Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Napájení pro notebook HP Pavilion vz5000  (Přečteno 962 krát)

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Napájení pro notebook HP Pavilion vz5000
« kdy: 04 Července 2012, 22:30:29 »
Ahoj.

Mám takový zvláštní problém. Mám HPPavilion zv5000 (takovej dědoušek. Baterie již nefunguje - mám jí jen kvůli stabilitě. Ale o to nejde. Jde o zdroj napájení. Když jsem jej vždy připojil na chvíli se jasně rozsvítila kontrolka napájení, ale dnes, když jsem přišel z práce, tak nešel zapnout. Po odpojení a připojení se indikátor nabíjení vůbec nerozsvítil. Zato jsem slyšel slabounké jakoby cvakání a kontrolka téměř neviditelně poblikávala. Ten zdroj má regulaci napájení a notebook potřebuje 18,5, ale na 18V se vypínal, tak jsem nechal 19V (to již delší dobu takto funguje).

A teď se dostáváme k problému. Bojím se pootočit regulaci napájení na 20V. Tedy udělal jsem to - indikátor nabíjení se normálně rozsvítí a i zapnout jde, ale z desky je slyšet vysoké sískání, tak jsem to raději rychle vypnul. Z obavy, abych si noťáska neodrovnal jsem zapnul adapter pro tiskárnu HP, ale její výstupní napětí je pouhých 18V a maximální proud 1100mA, což notebook není schopen zvládat a vypíná se - nyní jedu v nouzovým režimu.

Chci se tedy v tuto chvíli zeptat. Na kolik procent mohu mít jistotu, že to pískání není na závadu a že mohu na toto napětí počítač pustit?

Trochu jsem se rozepsal  Ale patří to k věci.

Děkuji za odpovědi.
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

Rover623

Re:Napájení pro notebook HP Pavilion vz5000
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2012, 10:08:23 »
To pískání jsou velmi pravděpodobně kondenzátory měniče napětí, možná i kondenzátory na desce. Osobně si myslím, že ti co nevidět zhasne displej, pak by to mělo přestat pískat

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.