Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TeamViewer - Bezobslužný přístup  (Přečteno 12414 krát)

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
TeamViewer - Bezobslužný přístup
« kdy: 21 Srpna 2012, 10:52:21 »
Dobrý den,

mám tu počítač připojený do domácí sítě na kterém mám Windows 7 a teď nově i Ubuntu 12.04 Desktop 32bit.
Používám ho jako osobní herní server (nejede 24/7) a protože mám jen jeden monitor a jednu sadu klávesnice-myš, mám na něm nainstalovaný TeamViewer a nastavený bezobslužný přístup. Takže stačí když ho zapnu tlačítkem na bedně a během minutky se mi na mém pracovním PC objeví online, na dálku se přihlásím, spustím server a toť vše.

Z důvodů kompatibility (velké množství pluginů pro tento herní server vyžaduje aby běžel na linuxu) mi bylo doporučeno abych zkusil Ubuntu. Je to má první zkušenost s Linuxem obecně a já se teď snažím udělat nějaký druh výše popsaného bezobslužného přístupu s grafickým rozhraním (vzdálenou plochou), Nainstaloval jsem tedy TeamViewer i sem na Ubuntu, ale nikdy tu není Volba "Nastavit bezobslužný přístup.." jako pod Windows, takže po spuštění PC musím napřed ručně přenést a zapojit monitor, klávesnici i myš a pak ručně spustit TeamViewer, čemuž se snažím vyhnout.

Může mi někdo prosím nějak polopatě poradit jak na to, případně nějaké jiné řešení než TeamViewer, které by tohle zvládlo a zároveň fungovalo i pod WinXP a Win7?

Děkuji za Váš čas!
« Poslední změna: 21 Srpna 2012, 10:54:55 od LyrickCZE »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2012, 11:13:37 »
Co jsem si tak s tím hrál, tak na Win není problém to nastavit. Bohužel pod Linuxem přímo tyto volby nejsou.
Program si můžete dát "po spuštění", musíte trochu číst Wiki.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2012, 11:22:16 »
Tak do "Po spuštění" jsem TeamViewer přidal, ale takhle se spustí až po příhlášení (takže nebudu moci na dálku zadat heslo a přihlásit se), nebo se pletu?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2012, 11:25:20 »
Tak si dej aby se počítač přihlašoval automaticky a aby se nezamykala obrazovka ;)

[příloha smazaná administrátorem]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2012, 11:38:17 »
No to je nápad, tak jednoduché řešení by mě asi nenapadlo :)

Nicméně mám rovnou teda ještě jeden dotaz, snažím se tu spustit ten server, udělal jsem si startup.sh (to je předpokládám obdoba .bat?), ale nedaří se mi ho z terminálu spustit.. v návodu píšou jen:

"Start the server once to create other necessary files. Do this by typing the following command: ./start.sh"

Jakmile tohle napíšu do terminálu, řekne mi operace zamítnuta. Takže jsem hned zkusil sudo ./start.sh, ale to mi zas řekne "command not found" (jsem ve správném adresáři pomocí cd)

Chtěl jsem ho teda spustit i ručně přes grafické rozhraní, jenže to se mi zas jen otevře v text. editoru a když dám spustit pomocí programu, tak nevím v jakém..
Achjo, koukám že si asi ještě užiju kopec zábavy s Linuxem :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2012, 13:46:14 »
A máš povolené spouštění souboru jako program?
pokud jsi v tom terminálu v danné složce tak
Kód: [Vybrat]
chmod +x ./start.shpak to zkus spustit znova ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2012, 14:07:36 »
Ahaaa, už to fičí, díky.

Teď už jen jaksi otevřít otevřít port a snad to bude konečně fachat.
Mimochodem, existuje v Ubuntu něco jako priorita procesů, abych tomu serveru mohl dát větší než normální a nebrzdil mi ho třeba ten TeamViewer když přes něj něco nastavuju?

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072

donjirka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
  • Žiješ jen jednou!
    • Blog
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2012, 07:59:26 »
Ahaaa, už to fičí, díky.

Teď už jen jaksi otevřít otevřít port a snad to bude konečně fachat.
Mimochodem, existuje v Ubuntu něco jako priorita procesů, abych tomu serveru mohl dát větší než normální a nebrzdil mi ho třeba ten TeamViewer když přes něj něco nastavuju?

Ahoj, port otvírat nemusíš pokud jsi v iptables nenastavil politiku drop. Firewall je v default nastaven na přijmy vše. Jinak priorita procesů je příkaz nice ;-) vynikající článek je také tady http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=409

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #9 kdy: 22 Srpna 2012, 18:14:59 »
Diky za odkazy na pocteni, uz to beha jak ma.
Ale s tim otviranim portu to bude asi jinak. Pred zasahem do firewallu se na server zvenku nedalo pripojit, potom co jsem otevrel ten jeden konkretni port, tak uz to slo normalne, tak nevim kde je pravda.

Ale jeste bych potreboval posledni vec k dokonalosti - mam tu ten adresar se serverem ( /server ) u ktereho je vlastnik root, tudiz ja jako uzivatel s nim nemuzu nic delat. Studoval jsem chmod ale asi to nechapu spravne - je tam nastaveni prav bud pro vlastnika, pro celou skupinu nebo pro vsechny.
Jak ale zmenim prava jen pro jednoho konkretniho uzivatele, me?

beer

  • Host

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #11 kdy: 22 Srpna 2012, 18:38:18 »
děkuji :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #12 kdy: 22 Srpna 2012, 18:50:46 »
Achjo, koukám že si asi ještě užiju kopec zábavy s Linuxem :)
Koukám že mi s tebou taky :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2012, 22:43:32 »
Tak zlý to doufám nebude, nastavil jsem vše co bylo potřeba a neplánuju se v tom o moc víc šťourat, běžné věci mi trvají déle nebo vůbec nevím jak na ně a poslední čeho mám nazbyt je volný čas na hraní si s terminálem :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #14 kdy: 23 Srpna 2012, 10:43:01 »
Tak zlý to doufám nebude, nastavil jsem vše co bylo potřeba a neplánuju se v tom o moc víc šťourat, běžné věci mi trvají déle nebo vůbec nevím jak na ně a poslední čeho mám nazbyt je volný čas na hraní si s terminálem :)
Nehrajte si s terminálem, ale spusťte si Nautilus s právy roota "gksudo nautilus" a nastavte práva v grafice pro adresář stejně, jako na Win.
« Poslední změna: 23 Srpna 2012, 11:34:39 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #15 kdy: 23 Srpna 2012, 11:04:25 »
Když už o tom mluvíte, to bylo vlastně první jak jsem to zkoušel udělat. Otevřel jsem si v něm /server a v oprávnění změnil skupinu na moje uživ. jméno, u složek i souborů jsem nastavil maximální přístup a kliknul na tlačítko Použít i pro soubory ve složce (nevím jak je ten přesný název, teď jsem ve Win). Ale změnilo mi to práva jen pro /server a vnořené složky a soubory zůstaly beze změny. Zkoušel jsem to i podruhé ale stejné. Takže dost problém, protože /server obsahuje zhruba 20 vnořených složek a dohromady asi 150 souborů.

Chown mi je ale změnil všechny bez problému.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #16 kdy: 23 Srpna 2012, 11:20:28 »
Když už o tom mluvíte, to bylo vlastně první jak jsem to zkoušel udělat. Otevřel jsem si v něm /server a v oprávnění změnil skupinu na moje uživ. jméno, u složek i souborů jsem nastavil maximální přístup a kliknul na tlačítko Použít i pro soubory ve složce (nevím jak je ten přesný název, teď jsem ve Win). Ale změnilo mi to práva jen pro /server a vnořené složky a soubory zůstaly beze změny. Zkoušel jsem to i podruhé ale stejné. Takže dost problém, protože /server obsahuje zhruba 20 vnořených složek a dohromady asi 150 souborů.

Chown mi je ale změnil všechny bez problému.
Máš pravdu. Nautilusu i když zaškrtneš že chceš změnit i pod soubory tak to stejně neudělá. Původně jsem ti chtěl poslat to samé co Pavel ale právě kvůli tomuto jsem si to rozmyslel.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #17 kdy: 23 Srpna 2012, 11:29:09 »
Tak to je čas na změnu souborového správce. V Dolphinu ani Krusaderu není problém...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #18 kdy: 23 Srpna 2012, 11:31:17 »
Tak to pak jo, mrknu na ty alternativy, díky.

beer

  • Host
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #19 kdy: 23 Srpna 2012, 11:31:40 »
Tak zlý to doufám nebude, nastavil jsem vše co bylo potřeba a neplánuju se v tom o moc víc šťourat, běžné věci mi trvají déle nebo vůbec nevím jak na ně a poslední čeho mám nazbyt je volný čas na hraní si s terminálem :)
Nehrajte si s terminálem, ale spusťte si Nautilus s právy roota "gdesudo nautilus" a nastavte práva v grafice pro adresář stejně, jako na Win.

No já program gdesudo neznám, používám gksudo, gksu, případně v kde kdesudo, kdesu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #20 kdy: 23 Srpna 2012, 11:37:00 »
Tak zlý to doufám nebude, nastavil jsem vše co bylo potřeba a neplánuju se v tom o moc víc šťourat, běžné věci mi trvají déle nebo vůbec nevím jak na ně a poslední čeho mám nazbyt je volný čas na hraní si s terminálem :)
Nehrajte si s terminálem, ale spusťte si Nautilus s právy roota "gdesudo nautilus" a nastavte práva v grafice pro adresář stejně, jako na Win.

No já program gdesudo neznám, používám gksudo, gksu, případně v kde kdesudo, kdesu.
Pardon, zkombinoval jsem kdesudo (pro KDE4) s gksudo. :) V příspěvku jsem to opravil.

LyrickCZE: Jako alternativy použijte třeba GTK verzi Double Commander (viz Google a je i pod Win) nebo PCManFM.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #21 kdy: 23 Srpna 2012, 11:50:40 »
Tak jsem chtěl mrknout na ty alternativy a hned jsem narazil na další problém, tentokrát už k tématu, tedy bezobslužný přístup.
Spustil jsem to druhé PC s Ubuntu (je zapojeno jen do napájení a k síti). Čekám čekám až se mi tu objeví v TeamVieweru, ale nedočkal jsem se. Tak jsem přepojil monitor a ten mi vypsal jen Out of range (přičemž žádný jiný než tenhle v něm nikdy jindy zapojený nebyl). No, restartoval sem ho, tentokrát s připojeným monitorem a normálně všechno naběhl, TeamViewer se spustil a šlo to bez problému jako předtím. Zkusil jsem to pro zajímavost ještě jednou, ale stejný výsledek - bez připojeného monitoru nenaběhne o.O

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #22 kdy: 23 Srpna 2012, 12:07:50 »
Tak máš více možností...
  • Lze upravit Xorg.conf tak aby fungoval i když monitor není připojený, ale od jisté verze Ubuntu už to nějak nefunguje.
  • Stačí když připojíš monitor který nemusí být zapnutý aby si počítač myslel že tu ten monitor je.
  • Třetí má oblíbená možnost je že vezmeš tři odpory a nastrkáš je do VGA a počítač si bude myslet že máš standartní monitor ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #23 kdy: 23 Srpna 2012, 12:11:29 »
No, nevím, na co přesně ten teamviewer potřebuješ, ale vše se dá spravovat přes ssh, a to monitor nepotřebuje.
Na přístup z windows lze použít PUTTY. A pokud to pouze chceš přístup jen na zapínání serveru, tak na to přístup ani nepotřebuješ, může se zapínat server automaticky - lze použít například soubor .profile v domovském adresáři, pokud se má spouštět jako user, když budeš mít nastaveno automatické přihlášení uživatele, nebo dáš záznam jednoduše do /etc/rc.local a bude se spouštět jako root, ovšem za předpokladu, že nemusí běžet v X.

LyrickCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« Odpověď #24 kdy: 23 Srpna 2012, 13:02:35 »
Přál bych si abych rozuměl alespoň půlce toho co se mi snažíš říct, ale odpoledne až se dostanu domů, tak zkusím pogooglovat.

Každopádně díky za jakékoliv postřehy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.