Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PHP + MySQL + Apache  (Přečteno 1945 krát)

krakenuss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
PHP + MySQL + Apache
« kdy: 08 Září 2012, 12:23:05 »
Co se týká Linuxu, jsem poměrně začátečník, dlouhé roky před tím jsem používal Windows :(   Ted bych ale potreboval poradit jak v Ubuntu 12.04 rozchodit MySQL, Apache a PHP pro vývoj webových aplikací. Ve Windowsu jsem používal balíček WAMP, existuje něco na ten způsob i pro Ubuntu, pokud ne poradte pls nejaky postup. Díky.

YaD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2012, 13:10:11 »

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2012, 13:11:48 »
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install tasksel
sudo tasksel
Tam vyber lamp (najed na nej + mezernik, enter). O vše se již ubuntu postará. Doporučuji také využít webmin pro ovládání všech součástí (apache, mysql zejména).
Pokud bys nevěděl jak jej nainstalovat, napíší postup.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

krakenuss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2012, 13:35:48 »
Před chvílí jsem našel XAMPP, nevím co si o něm myslet, na Windowsu jsem ho nikdy nezkoušel. Má cenu to instalovat nebo je lepší ten postup přes tasksel? A eště něco, přes ten tasksel, je nutne to potom nějak později konfigurovat? A jak potom můžu zapnout MySQL konzoli?

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2012, 14:57:15 »
Před chvílí jsem našel XAMPP, nevím co si o něm myslet, na Windowsu jsem ho nikdy nezkoušel. Má cenu to instalovat nebo je lepší ten postup přes tasksel? A eště něco, přes ten tasksel, je nutne to potom nějak později konfigurovat? A jak potom můžu zapnout MySQL konzoli?

v XAMPP jsou stejné programy jako v repositáři (tasksel) jen budou mít jinou konfiguraci a verzi, ale prakticky dostaneš to samé.

Osobně preferuji instalaci přes repositář, XAMPP budeš muset aktualizovat ručně a né přes apt jako zbytek systému.

Projít a udělat konfiguraci podle představ by bylo vhodné u obouch systémů. Nicméně základní funkčnost ti určitě poskytnou oba v defalutním nastavení (XAMPP bude v tomhle trošičku víc orientovaná na bfu,...). Pozor návody pro ubutnu budou pro instalaci pres repositář takže konfigurační soubory budou v /etc/... u XAMPP budou ve složce /opt/lampp/etc/

mysql-client - s XAMPP si bud budes muset udelat symlink nebo psát celou cestu /opt/lampp/bin/mysql (nebo tak nějak,...) pri instalaci z repozitáře stačí v konzoli mysql (jestli je to to co jsi chtěl?)
jabber: etnyx@jabbim.cz

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2012, 15:08:54 »
Před chvílí jsem našel XAMPP, nevím co si o něm myslet, na Windowsu jsem ho nikdy nezkoušel. Má cenu to instalovat nebo je lepší ten postup přes tasksel? A eště něco, přes ten tasksel, je nutne to potom nějak později konfigurovat? A jak potom můžu zapnout MySQL konzoli?

Doporučuji použít metodu instalace přes tasksel (jde v podstatě o instalaci balíku LAMP).
Mysql konzoli spouštím přes:
Kód: [Vybrat]
mysql -p -u rootKonfigurace není nutná (základní nastavení by mělo potřebám většiny uživatelů dostačovat), nicméně já vždy navyšuji limity pro zaplnění RAM jak pro php, tak i mysql.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

krakenuss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2012, 16:50:15 »
Tak moc děkuju, přes ten tasksel to funguje vše jak má. Jenom bych chtěl vyřešit poslední věc a to jak by se dalo udělat aby když do prohlížeče napíšu localhost, aby se mi objevil seznam souborů uložených na serveru, tak jako v případě Windows u WAMPu (pokud tedy víte jak to vypada).
« Poslední změna: 08 Září 2012, 17:23:59 od krakenuss »

Martin - ViPEr*CZ*

Re:PHP + MySQL + Apache
« Odpověď #7 kdy: 08 Září 2012, 17:49:20 »
No myslím, že stačí smazat ten index.html co se defaultně udělal do složky /var/www a jinak vylistování adresáře+apache+google.  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.