Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu  (Přečteno 1053 krát)

Narmer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« kdy: 16 Června 2012, 13:17:50 »
Ano, vim, ze me za to asi ukrizujete, ale na notebooku mam Ubuntu 11.04 nainstalovane pod Windows(jako aplikaci) a pri startu spoustim Windows.

Problem je, ze cele ubuntu se mi proste sesypalo a nemuzu se prihlasit(prihlasovaci obrazovka vypada jinak, pise mi to chybnou instalaci a po zadani prihl. udaju se na ne opet pta).

Nevi nekdo, jak se dostat k datum, ktere jsem tam mel ulozene nebo jak se tam zase dostat?

Predtim nez mi to takto selhalo jsem mel problem s nedostatkem mista na disku, pri pokusu o vysypani kose system nereagoval. Po case jsem se vratil k pc jako k cerne obrazovce(lock), kde normalne staci pohnout mysi a zadat udaje, ale ted zustala pouze ta cerna obrazovka a mys. Tak jsem byl nucen vytahnout baterku. Od te doby se mi jednou podarilo prihlasit se a pak uz ne.

Rover623

Re:Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2012, 13:21:58 »
S instalací pod Windows nemám zkušenosti, nicméně k datům se dostaneš za pomoci LiveCD

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2012, 14:33:53 »
Instalaci z Windows nedoporučuju právě proto, že když se něco stane, tak se z LiveCD ke svým datům NEdostaneš.
Dostaneš se alespoň do RecoveryMode?

Narmer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2012, 15:44:45 »
Instalaci z Windows nedoporučuju právě proto, že když se něco stane, tak se z LiveCD ke svým datům NEdostaneš.
Dostaneš se alespoň do RecoveryMode?
Praveze bohuzel ne. Chce to po me login a heslo a nepusti me to i se spravne zadanymi udaji.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2012, 17:11:35 »
Recovery mode ma prece roota bez ptani na heslo... popiste prosim co se deje po startu pocitace a kdy to po vas chce heslo.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vlasta M

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2012, 17:04:07 »
Jste si jistí, že se na svá data nedostane přes LiveCD nebo jinou distribuci Linuxu? Také s tím nemám zkušenosti, ale za pokus to stojí.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Problem s nainstalovanou verzi na Windowsu
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2012, 19:50:17 »
tak pokusy jsou, ale není to triviální, výsledek je nejistý a tady ti s tím nikdo pravděpodobně neporadí
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1639198

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.