Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkušenosti s Ubuntu 12.10  (Přečteno 14752 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #50 kdy: 31 Října 2012, 10:59:46 »
Ahoj...
Po povýšení systému nastal jeden menší problém a to že se mi nepřipojovaly disky. psalo to něco takovýho:
blablabla /media/mangui bla bla bla
Čili jsem pouze vytvořil složku mangui, která tam nebyla a vše je jakoby v pořádku...

Ale já bych potřeboval aby se to připojovalo jen do toho /media jako to bylo předtím, ale nevím, kde změnit tu cestu???

Uživatelem připojené disky se teď mountují do /media/uživatel/...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

manguiCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #51 kdy: 31 Října 2012, 11:04:41 »
aha...
A nejde to tedy nijak předělat???
Jde mi o to, že by to pro mě bylo jednodušší než předělávat galerie, které jsou zvyklé na tu jinou cestu...

A docela je mi divný, že jsem musel tu složku zadávat já manuálně a nevytvořila se sama atomaticky...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #52 kdy: 31 Října 2012, 11:14:43 »
aha...
A nejde to tedy nijak předělat???
Jde mi o to, že by to pro mě bylo jednodušší než předělávat galerie, které jsou zvyklé na tu jinou cestu...

A docela je mi divný, že jsem musel tu složku zadávat já manuálně a nevytvořila se sama atomaticky...

Tak si udělej symlinky a je to... jestli to jde předělat nevím, neměl jsem důvod to řešit.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #53 kdy: 31 Října 2012, 16:08:31 »
Citace
Tak se nemůžeš divit, že zlobí 12.10.  Ona je 12.10 tak připravována a generována, aby se zkoušela nová technologie a vyústila v LTS
trošku mimo mísu  ;) 12.10 je stejně stabilní jako každá jiná distribuce, asi zapomínáš na porodní bolesti 12.04, která ještě není do dneška odladěna na 100%

jasny - LTS je pri vydani plne bugu stejne jako jine verze, kdyz si ale pockas rok a potom teprve nainstalujes, je zde jiz znacna moznost spokojeneho uzivani. Kdo se vrhne na novou verzi hned po vydani, tak to dela se zamerem, ze ho bavi ladit milion problemu :)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #54 kdy: 14 Listopadu 2012, 23:13:33 »
U mě přechod na 12.10 byl horor... dělal jsem to třikrát, brrr... ale byly to moje chyby a poučil jsem se.
Nakonec teda čistá instalace, která je parádně svižná, takže celkem spokojenost.

Potíže s grafárnou (Nvidia) - nejsou.

3D efekty v Ubuntu - nepoužívám.
Klasické efekty v Kubuntu - no, používám ty výchozí, všechno funguje, jak má.

Problémy - celkem často, jako v 12.04, mám report chyby. Už jsem z toho na prášky, tak ani neodesílám. Není to dramatické, někdy něco zamrzne a hned mám apport. Ale to je strašně málokdy.

Nicméně, vážení! Ani po přechodu na 12.10 si nemyslím, že by cokoliv bylo rychlejší než widle 7, ba spíš naopak! Vše mi přijde pomalejší...

standaedl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #55 kdy: 17 Listopadu 2012, 10:51:24 »
Me to pri instalaci neudelalo ani jeden problem (nastesti :) ) V ubuntu 12.10 jsem se tak trochu zabydlel a vyhovuje mi. A navic s dual bootem luxusni notebook :D Linux se stal mim "pokrevnim bratrem" :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #56 kdy: 17 Listopadu 2012, 11:00:56 »
Zjistil jsem, že pokud mám symlinky, zařízení se připojuje samo. Jen takový postřeh. Možná to tak je odjakživa :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

HenryT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Tak po hodně pokusech instalace se podělím opožděně i já o zkušenosti.
« Odpověď #57 kdy: 29 Prosince 2012, 00:18:16 »
Ubuntu mi vůbec nejede s grafickou kartou (nVidia Ge Force FX 5500). Práce s GUI je neuvěřitelně zpomalená a téměř nemožná. Nakonec se mi podařilo Ubuntu spouštět alespoň tak, že jsem mohl psát do terminálu a spustit Centrum software. Ve všech předchozích verzích Ubuntu prostě stačilo nainstalovat uzavřené ovladače nVidia, v 12.04 myslím, že fungovaly obstojně i otevřený ovladače, tedy mimo her. Ale s uzavřenými nebyl problém ani s hrama.
Snažil jsem se to tedy vyřešit instalací ovladače nVidia 173. Novější mi grafická karta už nevezme.
To se vždy nedokončilo a skončilo touto chybovou hláškou:
Kód: [Vybrat]
Závislosti balíku nemohly být vyřešeny
Tato chyba mohla být způsobena požadovanými dodatečnými balíky, které chybí nebo nejsou instalovatelné. Dále může být konflikt mezi balíky, u kterých není povolena instalace ve stejnou dobu.
Podrobnosti:
Následující balíky mají nesplněné závislosti:

nvidia-173: Depends: x11-common (>= 1:7.0.0) ale 1:7.7+1ubuntu4 se bude instalovat
            Depends: xorg-video-abi-12 ale nebude se instalovat
            Depends: xserver-xorg-core (>= 2:1.10.99.901) ale 2:1.13.0-0ubuntu6 se bude instalovat

Instalace ovladačů nVidia 96 skončila zase hláškou, že v Ubuntu 12.10 není podporována a není již v repozitářích (i když v Centru software je).
Rada Rover623, kterému za jeho radu děkuji na doplnění hlavičkových souborů skončila chybovou stejnou chybovou hláškou viz. výše.
Nakonec jsem na nějakém anglickém fóru vygooglil, že by snad měla být chyba na straně nVidie v ovladačích, protože mají nějaký nekompatibilní zavaděč, či co. A že nVidia snad na nápravě pracuje.
Každopádně bych byl rád za nějakou reakci někoho, kdo má s uvedenými ovladači zkušenost, zda již fungují. V tom případě bych to zkusil ještě jednou.
Jinak se pokusím nainstalovat Ubuntu 13.04, jestli se problém vyřeší a pokud ne, holt budu s tímto PC nucen přstoupit na nějakou jinou podobnou distribuci, kde mi grafická karta poběží. Mimochodem stejný problém i v Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu. Ale snad Linux Mint s prostředím Mate půjde i když jsem s čistým Ubuntu spokojený.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #58 kdy: 30 Prosince 2012, 22:06:50 »
Pro zvýšení OpenGL výkonu můžete zkusit otevřít CCSM, přejít na OpenGL a nastavit tyto hodnoty:
Citace
framebuffer_object = OFF
vertex_buffer_object = OFF
always_swap_buffers = OFF
Poté v CCSM přejděte na Composite a nastavte toto:
Citace
unredirect_fullscreen_windows = ON

Mějte prosím na vědomí, že vývojáři o těchto možnostech vědí a nejsou nastavené na ,,pomalejší,, ze srandy. Po jejich aktivaci se může compiz chovat nepředpokládaným způsobem(mám někdy pocit, že to dělá i bez úprav nastavení :D ). Tyto možnosti budou pravděpodobně aktivovány ve výchozím nastavení až v Ubuntu 13.04.

Díky, hry nehraju, ale přesto je zrychlení znát okamžitě na čemkoliv.
A je pravda, že si někdy compiz dělá, co chce :-) No v podstatě mám jeden problém - někdy vrátí klávesovku na zobrazení plochy Win+D do výchozího nastavení. Nevím proč.
A taky nemůžu použít 3D efekty.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #59 kdy: 01 Ledna 2013, 19:42:07 »
Rád bych se podělil o mé zkušenosti s 12.10 s rád bych od někoho zpětnou vazbu zda se s tím stejným setkává také.

Takže, přecházel jsem na Lenovu R61 z 12.04 na 12.10. Samotné povýšení proběhlo bez nějakých zjevných chybových hlášek nicméně po restartu se setkávám.

1, rozpadnutou grafikou na horní liště (používám výchozí Unity)
2, občasným problikáváním a rozpadáním obrazu do kostiče.
3, když pustím dash tak místo průhledného pozadí mám tu červené, tu černé ale malokdy průhledné.
4, některé primitivní aplikace startují dlouho, např kalkuačka cca 20sec.
5, některé další drobnosti....

dej si bacha vsechno co zacnes vyhledavat uplne vsechno co napises se posila spolecnosti AMAZON ktera tyto udaje muze poskytnout komukoli dalsimu je to spoluprace CANONICALU a AMAZON canonical potrebuje prachy a veme si je od tebe za to ze zneuzije tve osobni udaje! OKAMZITE SI TO VYPNI V NASTAVENI SOUKROMI, TO HLEDANI PROSTREDNICTVIM AMAZONU CO SE TI PRICPE JE STEJNE K NICEMU

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #60 kdy: 01 Ledna 2013, 19:46:06 »
Ani jedno, ale je pravdou, že jsem provedl čistou instalaci. Jediné co je tragédie, tak to jsou nesvobodné ovladače pro ATInu. Jinak to běhá svižně a řekl bych, že odezva systému je lepší než u 12.04.

KDEPAK TRAGEDIE TO NENI ja je pouzivam predtim originalni drivery mi zraly 50% cpu imrvere ted je to zlomek. Ale teda obcas se mi notebook uplne zamrzne a to me se.e muze za to zrejme ten beta driver co je opensource :) to chce napsat nejakou petici at ti c***i v nvidii konecne daj aspon binarku pro ubuntu!

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #61 kdy: 02 Ledna 2013, 17:47:03 »
TUX IN MACHINE: no to je zase kravina... nějaký windowsák tohle plácne a všichni se toho chytnou...
ano, data se posílají Amazonu, ale jsou anonymizována...
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

nezapamatovatelnejmeno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Zkušenosti s Ubuntu 12.10
« Odpověď #62 kdy: 08 Ledna 2013, 17:46:16 »
Spokojeně jsem užíval 12.04, ale konečně po 10 letech jsem si koupil nový PC. Bohužel jsem si pořádně nezjistil podporu komponent v linuxu, takže jsem prožil horké chvilky při pokusu o instalaci 12.04 - veškerý text byl rozsypaný (asi nepodporovaná integrovaná grafika Intel na i3 3220), takže jsem mohl systém nainstalovat jen téměř poslepu. Jenže - po instalaci se nestáhly aktualizace, protože na zákl. desce je čip Atheros, rovněž bez podpory, takže jsem se nemohl připojit na síť. Zkoušel jsem Lubuntu, SLAX - nic. Ze zoufalství jsem zkusil 12.10 - konečně jsem při instalaci viděl, co píšu, přes wi-fi jsem stáhl aktualizace a ovladače pro síťovku, takže nakonec dobrý. Nicméně - nepodařilo se mi rozchodit iscane pro Epson Stylus DX8400 (nainstalováno, ale při pokusu o spuštění hází chybu), postrádám volbu "bezpečně odebrat" pro USB disky (stále pod proudem). Ostatní se zatím jeví v pořádku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.