Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10  (Přečteno 5103 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« kdy: 16 Listopadu 2012, 16:13:22 »
Na CD Ubuntu 12.10 je program na kontrolu RAM Memtest86 v4.20, i když je na cd 12.04 stejná verze tak v 12.10 po cca 50% zkontrolované paměti začne tvrdit že RAM je špatná.

Vyzkoušeno už na 3 počítačích a podle Originál CD 12.10 je RAM všude špatná a podle 12.04 je všude v pořádku...

Tak pozor na to!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

arvalis

Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2013, 19:05:23 »
To můžu potvrdit......já na to bohužel přišel tak, že jsem testoval paměť po tom co jsem měnil nafouknuté kondenzátory na desce a úderem 50ti procent to začalo tapetovat chyby.......ovšem takovým způsobem, že co buňka, to chyba. Jakákoliv paměť, v desce jakýkoliv procesor, koneckonců jak jsem nakonec zjistil i více desek. Mám tedy ale podezření na vazbu s platformou Core2Duo nebo chipsetem G31. Každopádně souhlasím, že na ten MemTest na distribučních CD dávat pozor. Spíš to ale asi nebude přímo Ubuntu kompilací, mě to dělalo i Kubuntu......takže spíš spojení použitého jádra a konkrétní platformy PC...asi se s tím nesetká každý.
Kubuntu x64 (na Core i5 3570K @4,5 GHz, Gigabyte Z77-D3H, 16GB RAM, SSD Vertex 3, ...)

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2013, 22:34:50 »
Jo, potvrzuju totez, memtest 4.20 na Ubuntu CD a po 50% chyba na chybe, nez jsem si vzpomnel, ze jsem neco o tomto cetl, ztratil jsem tak 4 hodiny...
A dvoujadro to neni (co jsem testoval), ted to mam teda vyply a o patro nize, zitra doplnim, co to je.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2013, 22:38:46 »
Doporučuju denní build 12.10. Tam je už nějakou dobu opravená verze. Dneska jsem to otestoval a chyby nehlásí. Zároveň jsem si šoupl paměti z profilu Turbo na Extreme.  8) A i test paměti běžel viditelně rychleji. Až jsem se divil.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2013, 23:11:34 »
Uz sice pisu mozna mimo, ale kdyz se to resi - tak jsem se dival na web memtestu (http://www.memtest.org/) a tam je posledni update 2011. Je to divny, kdyz si stahnu memtest primo "od vyrobce", dostanu neopraveny?
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.