Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativní webové prohlížeče  (Přečteno 4209 krát)

Rostislav Sládeček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Alternativní webové prohlížeče
« kdy: 11 Července 2012, 20:49:09 »
Dobrý den. Narazil jsem na jednu zajímavost, která mi trochu vadí. Při nainstalování libovolného webového prohlížeče se mi stává to, že do vyhledávacího pole musím kliknout vždy třikrát aby se nápis označil. Dalo by se to nějakým způsobem změnit abych označoval řádek dvojklikem jako standardně ve firefoxu a nebo ještě lépe jenom jedním kliknutím? Děkuji vám

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2012, 21:26:37 »
Tak to záleží na daném prohlížeči a jeho možnostech nastavení.

(Např. ani Firefox toto nemá jednotné a jinak se chová v Linuxu a jinak ve Windows.)

Rostislav Sládeček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2012, 21:39:40 »
Ano to jsem zaregistroval, ale nějak se mi nepodařilo najít nějaké rozumné nastavení podobného rázu... :-)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2012, 22:07:02 »
Všeobecný dotaz, ve Firefoxu nastavit lze spoustu věcí, ale to asi víš. Kde jinde by to mělo ještě být? V jakém prohlížeči?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Rostislav Sládeček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2012, 06:44:01 »
Tohle se mi děje vždy, když si doinstaluji jakýkoliv jiný prohlížeč. Dělá to Opera, Google Chrome i momentálně Chromium. Není to kdovíjaký problém, ale při každodenní práci to docela zdržuje a je to otravné. Nepodařilo se mi najít nějaké nastavení, které by tento problém vyřešilo. Spíše si myslím, že pokud to dělají všechny prohlížeče, tak bude bota asi někde jinde.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2012, 10:02:52 »
No jenže ono to má svou logiku: jednou klikneš, píšeš; 2x označí slovo, 3x označí celý řádek...

Rostislav Sládeček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2012, 11:27:57 »
To sice ano, ale zrovna u internetového prohlížeče je tato logika si myslím k ničemu, když je asi jasné, že chci napsat jinou adresu než upravit stávající text.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2012, 12:32:45 »
To sice ano, ale zrovna u internetového prohlížeče je tato logika si myslím k ničemu, když je asi jasné, že chci napsat jinou adresu než upravit stávající text.

No ale pokud chceš napsat novou adresu, tak ti přece stačí kliknout jen jednou, poté stisknout Ctrl-a a pak už rovnou psát, ne? Tak nechápu, v čem je problém.
A krom toho - proč by mělo být jasné, že chceš napsat celou novou adresu a ne jenom něco změnit v adrese současné?

Rostislav Sládeček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2012, 17:00:45 »
No jo. Asi jsem příliš zhýčkaný Windowsy  :)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2012, 17:30:15 »
No jo. Asi jsem příliš zhýčkaný Windowsy  :)

Tak to raději nebudu komentovat :-)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2012, 18:01:21 »
A když už jsme u těch zkratek, tak když chci psát ardesu, rovnou stisknu Ctrl+L a píšu, žádné klikání netřeba.

Rostislav Sládeček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #11 kdy: 13 Července 2012, 04:09:58 »
A když už jsme u těch zkratek, tak když chci psát ardesu, rovnou stisknu Ctrl+L a píšu, žádné klikání netřeba.
Tohle vypadá celkem rozumně. Dík za tip. Vyzkouším...

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #12 kdy: 17 Července 2012, 11:34:49 »
A když už jsme u těch zkratek, tak když chci psát ardesu, rovnou stisknu Ctrl+L a píšu, žádné klikání netřeba.
A není jednodušší F6? V Chromu to tak funguje...
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #13 kdy: 17 Července 2012, 11:46:01 »
A když už jsme u těch zkratek, tak když chci psát ardesu, rovnou stisknu Ctrl+L a píšu, žádné klikání netřeba.
A není jednodušší F6? V Chromu to tak funguje...

F6 sice funguje v Chromiu i FF, ale ne v Opeře, zatímco Ctrl+L funguje všude, včetně file managerů jako jsou Nautilus a Thunar, Dolphin, ..

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #14 kdy: 17 Července 2012, 12:01:57 »
A když už jsme u těch zkratek, tak když chci psát ardesu, rovnou stisknu Ctrl+L a píšu, žádné klikání netřeba.
A není jednodušší F6? V Chromu to tak funguje...
Navíc mi ctrl+l přijde komfortnější než F6, kdy musím hmatat strašně daleko, když se tu bavíme o komfortnosti. Pro člověka zvyklého zkratky používat je to určitě příjemnější.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2012, 18:18:41 »
A když už jsme u těch zkratek, tak když chci psát ardesu, rovnou stisknu Ctrl+L a píšu, žádné klikání netřeba.
A není jednodušší F6? V Chromu to tak funguje...
Navíc mi ctrl+l přijde komfortnější než F6, kdy musím hmatat strašně daleko, když se tu bavíme o komfortnosti. Pro člověka zvyklého zkratky používat je to určitě příjemnější.
Tak tohle je věc názoru. V prohlížeči mi přijde komfortnější F6 - lepší strčit jeden prst nahoru než dělat dvojhmat. Ale nechci flejmovat  :D
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #16 kdy: 17 Července 2012, 18:49:38 »
Navíc mi ctrl+l přijde komfortnější než F6, kdy musím hmatat strašně daleko, když se tu bavíme o komfortnosti. Pro člověka zvyklého zkratky používat je to určitě příjemnější.
Tak tohle je věc názoru. V prohlížeči mi přijde komfortnější F6 - lepší strčit jeden prst nahoru než dělat dvojhmat. Ale nechci flejmovat  :D

Tohle ani tak není věc názoru, jako zvyku :) A je pravda, že F klávesy jsou trochu daleko, například já zavírám okna raději než Alt+F4 kombinací Alt+Space následovaný C (na anglickém systému, v češtině to je ale taky blízko, tam je to Z), prostě to trefím lépe a rychleji.

dRaczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Alternativní webové prohlížeče
« Odpověď #17 kdy: 27 Července 2012, 21:03:37 »
(Např. ani Firefox toto nemá jednotné a jinak se chová v Linuxu a jinak ve Windows.)
Tak zrovna Firefox se mi v tomto chová stejně jak v linuxu tak ve windows. Stačí dvojklik levým do adresního řádku a je vybráno vše. V Chromiu už musím třikrát.
Ntb Sony vgn-fz21z Acer aspire 5536 - Xubuntu 14.04 (64 bit).
Linux používám od 1. dubna 2011.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.