Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace programu Sublime Text  (Přečteno 2307 krát)

nanuqcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Instalace programu Sublime Text
« kdy: 11 Srpna 2012, 11:54:13 »
Ahoj,
pro textový editor Sublime Text bohužel neexistuje balíček. Je ale napsaný v pythonu a na webu je jednoduchý návod na ruční "instalaci".

Co mě zajímá je, kde bych měl Sublime Text rozbalit, aby to bylo z hlediska linuxovské adresářové struktury správné a čisté? Do /usr/local/bin? Anebo někam jinam, a do /usr/local/bin pak jen udělat symlink na soubor, který tenhle editor spouští? Nebo ještě jinak? :-)

Díky
Linux: začátečník | PHP & Nette: pokročilý | Windows: díky, snažím se přejít na Linux :-)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2012, 14:28:50 »
a co použít ppa?

nanuqcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2012, 16:06:42 »
Díky, funguje ;-)

Stejně by mě ale (do budoucna) zajímalo, kam takové programy kopírovat, pokud k nim nebude existovat .deb balíček.
Linux: začátečník | PHP & Nette: pokročilý | Windows: díky, snažím se přejít na Linux :-)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2012, 23:18:32 »
Vždycky je dobrý si balíček vytvořit, ať se ti o to stará balíčkovací systém. Ale abych ti odpověděl tak FHS.

nanuqcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2012, 00:22:22 »
Aha, a ono to je nějaké jednoduché, vytvořit si z python zdrojáků .deb balíček? Zkoušel jsem teď googlit a narazil jsem jen na postupy, u kterých musím vytvářet jakýsi setup.py a pak použít nástroj checkinstall. Což asi zabere nějaký čas, předpokládám (než ten setup.py napíšu).
Linux: začátečník | PHP & Nette: pokročilý | Windows: díky, snažím se přejít na Linux :-)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2012, 14:54:47 »
Pythonový programy většinou ten setup.py maj. Pak je to jednoduchý, třeba s tím checkinstall.
A když ne a chceš naskládat ty soubory do správných složek, tak napsání setup.py už není moc práce navíc.

nanuqcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #6 kdy: 14 Srpna 2012, 23:04:39 »
Tak jsem si pročet ten FSH, píše se tam více méně to samé, co v Ubuntu wiki. Že binární spustitelné soubory by se měly nahrávat do /usr/local/bin. Ale ve složce s programem často nejsou jenom binární soubory, můžu tedy v takovém případě celou složku sprogramem s čistým svědomím zkopírovat do /usr/local/bin?

Jsem z toho fakt zmatený. V Linuxu máme adresáře /bin, /sbin, /usr/bin, /usr/sbin, /usr/local/bin, /usr/local/sbin, všechny slouží pro ukládání binárních spustitelných souborů, a já v tom prostě nedokážu vidět žádný rozdíl, systém či logiku :-(
Linux: začátečník | PHP & Nette: pokročilý | Windows: díky, snažím se přejít na Linux :-)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Instalace programu Sublime Text
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2012, 15:52:39 »
S čistým svědomím můžeš celou složku s programem zkopírovat do /usr/local/share a do /usr/local/bin hodit symlink na spouštěcí binárku.

No tak věz že současným trendem je ty adresáře zase slučovat dohromady. Viz třeba tady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.