jiné, přestože je vývoj javy podobný jako u .NET frameworku, je alespoň na všech hlavních platformách, včetně linuxu. To se o .NET říci nedá.
Odlišujte prosím Mono vs. .NET framevork a Oracle Java vs. Open Java.
Promiňte ale když jsem to viděl nemohl jsem tuto diskuzi takto zakončenou.
Abych přece jen podal nějakou užitečnou informaci tak říkám: jazyky jsou stejné, jiný je pouze základ a tedy je jedno jestli použijete OpenJavu a Mono nebo jejich původce. Jen pokud programujete pro .NET a Oracle Javu tak pozor na kompatibilitu s opensource variantami. Něco není, jak je v předcházejících příspěvcích uvedeno, implementováno.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.