Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Oznamovací oblast ve 12.10  (Přečteno 1988 krát)

Rover623

Oznamovací oblast ve 12.10
« kdy: 22 Října 2012, 13:34:42 »
Tak se se mi zdá, že ve 12.10 zase někdo vymýšlel pitomosti. Ikonka pro (ta obálka) integraci IM a dalších věcí se objeví až poté co aktivujete nějakou službu která se do ní integruje. Na aplikace třetích stran to ovšem nereaguje a zůstane to skryto, takže pokud jako má máte v té obálce jen notifikátor na mail a Pidgina, vidíte houby.

To by samo o sobě ani tak nevadilo, ovšem konfigurace oznamovací oblasti v dconf editoru je taky fuč. Cesta desktop-unity-panel totiž neexistuje, prošel jsem celé nastavení dconf editoru a konfigurace oznamovací oblasti tam nikde není.

Otázka je poměrně jednoduchá, ví někdo jak dostat ikonu s obálkou zpátky když nemám ani Empathy, Gwibber, Thunderbird a další zbytečnosti. Nebo alespoň zná někdo postup jak editovat list aplikací v oznamovací oblasti (tedy původní cesta desktop-unity-panel)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2012, 17:31:06 »
Evidentně má gsettings trochu jinou strukturu, ale tolik tam toho zas není a smysl to dává.
com > canonical > unity > panel
Zrovna včera jsem na svém blogu nějaká ta nastavení v dconfu popsal, včetně tohoto.
S mizející ikonou zatím neporadím, do této situace jsem se nedostal.

Rover623

Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2012, 19:46:12 »
Asi mi to poslední dobou přestává myslet nebo blbě vidím, oznamovací oblast už jsem našel, mockrát děkuji.

Také jsem našel konfiguraci té obálky (indicator message) kam se zapisují aplikace které se v ní mají objevit, bohužel Pidgina mi to dál vesele ignoruje, i když jsem ho tam připsal. Myslel jsem si že dělám něco blbě, tak jsem nahlédl do 12.04 abych se na tu konfiguraci podíval tam. Jenže tam nějaký list aplikací pro indicator message vůbec není. Nakonec jsem nastavil Empathy a nahlédl do konfigurace 12.10, do konfigurace obálky (nejdříve pouze prázdné závorky) přibyl výraz "empathy.desktop", napadlo mě zapsat Pidgina stejně, tedy "pidgin.desktop", ovšem kýžený výsledek se nedostavil (místo uvozovek jsou v dconf apostrofy). Asi něco dělám blbě.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2012, 19:56:08 »
pidgin.desktop funguje, po restartu unity je to tam.

aloisam

  • Host
Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2012, 21:48:48 »
ahoj, v 12.04 ale ta "nabídka pod obálkou" upravit nejde. Nebo?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2012, 21:58:28 »
ahoj, v 12.04 ale ta "nabídka pod obálkou" upravit nejde. Nebo?

Hola, nemám teď 12.04 po ruce, abych to ověřil, ale zřejmě je to tak, když jste to nenašli. Já se v tom začal hrabat až včera a ve 12.10.

aloisam

  • Host
Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2012, 22:08:52 »
no já to už před nějakou dobou v dconfu hledal, protože jsem si tam chtěl nechat jen empathy a unity-mail, a nenašel. Ale nějak moc mně to žíly netrhá, tak jsem ani negůglil... Zkusím to teď. :)

aloisam

  • Host
Re:Oznamovací oblast ve 12.10
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2012, 23:14:27 »
odstraňovat jde v 12.04 takto:
Kód: [Vybrat]
mkdir ~/.config/indicators/messages/applications-blacklist/ -p
Kód: [Vybrat]
/usr/share/indicators/messages/applications/thunderbird ~/.config/indicators/messages/applications-blacklist/
thunderbird nahradíme čímkoliv chceme z usr/share/indicators/messages/applications...
prý to nejde s empathy, ale to jsem nezkoušel. :)


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.