Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: C9 a Minecraft  (Přečteno 1640 krát)

fojty7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
C9 a Minecraft
« kdy: 21 Října 2012, 08:49:47 »
Předem upozorňuji že jsem o5 dodal i hru c9 protože mi dlouho v předchozím tématu nikdo neodpověděl. Chci se zeptat jestli vůbec linux nebo Ubuntu nějakým způsobem rozjede hry. Protože C9 continent of the ninth seal mi nejede prostě spustím ho a nic se neděje zkoušel jsem i přes Wine ale přes to se mi povedla jenom instalace. Pak jsem spustil minecraft přes OpenJDK java runtime7 a totálně se mi to sekalo... A na windowsech mi to jelo bez probémů. Tak se chci zeptat co mám dělat.. Poraďte mi jak na ty hry a celkově na ubuntu a jestli není pro mě lepší Windows (ale více se mi líbí ubuntu). A kdyby náhodou byl lepší windows tak nevíte kde ho seženu ty 7? nebo je nějaký z5tný chod abych vrátil úlohy zpázky na windows ? Před děkuji na odpovědi. Doufám že mi poradíte :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:C9 a Minecraft
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2012, 15:00:32 »
ad C9 - Pravděpodobně nebude fungovat, viz. http://forum.winehq.org/viewtopic.php?t=12882&view=previous
ad minecraft - Linux poskytuje nižší výkon ve hrách, jakou máš graf. kartu?
ad zpětný chod - ehm. zpětný chod není a Windows 7 seženeš třeba na www.czc.cz ;)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

fojty7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:C9 a Minecraft
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2012, 15:13:00 »
Tak to je škoda C9 je super hra kterou jsem donedávna hrál a ubuntu mi to už neumožňuje takže 100% přecházím z5 na win. A že ubuntu poskytuje nižší výkon ve hrách je blbost protože to je slabé slovo.. A určitě nehodlám kupovat sedmičky budu si j stahovat takže jsi sem czc nemusel vůbec dávat. ;) Díky za odpověd

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:C9 a Minecraft
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2012, 22:28:03 »
- Na Minecraft zkus OpenJDK6, mě třeba v OpenJDK7 vůbec nefunguje. V OpenJDK6 mám kolem 40-70FPS.
- Linux rozjede hry. Své vlastní nativní krásně. Jenomže těch předních titulů je prostě málo. Já sám si nenechám vymluvit, že Linux je nejlepší herní platforma, které ale chybí hry - to je ale osobní názor.
- Můžeš zkusit dual-boot. Dva OS vedle sebe. Pro hraní přepnout do Windowsu. Je to nejčastější metoda.

Pokud se ti Linux líbí a chceš hrát, doporučil bych asi ten dual-boot. A nebo úplně se vrátit na Windows.

Tak či tak, pokud tě Linux zklamal v oblasti hraní, neznamená to, že je k ničemu. Má spoustu předností.
Je i o tom, co si kdo zvolí. Já sám jsem třeba kdysi hrál hodně, na Windowsu. O Linuxu jsem neměl tušení. Ale v mém pomyslném žebříčku hodnot se časem přesunula stabilita, bezpčnost, apod. na první místa. Hraní začalo u mě být méně důležité.
Když jsem vyzkoušel Linux, hraní jsem obětoval, abych měl systém, který se mi ve všem ostatním líbil.
Hraji dál, dokonce chodím na LAN-párty apod., ale hraju z Linuxu. Je mi jedno, že COD2 musím pouštět přes Wine a že mám 120FPS místo 250 co bych měl na Windowsu. Protože mám systém, se kterým jsem spokojený.
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:C9 a Minecraft
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2012, 18:37:04 »

Tak či tak, pokud tě Linux zklamal v oblasti hraní, neznamená to, že je k ničemu. Má spoustu předností.
Je i o tom, co si kdo zvolí.

Na hraní jsou Windows, na práci Linuxy.
Pochopil jsem to pozdě ale přece.

Na stolním PC mám pro hry dual boot a XP spouštím pouze a výhradně když si já nebo můj syn chce zahrát.

Ale na pracovním NTB již pouze výhradně Ubuntu - a i když mám virtuál s XP tak ten jsem nespustil ani nepamatuji. Nebylo třeba.

Na mém HW jede linux (Ubuntu 12.04LTS) než Windows XP - mnohonásobně rychleji,stabilněji a je to sakramentsky i hezčí.

Ale pokud někdo si pořídí linux protože má čórklé windy a chce tedy mít OS nečórklý ale PC/NTB používá z 90% jako herní konzolu, bude velmi zklamán.
Ti ostatní (co nemají na Macbook) prostě velmi brzo nedají na linux dopustit.

Nemá smysl však kohokoliv přesvědčovat. Každý k tomu musí dojít sám.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.