Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hardware pro ubuntu  (Přečteno 3372 krát)

maver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Hardware pro ubuntu
« kdy: 17 Června 2012, 19:02:25 »

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2012, 09:27:16 »
Když už chceš kupovat server tak si kup serverovej hardware. Pokud jde o cenu tak se určitě najde nějaký kompromis. (http://www.alza.cz/ibm-x3250m4-rack-1u-d286757.htm a to alza asi nebude nejlevnější :-D).

Nicméně bych zvážil třeba nějaký VPS nebo Cloud. Myslím že by to bylo lepší řešení, nemusís se starat o HW. U serveru to chce mí dopředu v šuplíku zálohy, odejde ti disk dáš tam zálohu, ale stejně musís mazat do obchodu a koupit novej,... Nehledě na to že měsíční poplatky za housing budou větší než u VPS nebo Cloudu.

Od oka
Housing 1 600 Kč + musíš připočítat server takže když to rozpočtem třeba na rok máme 3 000 Kč?
Cloud 1 200 Kč (2 jednotky cpu 2GB RAM, 60 GB HDD)
VPS 1 000 Kč (1 jádro 2GB 60 GB HDD) tady bude podle mého 1 jádro výkonější než u Cloudu proto bude stačit
Multihosting/VPS: 820 Kč (ale máš všechno nainstalovaný včetně dtb a emalů jen klikatelná administrace pro všechno) (CPU 1 400 Mhz 1,3 GB RAM 120 GB HDD)

Pokud chceš můžu ti do PM poslat odkazy na služby které mám vyzkoušené a byl jsem s nima spokojen :-) ceny sem bral rychlým pohledem od nich. Krom Cloudu (tam to nevím jistě) jsou to ceny včetně DPH


jabber: etnyx@jabbim.cz

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2012, 11:17:35 »
Alebo môžeš požiadať o partnerský program u websupportu a vydávať ich služby za svoje  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

maver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2012, 11:28:37 »
Děkuji za rady a velmi si jich vážím a přiznám se i zvažuji tyto možnosti.

Když u mě je to ten jakýsi neekonomický fetiš mít svůj vlastní server a starat se o něj. Navíc, já jej mám u nohou doma v kanclu na UPC ... a připojují se mi k němu i zákazníci z usa


jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2012, 11:59:11 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2012, 12:27:26 »
Když u mě je to ten jakýsi neekonomický fetiš mít svůj vlastní server a starat se o něj. Navíc, já jej mám u nohou doma v kanclu na UPC ... a připojují se mi k němu i zákazníci z usa

Jestli to myslíš aspoň trošku vážne a není to jen server pro tebe a pár kamarádů co na tom nedělají svůj byznis tak prosím, ale v opačným případě bych doporučil se nad tím zamyslet :-)
jabber: etnyx@jabbim.cz

Pavel Káčerek

Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2012, 15:45:49 »
ja mam u Axfone cca1 měsíc VPS a jsem naprosto spokojen... běží mi tam mysql,apache,eggdrop dokonce i minecraft a par dalších... ceny mají opravdu dobré
a výber linuxoveho systemu je široký včetně ubuntu 12.04
« Poslední změna: 18 Června 2012, 15:47:30 od Pavel Káčerek »
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Standa99

  • Host
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2012, 08:41:18 »
Pokud jsem pochopil, tak nepotřebuje žádný hosting, ale bude mu to ležet v kanclu na lajně od UPC.
Jestli koupit serverové věci, toť otázka. Podpora pro ECC RAM by se šikla, ale IPMI (iRMC, KVM) asi nebudeš potřebovat, když k tomu budeš mít přístup. Navíc ti asi bude stačit jedna LANka, takže rozložení zátěže mezi jádra pro více síťovek nebude potřeba. Jestli tě to živí, tak si dopřej ten lepší (Xeon, ECC RAM, Intel LAN atd.).   

maver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2012, 09:15:01 »
jj, živí mě to. Jenže jsem v linuxu nováček, zatím musím mít všechny na winech.

Jinak ten websupport a další - k tomu se uchýlím, až mi bude tak o pár desítek let víc a už mi to nebude brát  ;D
Axfone je pro Linux perfekt, ale musel jsem dočasně dát klienty do wedos, zde je to pro winy mnohem levnější.
« Poslední změna: 19 Června 2012, 09:39:28 od maver »

Standa99

  • Host
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2012, 15:26:28 »
Já do toho taky vrtám, jen když musím. Až to vyladím, tak na to nešahám a po čase zapomínám, jak jsem to vlastně splichtil. To už jsem v tom věku, na který čekáš :-)

Na Diit bylo pár článků o serverech. Některé byly značkové do racku, ale jsou tam v testu i mašinky na prknech od SuperMicro. Můžeš si udělat představu, kolik je schopný Apache-PHP-SQL vyřídit požadavků atd.
http://diit.cz/clanek/test-ibm-x3550-m4-aneb-dva-intel-xeon-e5-v-malem-baleni

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 19 Června 2012, 22:02:39 »
Ale na to co popisuješ ti bude stačit telefon s Androidem.
Ne vážně, pokud tam máš jenom 60 domén, tak si to postav na atomu.
A jestli chceš aby to nějak vypadalo, tak to narvi do těch 1Učkovejch rackovek od supermicra za 2litry.

Corsair

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Hardware pro ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 10 Srpna 2012, 07:08:29 »
Ahoj,
co si myslíte o tomto na DHCP,file server a GW by to mohlo stačit.
http://www.alza.cz/hp-proliant-microserver-d277818.htm

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.