Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace  (Přečteno 1262 krát)

Davidek1988

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace
« kdy: 25 Listopadu 2012, 12:18:14 »
Ahoj mám problém, který se tu už chvíli omílá, ale řešení jsem tu nenašel. Mám ASUS Eee 1201N s Windows 7. Rozhodl jsem se pro Linux. Konkrétně Kubuntu 12.04. Stahnul jsem ho, otevřel ve virtuálním disku nakopíroval na flashku z fleshky spustil instalaci. Po základním nastavení, stále ve win, jsem si vybral Kubuntu, velikost 18gb si počítač řekl o restart. Restartoval sem a při spouštění systému jsem měl na výběr Win 7 a Kubuntu. Vybral jsem Kubuntu s tím že počítač začal pokračovat v instalaci. Další kroky: Dosovská obrazovka kde se spouští instalace, mi potom naběhla šedá obrazovka s ozubeným kolečkem a dole pod nim načítací ukazatel (5 teček, který signalizujou načítaní). Chvíli to loaduje potom se objeví kurzor myši a to je vše. Načítací lištička přestane loadovat a přestane pracovat i HDD i Flashka. Zkusil jsem všechno, promačkat klávesy, klikat myší ( kurzor reaguje) mimo obrazovku jestli tam není schované nějaké okno, všechny možné kombinace kláves co znám z win ale nic se neděje, takto to zůstalo 10-15 minut, až do mého dalšího restartu. Poté jsem si stahnul Kubuntu 12.10 a měl jsem uplně stejný problém, odinstaloval, nainstaloval a zase až po šedou obrazovku s logem a loadrem. Systém zabírá na disku 18 GB jak jsem si zvolil v předinstalačnim menu a při načítání si můžu zvolit Win 7 a nebo Kubuntu, ale v Kubuntu se přes tu obrazovku jak jsem popsal nedostanu. Informace možná důležitá i když podle mě ne. Na PC jsem měl dřív předinstalovaný WIN 7 Home premium, kvůli problémům jsem komplet zformatoval disk a nainstaloval znova tu samou verzi ale bohužel klíč k tomu dodaný mi již nefungoval. Několikrát jsem opakoval a nejde to. Proto jsem se rozhodl pro Linux. Vyžaduje nějaký systém souborů na disku kam ho instaluju, nebo něco ? poraďte prosím za pár dní mi končí licence a já se toho Microsoftáckýho šmejdu chci zbavit. Předem velice děkuju a zdravim

samot65

Re:Instalace
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2012, 12:32:24 »
Myslím, že se pokoušíš o instalaci pomocí wubi do Woken - to pak běží jako ve virtualboxu. To co potřebuješ: iso obraz přenes na flashku pomocí prográmku Unetbootin a potom spusť bootování z flashky - v BIOSu nastavit pořadí Bootování někdy je při startu i volba např F12 a podobně a pak viz wiki.ubuntu návod k instalaci

janek-m

  • Host
Re:Instalace
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2012, 12:47:12 »
Alebo klasicky, napáľ na DVD, nabootuj a spusti Live CD. Nebude sa zatiaľ nič inštalovať, budeš mať možnosť aspoň zistiť, či všetko funguje tak, ako má, a nainštalovať systém môžeš potom aj z Live CD.

Davidek1988

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2012, 12:59:21 »
Asi to udělam přes to live cd. z toho nabootovanýho Dvd by to pak mělo jít instalovat bez problémů ne ? to už jsem dělal mnohokrát akorát je to muj první linux tak než se rozkoukám, Díky moc pánove za rady. btw. Ochranu to žádnou nemá že? takže bych to mohl vypálit normálně přes NERO?

janek-m

  • Host
Re:Instalace
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2012, 13:12:23 »
Ano, v pohode napáliť aj cez Nero,  a potom nabootovať ako pri inštalácii Windows. Je tu však výhoda, že systém môžeš spustiť ako Live Cd a normálne v ňom pracovať.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2012, 13:15:24 od janek-m »

Davidek1988

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2012, 13:16:01 »
Chtěl jsem se zeptat jěště je to moje první zkušenost s Linuxem, je neco co můžu na win a v linuxu ne ? jak to jde s ovladačema ? a hlavně neznáte někdo nějakej program pro DJ´s co fachá i v linuxu ? děkuju chlapi za pomoc

wenca87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Instalace
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2012, 13:21:48 »
Určitě jako první přijdeš na to, že instalace aplikací probíhá na první pohled jinak, než ve Widlích. Pokud jsi zvyklý používat nějaké aplikace pro win, dá se použít s využitím wine (doporučuji nastudovat na wiki), nebo - mnohem pohodlnější - najít příslušné alternativy, s čímž ti pro začátek pomuže např. http://www.abclinuxu.cz/software/alternativy. Co se týká aplikací pro DJ's, nevím, co konkrétně bys potřeboval. Nějaké návody na práci s hudbou pod linuxem najdeš třeba v tomto čísle openmagazínu www.openmagazin.cz/pdf/2012/openMagazin-2012-05.pdf.
AMD E-300 APU with Radeon(tm) HD Graphics, Kubuntu 14.04 64bit ...a nestydím se za to!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.