Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wiki jen ke čtení  (Přečteno 22274 krát)

brbik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
wiki jen ke čtení
« kdy: 05 Srpna 2012, 21:16:57 »
zdravím
kdy má být wiki zase fukční tzn. né jen ke čtení?

Rover623

Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2012, 21:21:58 »
Až někdo pomůže dodělat skripty na překlopení do nového systému. Jinak se to bude muset z části udělat ručně a to je náročné na čas

brbik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2012, 21:23:06 »
aha díky. Stím bohužel nepomůžu protože takové věci fakt neumím.

Rover623

Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2012, 21:26:27 »
Nejsi sám, já na to sice na launchpadu koukal, ale moc moudrej z toho nejsem

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2012, 21:42:23 »
Ahoj, obsah Wiki je už překlopený. Teď už se dodělávají jen "drobnosti" -- různá nastavení, offline wiki, kategorizace stránek a především se pokouším vymyslet, jak (a jestli vůbec) půjde přesunout uživatele (to, co se mi původně zdálo jako nejjednodušší, protože obě wiki podporují stejné šifrování hesel, se nakonec ukázalo jako děs a hrůza, protože stejné není vždycky stejné).

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #5 kdy: 23 Srpna 2012, 23:28:12 »
Ahoj, obsah Wiki je už překlopený. Teď už se dodělávají jen "drobnosti" -- různá nastavení, offline wiki, kategorizace stránek a především se pokouším vymyslet, jak (a jestli vůbec) půjde přesunout uživatele (to, co se mi původně zdálo jako nejjednodušší, protože obě wiki podporují stejné šifrování hesel, se nakonec ukázalo jako děs a hrůza, protože stejné není vždycky stejné).

Mám z toho pocit, že správci českého Ubuntu si to komplikují, kde jenom můžou.  :) Podle mě další zbytečný přechod. :) A to ještě nečteme a neslyšíme (někdo bude nadávat tiše v soukromí) reakce naštvaných uživatelů.  ;)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2012, 08:07:51 »
Citace
Podle mě další zbytečný přechod.
Lidi, ten přechod zbytečný není(kdyby byl, nedělá se :D ). Starý wiki systém (moinmoin) způsobuje pády celého serveru, hůře se pro něj dělají rozšíření a úpravy (je psán v pythonu). Naproti tomu nový DokuWiki je na bázi php - je k dispozici slušná várka rozšíření a další není problém dopsat - php umí větší % lidí než python.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #7 kdy: 24 Srpna 2012, 20:38:07 »
Co chceš rozšiřovat, když všechno funguje, lidé jsou zvyklí a spokojení?  ;) Taková změna pro změnu. Pomůžeme programátorům, ale naštveme uživatele...

Na wiki.ubuntu.com to taky způsobuje pády celého serveru?  ;)
« Poslední změna: 24 Srpna 2012, 20:41:34 od nihop »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #8 kdy: 24 Srpna 2012, 21:09:04 »
Co chceš rozšiřovat, když všechno funguje, lidé jsou zvyklí a spokojení?  ;) Taková změna pro změnu. Pomůžeme programátorům, ale naštveme uživatele...

Na wiki.ubuntu.com to taky způsobuje pády celého serveru?  ;)

Nefunguje, například to padá a bere s sebou i forum. Takže uživatelé spokojení nejsou...
wiki.ubuntu.com je provozována na HW, o kterém si my můžeme nechat zdát.

Nemá smysl o tom debatovat, přechod je hotová věc.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ondřej Surý

  • Host
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #9 kdy: 29 Srpna 2012, 09:52:03 »
Co chceš rozšiřovat, když všechno funguje, lidé jsou zvyklí a spokojení?  ;) Taková změna pro změnu. Pomůžeme programátorům, ale naštveme uživatele...

Už jsme to jednou řešili tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=62351.0, myslím, že není zapotřebí to omílat dokola. Mohl jste se Vy nebo někdo jiný tou dobou přihlásit, že se o ten systém budete starat. Nestalo se tak, a Vojta odvedl při migraci obrovský kus práce. Čekal bych tady poděkování a nikoli tyhle prudící kecy!

Na wiki.ubuntu.com to taky způsobuje pády celého serveru?  ;)

A jak to souvisí s naší situací? Nenašel se nikdo, kdo by řekl: "Hele, já vím, čím to je, že MoinMoin občas sežere všechnu paměť a CPU na serveru a vyřeším to." Takže vůbec.

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #10 kdy: 29 Srpna 2012, 10:06:59 »
Já už myslím že by se to tu mohlo zavřít, stejně už wiki není pro čtení.
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:wiki jen ke čtení
« Odpověď #11 kdy: 29 Srpna 2012, 10:45:13 »
Já už myslím že by se to tu mohlo zavřít, stejně už wiki není pro čtení.
Já myslím, že když se sem nebude psát, že to zapadne samo... ach jo...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.