Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vytvářet patche pro Debian balíčky  (Přečteno 1283 krát)

jhrdka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
    • Jan Hrdina
Jak vytvářet patche pro Debian balíčky
« kdy: 24 Srpna 2012, 22:38:25 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jak správně vytvářet patche pro Ubuntu/Debian balíčky. Za posledních několik hodin jsem pročetl desítky návodů, ale stejně se furt nějak nemůžu dohrabat výsledku.

Mělo by jít o stažení zdrojových kódů balíčku z repozitáře, upravení zdrojových kódů, vytvoření patřičných .patch souborů ve složce debian/patches, zápis do changelogu, vytvoření .deb balíčku pro otestování a hlavně nějakého výsledného zdrojáku nebo .changes (?) souboru, který budu moct poslat maintainerům balíku. Otázka je jak to nějak (pokud možno efektivně=za méně než celé odpoledne) provést. Viděl jsem že se to prý dá dělat i pomocí verzovacího systému (debcheckout)... Problém je, že jsem nikde nenašel žádný ucelený postup.

Budu neskutečně vděčný za každou radu nebo odkaz, balíčkování pro Debian je pro mě opravdu peklo. To pročítání tutoriálů, Policy Manuálů, Packaging Gajdlajn... Nechápu, že někdo není schopnej napsat/vymyslet něco jednoduššího, nebo alespoň sepsat výstižnej návod, jak to provést nejsprávněji a nejrychleji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.