Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: změna rozlišení po nové instalaci + instalace balíků  (Přečteno 843 krát)

Anathema

změna rozlišení po nové instalaci + instalace balíků
« kdy: 22 Září 2012, 14:46:31 »
Ahoj, prosím potřebovala bych poradit.
Nainstalovala jsem si Ubuntu 12.04 na mini ntb Asus eee PC 1011 CX, grafárna je integrovaná, když jsem se pokusila nainstalovat nějaké ovladače přes additional drivers, tak to nenašlo žádný. Nepodařilo se mi nainstaloval ani pacman a ani gnome (sudo apt-get install pacman) začne to vytvářet kořenový adresář, ale pak napíše, že takový balík neexistuje.
Jsem lama uživatel, shell neumím, leda tak opsat příkaz odněkud. Co se týče změny rozlišení jsem už zoufalá, ať googlím jak googlím, nemůžu najít pro mě pochopitelný návod.
Prosím mohl by mi někdo zkusit poradit návodem pro blbce, jak na to? Takto se s PC nedá vůbec pracovat (nemluvě o bolení očí).
A napadá někoho, proč to na obvyklé balíky napíše, že balík neexistuje? (viz. ten pacman, zkoušela jsem třeba gnome a taky nic, z Unity brzy zešílím)
Děkuju moc za pomoc :-[

edit: gnome už se mně povedlo přes sudo apt-get install gnome-core tak teď ještě pryč s unity a nastavit správné rozlišení, s tím si ale opravdu nevím rady :(

edit: tak už mám 16:9 ...
« Poslední změna: 22 Září 2012, 18:54:00 od Anathema »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:změna rozlišení po nové instalaci + instalace balíků
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2012, 18:52:38 »
no ono ti to balík nenajde, pokud ho nemáš v nějakém zdroji v repozitářích. Zkoušela si třeba projít wiki? je tam toho dost  ;) Pokud ano, tak pro začátek nám dej nějaké výpisy, ať se dozvíme co máš za hardware.
Kód: [Vybrat]
lspci

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.