Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Message indikator  (Přečteno 827 krát)

LordSaita

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Message indikator
« kdy: 31 Října 2012, 16:42:36 »
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat. Nainstaloval jsem si Ubuntu 12.10. Jelikož nemám rád Unity, jednak mě zpomaluje práci a pak je pro můj počítač celkem náročné, nainstaloval jsem si gnome-panel.
V něm se ale nezobrazil message indikator. Našel jsem si, že v Aplikace -> Systémové nástroje -> Editor dconf se to dá napravit, že tam v položce indikators->messages mám přidat "pidgin.desktop".
V pidginu jsem dal tu možnost, aby se mi tato obálka při nové zprávě zmodrala. Bohužel nikdy nemodrá.
Co udělat pro to, aby zmodrala?
Děkuji za odpovědi.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Message indikator
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2012, 17:03:02 »
Dej pomocí dconf editoru obálku do pryč a naopak si přidej na panel pidgina, to je podle mě nejrozumnější. Vzhledem k tomu, že jinak to asi nepůjde, když si pidgin s novým indikátorem nerozumí.

LordSaita

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Message indikator
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2012, 17:06:46 »
No, na panelu toho pidgina mám, ale při nové zprávě mi to taky nedá nějaké upozornění...

LordSaita

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Message indikator
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2012, 17:08:06 »
Resp. jak jsi to myslel, dodat tam na ten panel toho pidgina?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Message indikator
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2012, 17:14:26 »
No pokud máš na panelu ikonu Pidgina, tak jedině kouknout do jeho nastavení, kde se dá určit, zda bude upozorňovat změnou ikony, nebo ne. Myslím, že má i nějaký plugin na systémové notifikace (ty bubliny vpravo nahoře).

LordSaita

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Message indikator
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2012, 17:17:00 »
V tom nastavení jsem se hrabal a právě že nic...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Message indikator
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2012, 18:18:51 »
Podívám se na to až budu u 12.10. Na 12.04 se po přesunu z indikátoru na panel chová normálně a upozorňuje změnou ikony. To nastavení ikony se týká jen toho, zda bude ikonu zobrazovat jen tehdy, když přijde zpráva, krom vždy a nikdy.

LordSaita

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Message indikator
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2012, 18:21:01 »
No to vím, to jsem taky našel, asi tak před půl rokem, ale na 12.10 to nefunguje... a já chci vědět, proč to nefunguje? nebo existuje něco, co by to mohlo přimět fungovat?

Rover623

Re:Message indikator
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2012, 19:36:56 »
Na 12.10 se změnil protokol komunikace s indikátorem a Pidgin to neumí, nebaví se to spolu. Na pokus jsem zkusil do Pidgina napsat rozšíření které komunikuje přes telepathy-indicator, ten zprostředkovává komunikaci s "obálkou" pro Empathy, ovšem výsledek je zatím dost katastrofa, víc než že by to fungovalo, to Pidgina shazuje

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Message indikator
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2012, 00:10:42 »
Každopádně mně Pidgin funguje ve 12.10 normálně i v Unity, indikuje podle očekávání.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.