Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC  (Přečteno 1463 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« kdy: 01 Listopadu 2012, 14:13:48 »
Ach ta skleróza:

Nemůžu najít, kde nastavit zamykání obrazovky po vzdáleném odpojení VNC?

Jak nastavit, aby během relace místně nebylo "nic vidět" (obrazovka zůstala černá)?

Díky za tipy.

U10.04 Gnome
« Poslední změna: 01 Listopadu 2012, 14:15:51 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2012, 14:18:43 »
to se da nastavit v samotnem vnc - tedy, ze navazani session vyzaduje heslo .. mozna jsem dotaz spatne pochopil, ale kdyz odpojis session ve vnc a chces se znovu pripojit, tak se te to zepta na heslo
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2012, 14:22:37 »
to se da nastavit v samotnem vnc - tedy, ze navazani session vyzaduje heslo .. mozna jsem dotaz spatne pochopil, ale kdyz odpojis session ve vnc a chces se znovu pripojit, tak se te to zepta na heslo

O heslo do VNC se nejedná.
Jedná se o to aby se po odpojení zamkla obrazovka a místně mi tam nikdo nemohl hrabošit... Dřív jsem to tak měl.

Když se chci připojit, tak vzdáleně zadám heslo do VNC a dostanu se na zamčenou přihlašovací obrazovku a tam zadám místní heslo.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2012, 14:25:27 »
okay, dela to utilita xlock .. zjisti, jak *triggrovat xlock po odpojeni klientske session v Xvnc ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2012, 14:48:09 »
Už vím, cestou od U8.04 se nenápadně vytratila se tato karta na obrázku. Myslíte, že jde nainstalovat tuto starou verzi Nastavení VNC i do U10.04? Byl jsem s ní velice spokojen i jiný port než 5900 jsem u dalších strojů v síti používal.
Nechce se mi hrabat do něčeho, čemu nerozumím (triggrovat xlock po odpojeni klientske session v Xvnc)...

[příloha smazaná administrátorem]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2012, 15:35:35 »
Záleží na závislostech, zřejmě ne. Nebylo by jednodušší používvat ssh a případně sshfs?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2012, 16:04:31 »
Záleží na závislostech, zřejmě ne. Nebylo by jednodušší používvat ssh a případně sshfs?

Přátelé... asi bylo (nerozumím tomu, neumím), ale tohle mám nastaveno asi v pěti počítačích a mobilech, přesměrovány porty na dvou routerech a... stačilo zaškrtnout jedno okénko a...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2012, 16:17:19 »
Chápu, pokud ale tato funkcionalita byla z tvé verze odebrána, tak prostě nemůžeš instalovat verzi o x let starší, protože může mít závislosti, které tvůj aktuální systém není schopen splnit. /edit: za pokus ale nic nedáš
Je ale možné, že sice karta s nastavením byla odebrána, ale že by se to dalo v konfiguračních souborech předhodit. Porovnej si konfiguráky od toho programu na systému, kde to jde a na systému kde to nejde a uvidíš. Případně můžeš zkusit jiný nástroj. Nicméně, otázka je, jestli vzdálená plocha jako taková je vůbec pro tvé účely ideální. Pokud chceš přistupovat třeba k dokumentům nebo multimédiím, tak od toho tu je zabezpečené sshfs nebo můžeš používat nfs, nebo sambu. Pokud chceš vzdáleně spravovat systém, od toho tu je ssh. K čemu vlastně tedy vzdálená plocha?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2012, 17:10:21 »
K čemu vlastně tedy vzdálená plocha?

Nic jiného kromě VNC a RDP neumím používat...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2012, 17:12:38 »
K čemu vlastně tedy vzdálená plocha?

Nic jiného kromě VNC a RDP neumím používat...
tak jinak ..

k cemu je vlastne zamykani plochy, kdyz je vnc session stejne chranena heslem ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2012, 09:39:18 »
k cemu je vlastne zamykani plochy, kdyz je vnc session stejne chranena heslem ?

Aby mi kolegové v kanclu (když tam nejsem a připojím se z domova) nevočumovali ty nahotiny na ploše mého počítače... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:Kde nastavit zamykání po vzdáleném odpojení VNC
« Odpověď #11 kdy: 02 Listopadu 2012, 10:23:15 »
K čemu vlastně tedy vzdálená plocha?

Nic jiného kromě VNC a RDP neumím používat...

SSH se používá snadno a sshfs ještě snadněji.

Vytvoříš klíče, překopíruješ z klienta na server, nainstaluješ openssh-server, přidáš uživatele do skupiny fuse (na klientovi), vytvoříš spouštěcí skript na klientovi a jedeš. Odkaz na spouštěcí skript můžeš teoreticky dát třeba do souboru .profile, pokud chceš automatické připojení při startu. Vyžaduje to ale prázdnou vstupní frázi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.