Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vytvorenie rovnakej partricie "/" [ vyriesene]  (Přečteno 4150 krát)

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #25 kdy: 14 Listopadu 2012, 13:19:04 »
je to aj teoreticky moja chyba,ze som si nespravil zalohu,a to este ktomu vie jako to spravit,respektivne som stym absolutne nepocital,ze nam zrovna vypnu elektrinu a dojde k takejto strate udajov.cez gparted,som takto velmi vela krat robil,ze som rozsiroval patricie,a dopadlo to dobre,len to dlho trvalo.poucil som sa,uz bez zalohy,nebudem robit taketo zasahy na hdd.ja vam velmi dakujem za snazhu pomoct mi,aj ked som uz bol zmiereny stym,ze som prisiel udaje,clovek sa pouci nad vlastnymi chybami.este prosim nehajte tuto temu otvorenu,ak by sa mi nieco pokaslalo,idem nainstalovat cely system odznova.dakujem.
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #26 kdy: 14 Listopadu 2012, 13:42:50 »
ku..va chlape, teď si čtu jak pokračuješ a nestačím se divit!!!! K čemu jsem ti posílal odkaz na zálohu a proč sis neudělal i zálohu /home, ten je přeci to nejdůležitější. Pak tě navíc varuje i GParted  >:( na to neni opravdu co říct, jen snad že si se poučil.... Otestuj ještě co ti psal beer možná něco zachráníš.

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #27 kdy: 14 Listopadu 2012, 13:59:16 »
ja viem,ale kedze som nesiel hybat s patriciou /home,tak som si myslel,ze sa neporusi nic,a ani sa nic neporusili,a mozno by sa ani neporusilo,keby ta elektrika nevypadla,uz som takto spojoval 2 krat takto cez gparted bez zalohy,a  prebehlo to uspesne,este si date tu namahu,ze mi najidete nato odkaz,a ja to aj tak nespravim.co dadat.som si vedomy svojich chyb,a vase casu,co ste stravili,aby ste mi pomohly.
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #28 kdy: 20 Listopadu 2012, 00:46:09 »
Kdy bydlí, ta Patricie Kořenová? :D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #29 kdy: 20 Listopadu 2012, 01:02:28 »
....já bych to udělal asi takto:

1. na začátku původního disku bych vytvořil prázdné místo, za ní by zůstal původní root /
2. na ssd bych nainstaloval systém a během instalace bych jako přípojný bod /home určil ono prázdné místo na původním disku.
3. z původního home bych si zkopíroval do nového, co potřebuji
4. zrušil bych původní / a změnil velikost samostatného /home na celý původní disk

PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #30 kdy: 20 Listopadu 2012, 17:18:37 »
Aneb "Proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite"
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #31 kdy: 21 Listopadu 2012, 18:05:18 »
sposobov je vela celkom,mne sa zdal vpohode ten cez tie obnovacie balicky.
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #32 kdy: 21 Listopadu 2012, 23:01:53 »
Aneb "Proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite"
To myslíš ten můj způsob? Pokud si vytvořím stejného uživatele, teoreticky můžu celý home přesunout tak jak je, pak jen doinstaluju programy od kterých mi zůstali konfiguráky. Přijde mi to jednodušší, než radit začátečníkovi, aby editoval fstab.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #33 kdy: 22 Listopadu 2012, 00:16:52 »
Co je proboha na uprave fstabu tak sloziteho? Hybat s oddilama na disku vic nez je nutne a vytvareni zbytecneho dalsiho oddilu povazujes za lepsi reseni, nez uprava nekolika cisel?

Navic tvoje reseni nedava smysl. Proc vytvaret nejaky dalsi oddil?

1) ve stare instalaci vygenerujes seznam nainstalovanych balicku a repozitaru, ktery pak nastavis/nainstalujes do noveho systemu (za predpokladu cerstve instalace)
2) pri instalaci uvedes /home jako to bylo ve starem systemu
3) pokud novy system pobezi, tak odstranis puvodni "/" partition a rozsiris "/home" o to volne misto.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #34 kdy: 22 Listopadu 2012, 19:29:50 »
Co je proboha na uprave fstabu tak sloziteho? Hybat s oddilama na disku vic nez je nutne a vytvareni zbytecneho dalsiho oddilu povazujes za lepsi reseni, nez uprava nekolika cisel?

Navic tvoje reseni nedava smysl. Proc vytvaret nejaky dalsi oddil?

1) ve stare instalaci vygenerujes seznam nainstalovanych balicku a repozitaru, ktery pak nastavis/nainstalujes do noveho systemu (za predpokladu cerstve instalace)
2) pri instalaci uvedes /home jako to bylo ve starem systemu
3) pokud novy system pobezi, tak odstranis puvodni "/" partition a rozsiris "/home" o to volne misto.
Já tady o tom diskutovat nemíním. Na tu první otázku si odpovíš sám, když si přečteš do jakých se peter300 odstal problémů.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #35 kdy: 23 Listopadu 2012, 00:39:09 »
Ne, neodpovim. Ale odpovez sam, jestli mas jak. Teda pokud se to tyka neceho jinyho, nez ze si neudelal zalohu a vypadl mu proud pri upravach partitions a mozna prisel o data (snad to dopadlo dobre). Ale ani u toho by mu tvuj postup stejne nepohoml. Nevim, jak ty, ale ja mam na disku root partition ~20 GB a home partition ~650 GB, z toho cca 150 GB obsazeno (nepocitam externi disk, kde mam spoustu dat vcetne zaloh). A nejaky konfiguraky, i kdyby to byly stovky nebo tisice megabajtu, jsou to posledni, co by me zajimalo. Nechci, aby to vypadalo, ze na tebe nejak utocim, ale tamto mi fakt nedava smysl. Tech operaci, kdy se to muze podelat, tam mas proste vic a zadny uzitek z toho.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:vytvorenie rovnakej partricie "/"
« Odpověď #36 kdy: 23 Listopadu 2012, 22:50:50 »
Ne, neodpovim. Ale odpovez sam, jestli mas jak. Teda pokud se to tyka neceho jinyho, nez ze si neudelal zalohu a vypadl mu proud pri upravach partitions a mozna prisel o data (snad to dopadlo dobre). Ale ani u toho by mu tvuj postup stejne nepohoml. Nevim, jak ty, ale ja mam na disku root partition ~20 GB a home partition ~650 GB, z toho cca 150 GB obsazeno (nepocitam externi disk, kde mam spoustu dat vcetne zaloh). A nejaky konfiguraky, i kdyby to byly stovky nebo tisice megabajtu, jsou to posledni, co by me zajimalo. Nechci, aby to vypadalo, ze na tebe nejak utocim, ale tamto mi fakt nedava smysl. Tech operaci, kdy se to muze podelat, tam mas proste vic a zadny uzitek z toho.
;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.