Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Náhodné zamrzání  (Přečteno 5674 krát)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #25 kdy: 16 Dubna 2013, 17:28:11 »
Lenovo je opravdu odpad, já řeším G570 ale zatím marně. Postup: Unity 2D, nové jádro, zprovoznění intel SNA, uzavřené ovladače Fglrx bezvýsledně. Jen netuším jak vysvětlit to, že pod windows to 3 roky běželo a ubuntu po pár minutách zamrzne. Pravděpodobně to dopadne tak, že se vrátí win.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #26 kdy: 16 Dubna 2013, 19:17:18 »
Cuore: A jiné distro jsi zkoušel nasadit? Jestli to nedělá jen Ubuntu...
OS: Fedora 25

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #27 kdy: 16 Dubna 2013, 19:31:48 »
no bohužel to není můj počítač, jinak bych samo sebou experimentoval dál  >:( i s použitím jiných dister. Majitel notebooku mi právě položil tuto otázku: "jak je možný, že s windows žádné potíže nejsou a ubuntu pořád mrzne". Logický závěr je notebook Lenovo a windows jsou v pořádku a od Linuxu rychle pryč  :( bohužel musím jen mlčky souhlasit, žádnou věcnou proti argumentaci bohužel nemám. Navíc u windows, které jsou v dualbootu, se začal objevovat problém s občasným načítání stránek. Důvod a viník je jasný  ::) "ten linux tam něco zničil"

beer

  • Host
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #28 kdy: 17 Dubna 2013, 11:16:08 »
no bohužel to není můj počítač, jinak bych samo sebou experimentoval dál  >:( i s použitím jiných dister. Majitel notebooku mi právě položil tuto otázku: "jak je možný, že s windows žádné potíže nejsou a ubuntu pořád mrzne". Logický závěr je notebook Lenovo a windows jsou v pořádku a od Linuxu rychle pryč  :( bohužel musím jen mlčky souhlasit, žádnou věcnou proti argumentaci bohužel nemám. Navíc u windows, které jsou v dualbootu, se začal objevovat problém s občasným načítání stránek. Důvod a viník je jasný  ::) "ten linux tam něco zničil"
hmm, ale sám určitě víš, že linux do systémových souborů windows neleze, protože je nainstalovaný na jiném oddílu s jiným filesystémem.

Sem jste koukali?
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-intel/+bug/993187

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #29 kdy: 17 Dubna 2013, 13:03:07 »
no bohužel to není můj počítač, jinak bych samo sebou experimentoval dál  >:( i s použitím jiných dister. Majitel notebooku mi právě položil tuto otázku: "jak je možný, že s windows žádné potíže nejsou a ubuntu pořád mrzne". Logický závěr je notebook Lenovo a windows jsou v pořádku a od Linuxu rychle pryč  :( bohužel musím jen mlčky souhlasit, žádnou věcnou proti argumentaci bohužel nemám. Navíc u windows, které jsou v dualbootu, se začal objevovat problém s občasným načítání stránek. Důvod a viník je jasný  ::) "ten linux tam něco zničil"
hmm, ale sám určitě víš, že linux do systémových souborů windows neleze, protože je nainstalovaný na jiném oddílu s jiným filesystémem.
Jinak by o tom takto nepsal. Mimoto k ovlivnění HW může dojít.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #30 kdy: 17 Dubna 2013, 13:10:24 »
no bohužel to není můj počítač, jinak bych samo sebou experimentoval dál  >:( i s použitím jiných dister. Majitel notebooku mi právě položil tuto otázku: "jak je možný, že s windows žádné potíže nejsou a ubuntu pořád mrzne". Logický závěr je notebook Lenovo a windows jsou v pořádku a od Linuxu rychle pryč  :( bohužel musím jen mlčky souhlasit, žádnou věcnou proti argumentaci bohužel nemám. Navíc u windows, které jsou v dualbootu, se začal objevovat problém s občasným načítání stránek. Důvod a viník je jasný  ::) "ten linux tam něco zničil"
hmm, ale sám určitě víš, že linux do systémových souborů windows neleze, protože je nainstalovaný na jiném oddílu s jiným filesystémem.
Jinak by o tom takto nepsal. Mimoto k ovlivnění HW může dojít.
Teoreticky ano, nějaký případ v historii byl, netýkalo se to tuším ubuntu, ale mandrivy. A pak v poslední době snad byl problém s notebooky od samsungu, už si moc nepamauji o co šlo, asi o špatný firmware, který se se s něčím tloukl a končilo to hardwarovou vadou.

edit: možná to byla toshiba? Nebo je toshiba dalším z těchto případů:

Co se týče Toshiby, tam bych raději mlčel a je mi jasné proč nemají zájem o spolupráci. Měl jsem možnost po vypůjčení z Mironetu zkusit ty jejich modely bez OS, mají v nabídce (Toshiba) asi 6 kousků pro celou ČR. Ani na jednom nejede žádný Linux pořádně, jeden má dokonce tak zmršené EFI, že instalace cokoli jiného než Windows ho pošle do servisu. Po kontaktování kamaráda přímo z MS jsem zjistil, že oni to EFI mají tak podělané, že to neodpovídá ani poměrně benevolentním požadavkům MS na certifikaci a že dokonce i Windows může na tom počítači způsobit fatální závadu.

Toshiba právě kvůli problémům s EFI nemá dokonce ani některých modelech (prodávaných s Windows) certifikaci od MS. Jinak jejich modely si v současné době hlídají změny HW a pomalu tam nedostanete ani jiný disk, pokud nemá štempl od Toshiby.

Jinak je to jako vždycky, nejde regulace jasu, někdy zvuku, nefungují bezdrátové karty (většinou Atheros, ale mají na nich asi nějaké změny). Přepínání grafik nejde pro změnu vůbec a to dokonce i na Windows (na předisntalovaných to kupodivu nějak funguje), nezobrazuje se občas stav baterie, po odpojení nabíječky systém hlásí slabou baterii a vypne počítač, po novém spuštění už je vše OK. Občas to startuje se zhasnutým podsvětlením a i po vytažení jasu nadoraz na tom stejně není nic vidět.

Notebooky od Toshiby bez OS jsou na to podobně jako 70% notebooků Lenova bez OS. Proto aby to nějak chodilo musíte vyvinout značné úsilí, nikdy nemáte jistotu, že se to s dalším updatem jádra nerozpadne a stejně po delším soužití zjišťujete, že to prostě není ono, že se to občas chová dost divně.
« Poslední změna: 17 Dubna 2013, 13:13:25 od beer »

Dr.P.Pa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #31 kdy: 18 Dubna 2013, 19:14:19 »
No příliš jste mne nepotěšili... Zkusím počkat na 13.4., pak případně nový kernel...
Možná ještě nějakou jinou distribuci... a pak nevím :-(

Dr.P.Pa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Náhodné zamrzání
« Odpověď #32 kdy: 26 Dubna 2013, 11:44:49 »
Zdá se, že po instalaci 13.4 zamrzání skončilo... Tak snad to není jen dočasné...
Opravdu by mne zajímalo, co toto ovšem způsobuje...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.