Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook zaseklý na GRUB loading.[vyřešeno]  (Přečteno 2075 krát)

Tom Pilař

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Notebook zaseklý na GRUB loading.[vyřešeno]
« kdy: 13 Července 2012, 10:14:53 »
Při pokusu instalovat UBUNTU 10.10 na externí USB HDD WD 2TB, My Book Essential došlo k zaseknutí zavaděče GRUB loading error : no such device : b609c495-32c1-4e3c-81ee-0a2fdaa179. Jediné co na startuje kromě tohoto chybového hlášení je UBUNTU LIVE a to buď s CD nebo s USB Flash. Potřebuji tedy buď zásadně opravit poškozený GRUB zavaděč nebo se jej zbavit tak aby startovali Windows Vista jenž jsou na interním C: disku notebooku ACER.  Předem díky za pomoc. - Obávám se, že přeinstalace Wind.po internetu by nepomohla. A sahat do toho Trinity Rescue Kitem do toho také zatím nechci a opět se obávám, že to není správné řešení problému.
« Poslední změna: 13 Července 2012, 12:51:17 od RRadek Neužil »


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebook zaseklý na GRUB loading.
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2012, 10:50:39 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tom Pilař

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Notebook zaseklý na GRUB loading.
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2012, 10:54:26 »
Děkuji za radu. Ovšem  pořád ještě s tím mám mentální problém, neboť tím, že jsem instaloval UBUNTU na externí HDD, mi  sudo fdisk -l vypisuje oddíly pevného disku v notebooku jenž jsou  ve dvou případech typu HPSF/NTFS  ,  první zaváděcí je neznámý. Ve sloupečku Zavádět je hvězdičkou označen /dev/sdb2 jenž je zároveň prvním sektorem HPFS/NTFS. Tedy jestli to alespoň částečně chápu je je na tento NTFS systémový logický C: disk s Windows nainstalován pouze právě ten zavaděč jenž má za úkol dát na výběr mezi UBUNTU a Windows Vista ?
   

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebook zaseklý na GRUB loading.
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2012, 11:02:35 »
Odpoj ten USB HDD...
Dále pokračuješ pro obnovení zavaděče windows dle návodu na wiki...
Citace
Windows Vista
Zaveďte systém z instalačního CD či Windows Vista Recovery CD. Napište do konzole příkazy: bootrec /fixboot a bootrec /fixmbr. Restartujte PC.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tom Pilař

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Notebook zaseklý na GRUB loading.
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2012, 12:35:42 »
Díky zabralo to. Instalace na ten externí HDD nebyla dobrý nápad. Ovšem stejně budu stavět další PC, raději nechám každému systému fyzický disk. Jinak live na USB flash dobrý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.