Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo ideapad S205  (Přečteno 1786 krát)

Jimmy_Page

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Lenovo ideapad S205
« kdy: 17 Září 2012, 20:13:34 »
Zdravím, mám tento typ nb^ a mám pár problémů či maličkostí na vylepšení: (používám Xubuntu LTS)

1. wifi:
jak je psáno v megathreadu k tomu typu nb je známo, že wifi po instalaci nefunguje. Při první instalaci jsem udělal vše podle návodu a používal wicd a network manager smazal. wifi fungovala ale dratový internet semi nepodařilo nastavit tak jsem to vyřešil tak že jsem měl wicd i network manager a vše fungovalo jak mělo. Po následné reinstalaci a přejítí na LTS verzy jsem nainstaloval wicd a wifi nefunguje. Co stím?

2. jas
rád bych si nastavil určitý defaultní jas. Po zapnutí pc mám automaticky jas na nejvyšší možné mezy a občas si to zapomenu snížit. Jak na to?

díky za odpovědi  :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Lenovo ideapad S205
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2012, 20:33:49 »
Zkus postupovat podle http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1867367.
Nevím, proč by wicd nemělo fungovat .
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Jimmy_Page

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Lenovo ideapad S205
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2012, 12:56:29 »
určitě něco vyzkouším, jen je problém že doma mám připojení jen na kabel a ve škole kde je wifi zase není kabel  takže to bude trvat trochu dýl  ;D

neznalek82

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Lenovo ideapad S205
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2012, 08:58:52 »
Zdravím, mám tento typ nb^ a mám pár problémů či maličkostí na vylepšení: (používám Xubuntu LTS)

1. wifi:
jak je psáno v megathreadu k tomu typu nb je známo, že wifi po instalaci nefunguje. Při první instalaci jsem udělal vše podle návodu a používal wicd a network manager smazal. wifi fungovala ale dratový internet semi nepodařilo nastavit tak jsem to vyřešil tak že jsem měl wicd i network manager a vše fungovalo jak mělo. Po následné reinstalaci a přejítí na LTS verzy jsem nainstaloval wicd a wifi nefunguje. Co stím?

2. jas
rád bych si nastavil určitý defaultní jas. Po zapnutí pc mám automaticky jas na nejvyšší možné mezy a občas si to zapomenu snížit. Jak na to?

díky za odpovědi  :)
podle toho navodu nepostupuj, je to zbytecne slozity. Staci tam prepsat jeden soubor, dopsat par radku, ten navod bych mozna jeste nekde nasel. Jas jde taky upravit nejakym prikazem, ale funkcni tlacitka myslim nerozjedes. Myslim, ze to do dneska nikdo neresi, takhle funguje obecne UBuntu, musis si pulku veci dodelat sam. Hod si tam novy win8 a pojede ti vsechno bez ovladacu.
-----
wifi
najdi si soubor /etc/rc.local
a dopis tam tohle a pojede ti to

rfkill unblock wifi
rfkill unblock all
modprobe -r acer-wmi
« Poslední změna: 27 Září 2012, 14:22:47 od neznalek82 »

beer

  • Host
Re:Lenovo ideapad S205
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2012, 09:38:43 »
Citace
Hod si tam novy win8 a pojede ti vsechno bez ovladacu.

 >:( super rada na ubuntu fóru...

Mne na mém notebooku acer většina funkčních tlačítek jede. Navíc tuchpad je mnohem lepší než ve windows, například při prohlížení webu dokáže scrolovat stránky, u windows mi to nefunguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.