Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samba & ACL nastaveni prav  (Přečteno 1432 krát)

mtz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Samba & ACL nastaveni prav
« kdy: 28 Června 2012, 17:27:32 »
Zdravim,
mam adresar ktery chcu sdilet napr /home/share do ktereho budou pristupovat jen urciti uzivatele (user1, user2, user3). V tom adresari budou jeho podslozky u kterych chcu nastavit ruzne prava napr. user1 a user2 bude mit rwx prava do slozky /home/share/slozka ale user3 do teto slozky nebude mit pravo ani nahlednout, pote chci mit taky podslozku do ktere budou moci zapisovat vsichni uzivatele. Problem jsem resil pomoci ACL bohuzel se mi nepodaril realizovat v konfiguraci samby. Proto se tady obracim o radu jak tento problem realizovat.

Predem dik.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Samba & ACL nastaveni prav
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2012, 17:56:57 »
A co takhle dát v sambě možnost čtení a zápisu všem a co se týká práv to nastavit přímo na danné složky, dokonce ti to půjde všechno klikací cestou ;)
Asi si budeš muset vytvořit jména těch uživatelů kteří se tam mají připojovat a navíc přidat právo do složky /HOME/Uživatel/ pro četní a zápis pro ostatní...

ps: Ono popravdě je to se Sambou v 12.04 dost divoké a už jsem to tu také řešil...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

mtz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Samba & ACL nastaveni prav
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2012, 18:03:40 »
Tohle jsem zkousel, normalne ty slozky nastavene prava pro jednotlive uzivatele maji ale kdyz se z windowsu pripojim, tak treba u slozky kde ma napr uzivatel1 zakazano zapisovat tak bez problemu tam muze neco ulozit.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Samba & ACL nastaveni prav
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2012, 18:55:17 »
Zkus nastavit uživatele s heslem, a pak v terminálu pro každého uživatele zvlášť...
Kód: [Vybrat]
sudo smbpasswd Uživatel
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jmp

  • Host
Re:Samba & ACL nastaveni prav
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2012, 19:14:57 »
ten uživatel musí být nejprve do samby přidán (v systému už musí tuším existovat)
Kód: [Vybrat]
sudo smbpasswd -a uzivatel

mtz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Samba & ACL nastaveni prav
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2012, 22:44:49 »
Ano tohle vsechno jsem uz udelal s uzivately zadny problem neni. Jde o to ze mi nefunguji nastaveni prav podle ACL.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Samba & ACL nastaveni prav
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2012, 14:51:30 »
ukaz nam relevantni vypisy eg smb.conf a getfacl tech sharu
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.