Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout  (Přečteno 5089 krát)

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« kdy: 09 Srpna 2012, 14:33:10 »
Zdravím

po připojení na vzdálenou plochu musím mít Numlock vypnutý abych mohl používat Numpad.
Nevíte jak nastavit Remmina aby se numlock nemusel přepínat??

Ubuntu 12.04 64
připoojení na Win XP pro


Díky

Sesijama

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2012, 20:28:36 »
Dělá mi to taky nevím od kdy a neřeším to. Je prostě "inverzní" a to myslím ještě ne po celou dobu, během práce na vzdáleníé ploše ho musím znovu stisknout.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Corsair

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2012, 10:34:48 »
Je to tak, když spustím remminu se zaplou numerikou, musím ji při přihlášení vypnout a pokud chci psát po přihlášení číslice, zase zapnout. Smozřejmě i naopak....
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2012, 12:31:22 »
Tak to je mazec... z hlediska produktivity dost otravná záležitost :(

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2012, 00:33:53 »
Otravná bych neřekl, jen je potřeba při přihlášení si na to vzpomenout - možná to může být trochu problém na některých NB, třeba já na firemním nemám označenou klávesu pro přepínání numlocku a nejjednodušší způsob jak ho přepnout je pomocí usb klávesnice. Což se špatně provádí, pokud ji člověk nemá po ruce:).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2012, 19:23:57 »
No otravná záležitost to určitě je. O tom žádná. Já musím mít v hlavě už tak dost věcí, tak se nechci zabývat takovýma nepříjemnostma.

Neexistuje nějaká náhrada???

Jinak je to fantastickej program...


Mimochodem ve Windows to řešit nemusím ale tam mi zas nevim proč klient nepřipojí tiskárny :(


Sesijama

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2012, 20:21:28 »
No tak otravná záležitost to určitě není, ve srovnání s jinými programy, které vzdálený desktop na linuxu umožňují a ve kterých klávesnice byla prakticky nepoužitelná. Oproti tomu je inverzní numlock hoden mávnutí rukou. Ale nevzpomínám si, že by mi to dělalo v 11.10...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #8 kdy: 13 Srpna 2012, 17:30:51 »
Nemá cenu se hádat ale asi s počítačem nepracujete... Je velký rozdíl mezi produktivní prací a zábavou...  nevadí.

Bohužel je tu další věc co Remmina "dělá" - jedná se o znaménko "lomeno". Místo něho je na numpadu namapováno "mínus" - nechápu :(

Navíc sw Remmina absolutně náhodně padá. Při přepínání mezi různými programy se náhodně stane, že vzdálené připojení spadne a musím se znovu připojit. Tomu také nerozumím :(

Sesijama

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2012, 22:46:07 »
Nemá cenu se hádat ale asi s počítačem nepracujete... Je velký rozdíl mezi produktivní prací a zábavou...  nevadí.

Bohužel je tu další věc co Remmina "dělá" - jedná se o znaménko "lomeno". Místo něho je na numpadu namapováno "mínus" - nechápu :(

Navíc sw Remmina absolutně náhodně padá. Při přepínání mezi různými programy se náhodně stane, že vzdálené připojení spadne a musím se znovu připojit. Tomu také nerozumím :(

Sesijama
Přesně tak, přihlašuji se na vzdálenou plochu proto, abych si zahrál spider solitaire. U mě je problém pouze s numpadem a jak říkám, stačí vyzkoušet alternativy a pak bude ticho.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #10 kdy: 14 Srpna 2012, 01:26:10 »
krdc?
Ale netuším jak pojede pod gnome/unity případně kolik z KDE toho natahá sebou.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Corsair

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #11 kdy: 16 Srpna 2012, 06:13:09 »
krdc funguje bezvadně. Zas tak moc toho z KDE nenatáhne je to celkem dobrá alternativa.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #12 kdy: 16 Srpna 2012, 08:09:50 »
Tak remmina je jen grafická nadstavba nad freerdp, kde jsem tenhle problém nepozoroval, takže to bude spíše bug remminy jako takové. Kdo si alespoň trochu rozumí s terminálem, může to zkusit přes freerdp napřímo.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #13 kdy: 16 Srpna 2012, 14:39:14 »
Nemá cenu se hádat ale asi s počítačem nepracujete... Je velký rozdíl mezi produktivní prací a zábavou...  nevadí.

Sesijama
Jen bych rád poznamenal, že se tady bavíme o sw, který open source a tím pádem mj. zadarmo. Takže bych se tady nepouštěl do nějakých přehnaných požadavků na bezchybnost, produktivitu práce a podobně. Pokud ti nějaký sw nesedí, najdi si jiný, třeba bude lepší. A nebo se také můžeš zapojit a tu chybu pomoci odstranit.

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #14 kdy: 16 Srpna 2012, 15:37:08 »
Nemá cenu se hádat ale asi s počítačem nepracujete... Je velký rozdíl mezi produktivní prací a zábavou...  nevadí.

Sesijama
Jen bych rád poznamenal, že se tady bavíme o sw, který open source a tím pádem mj. zadarmo. Takže bych se tady nepouštěl do nějakých přehnaných požadavků na bezchybnost, produktivitu práce a podobně. Pokud ti nějaký sw nesedí, najdi si jiný, třeba bude lepší. A nebo se také můžeš zapojit a tu chybu pomoci odstranit.


JJ beru že je to zadarmo, a cením si práce všech lidí co na tom dělají, ale k čemu to je když se s tím pak nedá pořádně pracovat. A mimochodem existuje nějaká placená bezproblémová verze?? Navíc Canonical by mohl do sw centra dávat jen otestovaný aplikace. Myslim že by to byl pro Ubuntu velký přínos. Stačila by jedna ale vyladěná. (nesnažím se o flame, je to jen můj názor :)

Také jsem vyzkoušel "krdc" a zatím funguje bezchybně takže děkuji za doporučení.


Sesijama

tata_tulen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
  • Zatracena jesterice!
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #15 kdy: 14 Listopadu 2012, 00:28:48 »
Jen bych rád poznamenal, že se tady bavíme o sw, který open source a tím pádem mj. zadarmo. Takže bych se tady nepouštěl do nějakých přehnaných požadavků na bezchybnost, produktivitu práce a podobně. Pokud ti nějaký sw nesedí, najdi si jiný, třeba bude lepší. A nebo se také můžeš zapojit a tu chybu pomoci odstranit.
Jakkoliv rozumim, co chtel basnik rici, tak s timhle pristupem se Linux nikdy moc nerozsiri. To jak rozdavat lidem zadarmo kolo s malou kosmetickou vadou - obracenymi riditky. Kolik lidi si to kolo vezme a bude na nem denne jezdit do prace?

Bohuzel ten bug jeste neni opraveny, resp. mi ten Denisu patch tu chybu neopravil :(

Ten krdc vyzkousim ve virtualu - ale taha si toho na muj vkus s sebou docela dost. Navic od RDC klienta vyzaduju bud applet (jako stary dobry tsclient), nebo ikonku jako remmina - preci jen tech terminalu spravuju trochu vic a ikonky uz se mi na plochu nevejdou... :)

Btw, povidlo se nekomu najit spolehlivy postup, jak dorvat do PP staryho dobryho tsclienta? Par pokusu jsem nasel, ale vzdycky jsem pohorel, evidentne nekde delam chybu :(

Diky!
-tt-

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #16 kdy: 14 Listopadu 2012, 03:30:18 »
- do krdc si cílů múžete naházet libovolné množstí
- Ubuntu už delší dobu nepoužívám protože mi nesedlo Unity, takže jedu na Kubuntu + qwerty a jsem spokojený. I RDP klienty - nejen v českých podmínkách je potřeba otestovat pod různými konfiguracemi klávesnice/lokalizace prostředí, to opravdu Canonical dělat nebude - pokud je chyba tak ji nahlašte - launchpad.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

tata_tulen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
  • Zatracena jesterice!
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #17 kdy: 14 Listopadu 2012, 08:17:43 »
Diky, Martine, vyzkousim to.
Ja Unity taky nemusim, jedu PP se Skorici a sedne mi to jako ta prislovecna *censored* na hrnci :) Nechtel jsem prechazet treba na Mint, uz mam "bububUbuntu" zazity a nechce se mi ho menit :) Navic vidina toho, ze pet let nebudu muset upgradovat me neskutecne tesi :D
A co se tyce toho testovani - NumLock je snad ve vsech distrech stejnej, takze konkretne tohle snad nemusi testovat ani uzivatel, ani Canonical, to ma delat vyvojar. Uznavam, ze drzet si ve virtualnu Windows jen kvuli testovani NumLocku neni nic, po cem by vyvojar touzil, ale bohuzel je to tak, ze prave na prvni pohled prkotiny dneska rozhodujou o tom, jestli to nekdo bude pouzivat, nebo nebude... Priznam se, ze asi tak pred rokem jsem mel drobny problemy s L2tp klientem a jeste nejakou podobnou blbost, ktera neznemoznovala pracovat, ale zdrzovala - a mel jsem sto chuti se vratit k Windows, protoze me (bohuzel) nezivi "hrani si" s nastavenim...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2012, 08:24:04 od tata_tulen »
-tt-

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #18 kdy: 20 Listopadu 2012, 11:02:33 »
Opět zdravím,

ještě jeden dotaz k sw Remmina.

Jedu na Ubuntu 12.04. 64 bit

Pokud používám vzdálenou plochu tak mi během hodiny spadne připojení tak 10 x.. Nevíte kde by mohla být chyba?? Může to ovlivnit nějaké nastavení??

Samotnej program jede ale to připojení stále padá a je to dost otravné :(


Díky za rady spolubojovníci :)

Sesijama

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Remmina - Numlock se musí po připojení vypnout
« Odpověď #19 kdy: 18 Dubna 2013, 19:17:04 »
Trochu to oživím. Pátral jsem jakou mám verzi remminy a by měla být aktuální. Nicméně hrátky s numlockem zůstávají, i když už by měli být dávno opraveny, viz.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/remmina/+bug/478245

a

https://github.com/FreeRDP/Remmina/issues/45

Je tomu tak i u někoho jiného?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.