Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?  (Přečteno 1583 krát)

dusanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« kdy: 02 Prosince 2012, 19:08:28 »
Ahoj,

tak mám ubunut 14 dni, je to skvely, nejdriv z USB, a uz po druhe nainstalovany.... z duvodu cachrovani s Terminalem a celkovym zatuhnuti...
Nejsem schopn si otevrit jeden file pdf. z emailu, ten obycejnz view to neprecte.
Tak po nainstalovani jsem udelal vse, co je v manualu, upravy na Software centre, Canonical partners. Pak jsem take pres Terminal zapsal a zkopiroval 2 prikazove radky na Acrobat Reader.
Dle http://wiki.ubuntu.cz/programy/kancel%C3%A1%C5%99sk%C3%A9_aplikace/acrobat_reader
nejsem schopny to udelat. Hned ze zacatku, pridej zdroje: Partner.
Znamena to v Software Centre pridat novy a nazvat to Partner? Kdy dam v Software Sources, Other software a potom add, dostavem tuto hlasku: Enter the complete APT line of the repository that you want to add as source, chce to APT line

Takze prvni akce k instalaci, a uz jsem straceny. Ja ten Acrobat Reader chci....

Prosim poradte


Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2012, 19:12:41 »
V aktualizacích máš povolené toto repo (partneři Canonicalu):


[příloha smazaná administrátorem]
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Rover623

Re:Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2012, 23:41:39 »
Pokud máš zapnuté repozitáře partnerů, jak je psáno výše, zkus si ještě přidat repozitář Medibuntu, tohle vlož do terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo -E wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update

janek-m

  • Host
Re:Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2012, 07:26:11 »
Alebo si môžeš nainštalovať Adobe Reader. Najjednoduchšie to bude cez Ubuntu Tweak. Ak ho nemáš nainštalovaný, tak cez terminál:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak

V Ubuntu Tweak ho nájdeš pod Aplikáciami - Text

dusanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2012, 13:56:29 »
tak jsem zaskrntul repo on C. partneru, nemel jsem tam ty 3rd party.
pak jsem pridal repozitar Medibuntu do terminalu jak indikovano nize. Medibentu jsem mel nainstalovano ze Ubuntu software jiz drive, tak nevim jestli to pomohlo.
do terminalu jsem zadal instlaci na ubuntu tweak.

PDF file jsem si stahnul, a konecne ma ikonku pdf. :))

1. no ale kdy na nej kliknu pravym tlacitekem, tak mi chybi v seznamu aplikaci Adobe Reader.
Obycejnym viewer to stale neotevru? Jak tam do tech aplikaci muzu pridat?
Konecne jsem pochopil ten spoustec aplikaci, ze tam zadam jmeno te aplikace. Ano, files tam mam s ikonkami pdf. ale stale se otveriaji ve Viewer....

2.ubuntu tweak: chci si to nainstalovat, zadal jsem do terminalu ty 3 radky,heslo, atd.
v spousteci aplikaci zadam ubuntu - tweak, nic nenajde.
chci postupavat v instalaci takto: http://wiki.ubuntu.cz/syst%C3%A9m/pracovn%C3%AD_prost%C5%99ed%C3%AD/ubuntu_tweak
co znamena nainstalujte balik ubuntu tweak? kdy jsem tam zadal tedy do terminalu 3 radky, co se stalo? je tam prikaz k instalaci ubuntu tweak, takze to jako mam nainstalovany? jestli ano, proc to nejde spustit pres spoustec aplikaci?


diky moc zase za support

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« Odpověď #5 kdy: 03 Prosince 2012, 13:57:43 »
Ubuntu Tweak -> http://ubuntu-tweak.com/ -> stáhni si ho tady
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

janek-m

  • Host
Re:Jak nainstalovat Acrobat Reader do Ubunut 12.10?
« Odpověď #6 kdy: 03 Prosince 2012, 14:17:16 »
Po zadaní tých príkazov sa Ubuntu Tweak určite nainštaloval, to si mohol vidieť v terminále - alebo vyhodilo nejaké chyby? Nie som si teraz istý, ale posledne sa Ubuntu Tweak po nainštalovaní objavovalo v Ubuntu v Nastavení systému - tam by mala byť ikonka.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.