Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: downgrade nvidia 295.40..na .33  (Přečteno 937 krát)

tora

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
downgrade nvidia 295.40..na .33
« kdy: 08 Července 2012, 18:17:23 »
Dobrý den,..
vyskytl se mi problém. V poslední době jsem měl problém ze zamrzáním celého systému. Většinou když jsme byl na webu a na stránce byla nějaká ta flash reklama. 
Teď mám nainstalováno čistou instalaci 12.04 32bit a graf kartu Nvidia 6200 Turbo cache

co jsem vyčetl teď varování na internetu aby uživatelé těchto karet neinstalovali ovladač od nvidie 295.40 a vyšší, že to může způsobit problémy se kterými se teď potýkám. Mám nově nainstalovanou 12.04 a při spuštění je unity celé pomalé a hryže se.. když kliknu i třeba na nabídku v pravo na hoře.. loaduje se docela dlouho a když otevřu firefox, celá "plocha" se zahryzává.

chtěl jsem zkusit nainstalovat starší verzi ovladače jak jsem našel info na internetu ale zde napsal problém

když dle postupu mám zmáčknout
ctrl alt f1  abych vstoupil do textového režimu a nebyl zaplý x server a mohl nainstalovat ovladač,
tak se mi na obrazovce zobrazí jen jakési bílo černé pruhy a na psaní nic nereaguje.

nevíte jak jinak nainstalovat starší ovladač od nvidie, třeba z safe modu?... nebo tak?

moc díky
Robert

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:downgrade nvidia 295.40..na .33
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2012, 21:46:19 »
Ano, ručně nvidia ovladač lze instalovat pouze z konzole. Ale pokud jsi ho instaloval z nějakého zdroje sw, tak se mrkni přes synaptic na balíček nvidia-current, jestli ti nenabídne starší verzi.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.