Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.10 (Live) - problém s myší Ergo 325 Laser  (Přečteno 788 krát)

sMteX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ubuntu 12.10 (Live) - problém s myší Ergo 325 Laser
« kdy: 24 Října 2012, 10:55:10 »
Dobrý den,

nejprve chci upozornit, že s problémem se setkávám na Live verzi Ubuntu 12.10 - chci si ho vyzkoušet, možná ho dám jako druhý OS na stolní PC, jinak jsem hodně dlouho na W7, takže se v Linuxu neorientuju absolutně vůbec.

Mám problém s výše zmíněnou myší Genius Ergo 325 Laser. Někteří lidé si na Geniusy stěžují ale mně docela vyhovuje, postranní tlačítka až tak kriticky nepotřebuju. Vadí mi jiná věc. Při připojení do USB v Ubuntu se děje to, že kurzor je stáhnutý na dolním okraji obrazovky a když vyjedu nahoru, samovolně se vrací zpátky. Dělalo mi to občas i u Win 7, ale tam stačilo se klávesovými zkratkami dostat ke Správci Zařízení a jednu z myší (nějakým způsobem tam byly dvě stejné) zakázat nebo odstranit a problém byl vyřešen. V Ubuntu jsem zkrátka v háji, nevím nic. Jelikož myš je nepoužitelná (ale doma mám ještě jednu tak vyzkouším), jak ji zprovoznit jen pomocí klávesnice?

Děkuji za odpověď


EDIT: Tak pravděpodobně opraveno, zezadu PC jsem měl zapojenou ještě starou zlobivou myš, a po jejím odpojení se to zdá funkční normálně (i když v W7 to nedělalo potíže). Ovšem přesto by mě nějaký Ubuntovský ekvivalent Správce Zařízení zajímal :D
« Poslední změna: 24 Října 2012, 15:30:38 od sMteX »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.