Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické nastavení jasu displeje  (Přečteno 1920 krát)

ťuhýk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
  • Ugly naked guy
    • tuhyk.inside
Automatické nastavení jasu displeje
« kdy: 15 Srpna 2012, 23:37:00 »
Nainstaloval jsem Ubuntu 12.04 na Thinkpad T400, předtím mi tu bez problémů běžely jiné distribuce (Arch, Mint). U Ubuntu jsem ale narazil na chybu/bug - při chodu na baterku se automaticky nesníží jas. Ručně to nastavit lze, ale nikde v menu jsem nenašel možnost pro nastavení a automatickou úpravu při chodu na baterku.

Pokoušel jsem se i googlit, ale rozumné rady jsem se nedobral. Je to tedy chyba mé instalace (dělá to od čistého systému, v ničem jsem se nehrabal), chyba Unity, která toto nastavení zatím nepodporuje, nebo něco úplně jiného?

Díky za jakoukoliv pomoc.
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Rover623

Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2012, 00:46:38 »
Není to bug, jen je blbě nastavené GNOME, musíš do nastavení systému (při chodu na baterii), tam do položky "Jas a zamykání" a ručně stáhnout ten posuvník asi do půlky. Pak už by si to měl systém pamatovat

ťuhýk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
  • Ugly naked guy
    • tuhyk.inside
Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2012, 20:14:15 »
To jsem zkoušel, jako jednu z prvních věcí. Ale bez úspěchu.
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Rover623

Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2012, 23:11:25 »
Přemýšlím čím by to mohlo být nebo kam to vložit aby systém při přepnutí na baterku dostal pokyn pro snížení jasu, ale v GNOME power managmentu se od přechodu na GNOME 3 vůbec nevyznám

ťuhýk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
  • Ugly naked guy
    • tuhyk.inside
Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2012, 12:04:42 »
Budu koumat dál, když se mi s tím podaří hnout, tak dám vědět. Naštěstí to není žádná životně důležitá fíčura.
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Rover623

Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2012, 12:34:12 »
Věděl bych jak to nastavit po startu systému nebo po probuzení, ale to ti asi nepomůže

ťuhýk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
  • Ugly naked guy
    • tuhyk.inside
Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2012, 19:07:33 »
Nešlo by napsat nějaký jednoduchý skript, který by se spustil při vytažení notebooku ze zásuvky? Něco typu pokud je detekován běh na baterku, sniž jas displeje a naopak, při zapojení do sítě nastav jas na maximum. To by bohatě stačilo...
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Rover623

Re:Automatické nastavení jasu displeje
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2012, 22:48:38 »
Stačilo, dokonce vím i jak ten skript napsat, ale nevím kam ho dát aby se provedl když se notebook přepne na baterku

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.