Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome Commader padá  (Přečteno 3407 krát)

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Gnome Commader padá
« kdy: 10 Srpna 2011, 13:24:21 »
Dobrý dem, jsem tu nový ,ale na google i tady jsem snad projel všechno a nikde se nedozvěděl odpověď.
Mám problém s Gnome Commander, když dám připojení->nové připojení, tak se neotevře nové okno.A když dám připojení->vzdálený server , tak prostě spadne. Četl jsem ,že není podporovaný,nebo tak nějak... ale vždycky jsem ho měl už od ubuntu 10.04 a šel... teď jsme naistaloval 11.04 a tohle mi dělá.
Děkuji za případné "nakopnutí"  ;D
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2011, 13:28:47 »
Těžko říct. Jestli používáš Unity, problém by mohl být tam. Spusť to z terminálu a uvidíš na čem ti to spadne. Podle té chyby se snad bude dát něco najít.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2011, 13:31:49 »
a ještě dodám, že unity jsem si dal zpátky na ubuntu classic, jak bylo v návodu: na úvodní stránce dole přepnout na classic

Kód: [Vybrat]
** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: GnomeCmdConFtp* gnome_cmd_con_ftp_new(const gchar*, const std::string&): assertion `uri != NULL' failed

** (gnome-commander:4308): WARNING **: Nelze otevřít soubor "/root/.gnome-commander/gnome-commander.xml": Adresář nebo soubor neexistuje

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: GnomeCmdConFtp* gnome_cmd_con_ftp_new(const gchar*, const std::string&): assertion `uri != NULL' failed

(gnome-commander:4308): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_signal_connect_full: assertion `GTK_IS_OBJECT (object)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: GnomeCmdBookmarkGroup* gnome_cmd_con_get_bookmarks(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: GnomeCmdPixmap* gnome_cmd_con_get_go_pixmap(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: const gchar* gnome_cmd_con_get_go_text(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_closeable(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_con_is_open(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed
Vytvářím adresář /root/.gnome-commander/plugins...
** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: gboolean gnome_cmd_connect_dialog_edit(GnomeCmdConFtp*): assertion `server != NULL' failed

** (gnome-commander:4308): CRITICAL **: const gchar* gnome_cmd_con_get_alias(GnomeCmdCon*): assertion `GNOME_CMD_IS_CON (con)' failed
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
root@petus:/home/petus# ^C
root@petus:/home/petus#

děkuju :-)
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2011, 13:50:20 »
Jako root jsi shválně? Zkusil bych novější verzi GC, než je v repozitářích...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2011, 13:52:59 »
něco jsem instaloval, tak jsem zůstal pod rootem.
Tak naistalování pod terminálem nepomohlo.Verze 1.2.8.10 a stejně to padá
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

Rover623

Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2011, 15:33:39 »
Tohle vypadá na chybu při zacházení s pamětí, to snadno opravit nepůjde a protože je vývoj GNOME commandera docela pomalý (už přes 2 roky se u něj potýkám s tím, že při nastavení složitějších kritérií hledání, nehledá ale spadne) asi bych si začal hledat náhradu, za sebe doporučuji buď muCommander, Double Commander nebo Tux Commander

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2011, 17:02:01 »
No já nevím, mám verzi 1.2.8.5 a zrovna při tomhle mi to nepadá...Jestli jsem správně pochopil, padá ti to už když otevřeš to okno na vytvoření spojení, ne během spojení?

Napadá mě, smaž nebo přejmenuj složku ~/.gnome-commander. Když to pofunguje, zkus opatrně změnit nastavení, jak jsi ho měl, aby to zase nepadalo:D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2011, 17:36:28 »
mě to do teď nikdy nedělalo, nevím čím to může být. Dík za rady, sice jsem lama ,ale zkusím se v tom opatrně pošourat :D
to pošťourání tak jednoduchý nebude, co jsem našel, tak si to vytvořilo asi 5 složek  :-[

// tak muCommander vypadá hodně slibně, akorát mi nejde vytvořit spouštěč na ploše, že by mu vadil .jar?

// tak to už jsem taky vyřešil, google umí :D
« Poslední změna: 10 Srpna 2011, 18:18:52 od petus »
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2011, 19:57:15 »
Taky řešení  :). Jinak ta složka, co jsem ti psal, je tvém domovském adresáři - vlnovka "~" je zástupný znak za /home/tve_jmeno/ a tečka za souborem znamená, že je to skrytý adresář... Nebo-li

~/.gnome-comander/
a /home/tve_jmeno/.gnome-commander/ je totéž.


V nautilu odkryješ CTRL+H.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2011, 21:09:32 »
dík,ale riskovat to nebudu. když o tom nic nevím a co tam změnit a tak, tak nechci aby to nedopadlo ještě hůř než jsem to myslel :D
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #10 kdy: 10 Srpna 2011, 21:27:52 »
No tam bys nezměnil nic, jenom bys tu složku smazal. Po spuštění gnome-commanderu by se vytvořila znovu. To nastavení jsem myslel třeba připojení v gnome-commanderu, jelikož o to bys přišel. Ne nastavování ručně v té složce ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #11 kdy: 11 Srpna 2011, 05:57:50 »
Aha, tak to jsem tě nepochopil.Ale  udělal jsem co si napsal a padá pořád.Už jsem si zvykl na muCommander, i když mi je to líto protože gnome vypadá hodně podobně jako total commander.
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

fajkie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • Technické výpočty - Technical calculations
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #12 kdy: 15 Srpna 2011, 22:50:06 »
Pozoroval jsem u Gnome commandera totéž, při pokusu o FTP okamžitý pád. Protože Gnome commander byl mým dlouholetým a osvědčeným file managerem, připomínajícím mé mladé lásky, Nortona commandera a hlavně Volkova commandera (pamatuje ho ještě vůbec někdo?), nebyl jsem tomu vůbec rád.
Nyní si dovolím upozornit na jeden empirický poznatek, ověřený již několikrát, takže to nemůže být náhoda. Shodou okolností jsem se rozhodl přes Ubuntu Tweak a WebUpd8 nainstalovat a vyzkoušet novou Pintu a při té příležitosti i zkusit vyšší verzi prohlížeče obrázků gThumb. A stalo se to, že Gnome commander začal být z ničeho nic plně funkční, FTP připojení nyní funguje perfektně, padání se nekoná. Z důvodů zcela jiných jsem čistou instalaci Ubuntu 11.04 znovu opakoval, opět Gnome Commander padal, ovšem jen do doby, než jsem znovu nainstaloval Pintu a gThumb. Vysvětlit to neumím, ale je to tak. Fajkie 8)
Fajkie

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #13 kdy: 16 Srpna 2011, 06:48:21 »
// tak muCommander vypadá hodně slibně, akorát mi nejde vytvořit spouštěč na ploše, že by mu vadil .jar?

Taky mně padá GC. Zkoušel jsem muCommander, ale mám za to, že neumí hledat a prohledávat soubory. To je docela velkej nedostatek!

pepawo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Gnome Commader padá
« Odpověď #14 kdy: 25 Června 2012, 17:03:19 »
Gnome Commander padal, ovšem jen do doby, než jsem znovu nainstaloval Pintu a gThumb. Vysvětlit to neumím, ale je to tak. Fajkie 8)
Linux Mint 13 (MATE desktop), ten samý problém s GC. Zkusil jsem nainstalovat Pintu (poslední gThumb je v Mintu přítomen) a ejhle zázrak - GC perfektně funguje. Ač je to záhada, děkuji Fajkie za skvělý objev!

alweron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Gnome Commader padá
« Odpověď #15 kdy: 03 Prosince 2012, 22:19:13 »
Ahoj,
používám Linux Mint 13 (maya, GNOME 3.4.2) a problem s gnome-commanderem mohu potvrdit.
Zkousel jsem i nainstalovat kombinaci gThumb + Pinta, ale bez vysledku, po kliknuti na "vzdaleny server" (nebo Ctrl+F) g-c spadne...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.