Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: hlučnost větráku  (Přečteno 1484 krát)

lunort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
hlučnost větráku
« kdy: 01 Srpna 2012, 20:08:29 »
Nainstaloval jsem si Ubuntu 12.04 pomocí aplikace Wubi do sveho ntb hp pavilion dv5 1120ec. Po instalaci se mi ihned roztocil vetrak na plne obratky a tento stav neustale trva. Poradite mi nekdo jak dosahnout toho, aby se vetrak reguloval podle zatizeni?

Vsiml jsem si jeste jednoho problemu v nastaveni systemu - podrobnosti a v zalozce Prehled je u Grafiky napsano Neni znamo. V zalozce Grafika je pak u Ovladace to stejne a u Rezimu je napsano Standartni. Je tohle normalni? Moje graficka karta je: ATI Mobility Radeon HD 3450 s 512 MB vlastní paměti. Zadne ovladace jsem neinstaloval. Predem diky moc za odpoved.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2012, 22:51:52 »
Nenabídlo to žádné nesvobodné ovladače?

lunort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2012, 20:11:26 »
Nabidlo mi to ovladac FGLRX od ATI/AMD, tak jsem ho nainstaloval. Nasledne jsem dal restart a u Grafiky se mi zobrazilo VESA:M82 u Ovladace VESA:M82 a Rezim Standartni. S timto ovladacem jsem pocitil ze se prostredi vice trha, takze sel ovladac pryc. Mam zkusit naninstalovat ovladac grafiky pomoci terminalu a navodu co je na wiki? nebo se mam na to vykaslat?

Vetrak je uz vyresen. Nainstaloval jsem CPU frequency scaling indicator a vse bezi jak ma.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2012, 09:20:43 »
No zkus to,ale to by mohl vědět zkušenější.Já většinou instaluji co nabídne systém a převážně to funguje tak jak chci.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2012, 10:32:06 »
Nech to na svobodných ovladačích, u této grafiky, ti stejně s příštím vydáním podpora od Ati skončí a navíc s 12.04 s Unity si ovladač Ati moc nerozumí. Okamžitě ti začně dělat potíže compiz. Navíc když ti 3D akcelerace krásně funguje i takhle, tak proč do toho šťourat, tech pár fps za to nestojí. Taky jsem fglrx rušil.

lunort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2012, 11:00:01 »
ok, pojedu na svobodnych ovladacich :)

beer

  • Host
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2012, 13:07:39 »
Zkus se podívat, co ti nejvíc žere procesor, řekl bych, že jede nadoraz, proto taky ten větrák jede naplno.
Mohl by to být compiz. Pokud ano, zkus jiné prostředí, které compiz nepoužívá - kde, xfce, lxde, openbox.

Kerny

  • Host
Re:hlučnost větráku
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2012, 20:46:28 »
Ahoj, mám HP Compaq 615 a ten samý problém, také to zkusím díky :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.