Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: grub - chybějící položka  (Přečteno 832 krát)

funnyman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
grub - chybějící položka
« kdy: 17 Července 2012, 17:04:57 »
Dobrý den, mám trochu složitější rozdělení hdd, mám celkem 4 systémy - win xp, ubuntu, macpup a partedmagic.

grub mi ukazuje správně ubuntu a xp, macpup ukazuje dvakrát ale partedmagic vůbec. Vím, že ten se má instalovat nějak složitěji, a zjevně se mi to nepovedlo.

Díky za pomoc

přikládám pastebin z instalace grubu:

... tak nepřikládám pastebin, neboť se sem nevejde.
najdete ho tu: http://paste.ubuntu.com/1096682/
Lenovo R61 - 14.1", Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz), Intel X3100, 2GB RAM - LMDE;  Raspberry Pi Arch linux + 1TB disk;  ASUS wl-500g s "Oleg's firmware" - MIPS Linux;  mikrotik RB951G-2HnD

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:grub - chybějící položka
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2012, 23:20:21 »
Podle mě jsi ten partedmagic na /sda10 nainstaloval bez zavaděče. Na oddíle s Ubuntu máš grub2, na oddíle s macpup grub1 a na partedmagicu nemáš nic. Popravdě nevím jak to vyřešit, sám jsem si chtěl kdysi na jeden disk nainstalovat dvě distribuce - grub jsem instaloval pouze u jedné, u druhé jsem jej záměrně neinstaloval (myslím, že nemusím vysvětlovat) a dopadl jsem podobně jako ty. To znamená, že jsem tu druhou distribuci neviděl ve startovací nabídce grubu a update-grub byl zbytečný. Tuším, že to tam šlo přidat ručně, ale nakonec jsem od toho upustil a netrápil se s tím.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

funnyman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re:grub - chybějící položka
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2012, 18:17:45 »
vyřešeno. Pokud by někdo chtěl udělat to stejné, takový byl postup:

  • Na oddíl, u mě sda10, jsem překopíroval obsah celého cédéčka Partedimage.
  • Do /etc/grub.d/40_custom napsat toto (v pátém řádku zaměňte číslo za "msdos" za číslo odpovídající vašemu oddílu, stejně tak i na řádku pod tím):

    menuentry "PartedMagic" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    gfxpayload=1024x768x16,1024x768
    set root='(hd0,msdos10)'
    linux /pmagic/bzImage root=/dev/sda10 edd=off load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 rw vga=normal loglevel=9 max_loop=256 vmalloc=288MiB
    initrd /pmagic/initrd.img
    }

  • pak jsem do terminálu napsal sudo update-grub, kde se ale ve výpisu tento můj zápis nezobrazil. Nevím, jestli je tenhle krok potřeba, ale nic tím nezkazíte.

Při startu počítače pak v grubu budete mít na konci novou položku - partedmagic.

Parted Magic je live distribuce určená k rozdělování oddílů na disku a záchranu dat z poškozených oddílů. Stáhnout lze zde: http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads
Lenovo R61 - 14.1", Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz), Intel X3100, 2GB RAM - LMDE;  Raspberry Pi Arch linux + 1TB disk;  ASUS wl-500g s "Oleg's firmware" - MIPS Linux;  mikrotik RB951G-2HnD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.