Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Využití domácí sítě k DLNA [VYŘEŠENO]  (Přečteno 17558 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Využití domácí sítě k DLNA [VYŘEŠENO]
« kdy: 02 Října 2012, 11:04:51 »
Ahojte, pokouším se zprovoznit DLNA v domácí síti. Máme kabelový internet → modem → router → PC. Do routeru jsme také připojili TV pomocí kabelu LAN. Na TV nám funguje internet, Skype, ale DLNA možnost uvedená v TV ne. Stále nám to vypisuje "žádná zařízení nebyla nalezena". Dokonce jsem se dostala do routeru abych zkontrolovala zda je povolen protokol UPnP, ale v návodu (http://blog.buchtic.net/jak-na-dlna-server-ve-vasem-obyvaku-a-k-cemu-vlastne-je/) něco píší o PS3 Media Server a že něco existuje i pro linux. Nevím kde to vzít a zkrátka nevím co dál. Neví někdo náhodou o tomto něco víc? Je to příliš lákavé si v TV promítat fotky, videa a hudbu z PC.
« Poslední změna: 03 Října 2012, 22:47:33 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2012, 11:12:35 »
Já používal Firefly Media Server.

mt-daapd
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2012, 11:25:27 »
Promiň že se tak neznalostně ptám, ale kde to stáhnu, nebo jak to zprovozním?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2012, 11:40:56 »
Promiň že se tak neznalostně ptám, ale kde to stáhnu, nebo jak to zprovozním?

Už si to nepamatuju, ale hledal bych tady:
http://all-tech-thoughts.blogspot.cz/2010/09/how-to-setup-firefly-mt-daapd-on-ubuntu.html
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2012, 12:04:39 »
V balíčkovacím systému je jeho fork. Možná bych začal tam.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2012, 12:18:38 »
Má to něco společného se sítí ssh? Kdysi jsem takto propojila dva PC mezi sebou, ale to už je dávno.
Citace
V balíčkovacím systému je jeho fork. Možná bych začal tam
Myslíte tím hledat v centrum sofwaru? Nebo kde?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2012, 12:32:52 »
Citace
V balíčkovacím systému je jeho fork. Možná bych začal tam
Myslíte tím hledat v centrum sofwaru? Nebo kde?
Tam anebo v Synapticu. Minimálně Synaptic balíček ukáže.
« Poslední změna: 02 Října 2012, 15:02:36 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2012, 13:43:27 »
sinaptic nemám, musela bych ho nainstalovat a v centru mi to ukazuje viz foto 1

ale po zadání DLNA mi to ukazuje viz foto 2
Dá se z toho něco použít?

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 02 Října 2012, 13:59:39 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2012, 13:49:56 »
nejlepší zkušenosti mám se Serviio je to multiplatformové a chlapík co za tím stojí je původem čech, takže i případná domluva je jednodušší. Má dobře udělané stránky, tak na to mrkni.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2012, 14:07:52 »
Cuore: koukla jsem se na to, ale možnost stahovat, nebo spíš prohlížet videa z youtube TV již má a dokonce surfování po netu tak jako na PC umí, to nedělá problém. Problém je s propojením TV do PC.
« Poslední změna: 02 Října 2012, 14:10:30 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #10 kdy: 02 Října 2012, 15:03:57 »
Cuore: koukla jsem se na to, ale možnost stahovat, nebo spíš prohlížet videa z youtube TV již má a dokonce surfování po netu tak jako na PC umí, to nedělá problém. Problém je s propojením TV do PC.
No a o tom Serviio je. Ty další funkce má v pluginech, kterých je docela dost a nikdo je Vás nenutí používat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2012, 16:16:02 »
propojíš to velice jednoduše, jen navolíš v PC složky, které se mají sdílet, a přiřadíš jim automatické obnovování složky a co má ta složka obsahovat (hudba, video, obrázky) no a Serviio se už o vše postará. Na TV si otevřeš server Serviio a pod ním budeš mít strukturu složek co si si nastavila v počítači.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2012, 16:27:49 »
Jo to se čte krásně, ale na ploše mám stáhlé servilo-1.0.1-linux.tar.gz a nechce se mi nainstalovat. Nepomůže ani cd ~/Plocha/  já vím že by pomohlo vyměnit osobu u klávesnice, ale není za koho.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #13 kdy: 02 Října 2012, 16:55:37 »
Moja osobná skúsenosť je so Serviio a aj PS3 Media centrom
Aktívne používam oba, i keď v poslednej dobe dávam prednosť PS3 Media centru, nakoľko mám PS3 prepojenú optickým káblom s domácim kinom a teda na prehrávanie využívam PS3

V oboch prípadoch je potrebné povedať, že sa nič neinštaluje, len sa priamo spúšťajú.

Ak bude potrebné pomôcť rozbehať, podelím sa o skúsenosti. Len treba položiť konkrétnu otázku.  :)

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #14 kdy: 02 Října 2012, 17:05:25 »
Jo to se čte krásně, ale na ploše mám stáhlé servilo-1.0.1-linux.tar.gz a nechce se mi nainstalovat. Nepomůže ani cd ~/Plocha/  já vím že by pomohlo vyměnit osobu u klávesnice, ale není za koho.
Balíček ktorý si si stiahla je skomprimovaný adresár, ktorý sa neinštaluje, len si ho rozbalíš, najlepšie do adresára home.

PS3 Mediacenter je riešený podobne.
Rozbalíš, a spustíš PMS.sh.
U PS3 MC sa mi páči možnosť nastavenia kvality videa vo viacerých možnostiach. U Serviia sa tak do hĺbky nejde.

Ak bude treba , ozvi sa.
U Serviia som mal problém že nechcel prehliadať adresáre pokial nemal nainštalovanú Javu od Oracle. Ako náhle som to poriešil, už aj Serviio išlo v poriadku.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #15 kdy: 02 Října 2012, 17:10:51 »
Jak jsem již psala mám stažený na ploše servilo-1.0.1-linux.tar.gz dle instrukcí z netu. Co sním dál? V návodu pro Samsung je psáno, že se musí instalovat http://www.recenze.okamzite.eu/articles/konecne-vynikajici-media-server-pro-tv-samsung/ Je však pravda, že máme Sony, což by snad nemělo vadit.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #16 kdy: 02 Října 2012, 17:25:49 »
Klikni na ten komprimovaný soubor a rozbal ho. Otevře se v programu pro rozbalení. V nastavení programu lze nastavit vícero TV.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #17 kdy: 02 Října 2012, 17:43:37 »
Citace
V nastavení programu lze nastavit vícero TV
ale jak?
Tam jsou zcela jiné obrázky než v návodě.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 02 Října 2012, 17:52:26 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #18 kdy: 02 Října 2012, 19:02:59 »
rád bych ti holka poradil, ale nejsem u PC. Jak to serviio rozbalíš, tak je tam myslím solžka bin a v ní dva soubory (typu beckend a frontend) u nich si překontroluj spustitelný pčíznak a pak je jen spustíš. Já mám taky Sonku a tu serviio podporuje bez problémů. Ale vše je popsáno na stránkách serviia.
http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=5
« Poslední změna: 02 Října 2012, 19:05:06 od Cuore »

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #19 kdy: 02 Října 2012, 20:13:32 »
soubory typu beckend a frontend jsem tam nikde nenašla. Bin tam je ale viz foto
Citace
překontroluj spustitelný příznak
to skutečně nevím jak udělat


[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 02 Října 2012, 20:16:45 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #20 kdy: 02 Října 2012, 20:38:22 »
klikni pravou mysou na jeden zo suborov , nasledne posledna moznost , kedze to mam v eng u mna su to Properties, u teba predpokladam Vlastnosti a nasledne druha zalozka Permission, u teba predpokladam Opravnenia a nasledne v spodnej casti pod opravneniami si zkontroluj ci mas zafajknute Allow executing file as program, u teba to bude Povoslit spousteni soubor jako programu
Viac tu> http://wiki.ubuntu.cz/spustiteln%C3%BD_p%C5%99%C3%ADznak

Toto urob u oboch suborov.

Nasledne najprv spusti klasickym dvojklikom mysou na serviio.sh a nasledne vyper len Spustit (nie v terminali)..nech ta neprekvapi ze sa nic nedeje. Tymto len spustis sluzbu. Este treba na to aby si sa dostala do samotneho menu este subor serviio-console.sh a teda znova klasicky dvojklik mysou a za chvilku by ti mala nabehnut konzola s menu.

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #21 kdy: 02 Října 2012, 20:39:32 »
klikni pravou mysou na jeden zo suborov , nasledne posledna moznost , kedze to mam v eng u mna su to Properties, u teba predpokladam Vlastnosti a nasledne druha zalozka Permission, u teba predpokladam Opravnenia a nasledne v spodnej casti pod opravneniami si zkontroluj ci mas zafajknute Allow executing file as program, u teba to bude Povoslit spousteni soubor jako programu
Viac tu> http://wiki.ubuntu.cz/spustiteln%C3%BD_p%C5%99%C3%ADznak

Toto urob u oboch suborov.

Nasledne najprv spusti klasickym dvojklikom mysou na serviio.sh a nasledne vyber len Spustit (nie v terminali)..nech ta neprekvapi ze sa nic nedeje. Tymto len spustis sluzbu. Este treba na to aby si sa dostala do samotneho menu este subor serviio-console.sh a teda znova klasicky dvojklik mysou a za chvilku by ti mala nabehnut konzola s menu.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #22 kdy: 02 Října 2012, 20:58:55 »
na obou souborech jsem měla zafajfklý "spustit jako program". Při dvojkliku jsem dala spustit, skutečně se nic nedělo, tak jsem proklikla ještě soubor serviio-console.sh a ten mi nabídl totéž spustit, spustit v terminále, zrušit, tak jsem dala spustit a zase se nic nedělo.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #23 kdy: 02 Října 2012, 21:06:57 »
serviio.sh je backend ten může běžet jen na serveru a ta serviio-console.sh je frontend. Tech ti může běžet několik na různých PC pod jediným backenden. Jak si tu consolu spustila neskočila ti jen náhodou na pozadí? pokud se podíváš pod běžící aplikace, tak tam musí být přitomna... nebo ideální si ji spustit pod terminálem ať vidíš co to dělá

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Využití domácí sítě k DLNA
« Odpověď #24 kdy: 02 Října 2012, 21:10:14 »
Na pozadí jsem se několikrát dívala a nebylo tam nic. Spustit v terminále jsem také zkoušela, ale terminál jenom problikl a hned zmizel.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.