Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grafické rozhranie na vzdialenom stroji  (Přečteno 604 krát)

bugyno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Grafické rozhranie na vzdialenom stroji
« kdy: 23 Listopadu 2012, 12:30:54 »
Dobrý deň,
Chcel by som sa Vás spýtať, či by ste niekto nevedeli vyriešiť jeden problém. V rámci bakalárskej práce by som mal uskutočniť pár výpočtov vo vedeckom soft. Bernese (http://www.bernese.unibe.ch/index.html) pre spracovanie GPS vektorov. Problém, ktorý mám je so zobrazovaním grafického rozhrania programu. Pogram je napísaný pôvodne vo fortrune (súčastná verzia je pravdepodobne v qt, ale ak sa v tom niekto vyznáte tak skúste prosím vyčítať z popisu programu niečo viac ako sa to podarilo mne.) Problém, ktorý teda konkrétne mám je v zobrazovaní tak, že (viz. obr.) miesto %%%%%% by sa mali zobrazovať polia, ktoré sa vyĺňauju (na tomto obrázku, sú teda vľavo od %%). Aby bolo jasné tak to neovplyvňuje funkčnosť programu, len to robí neporiadok so zobrazovaním a miestami sa situácia stáva neprehladnou a ťažko „zvladnuteľnou“, kvôli identifikácií čo vlastne ten program po mne chce. Software sa nachádza na školskom serveri (linuxová mašina, verziu neviem), na ktorý sa pripajám pomocou ssh protokolu s povoleným X11 forwardingom. Prístroj používa UTF8 kódovanie. Pre prístup používam Ubuntu vs. 12.10 s grafickým rozhraním GNOME. Doteraz som skúšal nainštalovať balíček qtconfig a pomocou príkazovej riadky sa pokúšal zmeniť grafické znázornenie či použité písmo, nič nepomohlo a ešte zmeniť jazyk z českého na anglický.... Preto sa chcem spýtať či niekto nevie poradiť niečo čo by malo pomôcť...

http://imgupload.sk/viewer.php?file=vuzpsvb63jic1rk6n24x.png



Ďakujem za každý nápad.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2012, 15:33:31 od bugyno »

bugyno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Grafické rozhranie na vzdialenom stroji
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2012, 20:00:28 »
Eventuálne nikto nič nevie poradiť čo sa týka tohoto problému, tak mám druhú otázku, ktorá by mohla pomôcť. Prostredie KDE ak mi je známe je naprogramované v jazyku Qt, takže otázka znie je možné mať súbežne GNOME a KDE, (bez útrap mať naištalované dva linuxi), poprípade ako prehodiť GNOME za KDE, bez toho aby som musel, všetky doplnky a programy inštalovať znova a obnovovať moje nastavenia.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Grafické rozhranie na vzdialenom stroji
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2012, 21:20:56 »
můžeš mít obojí najednou, nainstaluj kubuntu-desktop

bugyno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Grafické rozhranie na vzdialenom stroji
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2012, 01:04:06 »
Tak spustiť to pod kubuntu nepomohlo. Akurát naištalovaním balíčku kubuntu-desktop sa mi rozhasil celý OS a ani po jeho odstránení z pc som si moc nepomohol, takže aby som to zhrnul... Tadiaľ cesta nevdie. Človek čo mi ukazoval, že to funguje používa LINUX Mageia, na serveri beží Mandriva 2006 (niesom si istý či v tej dobe ešte nie Mandrake. Čo sa týka kódovania tak na serveri je UTF8, myslím, že to kódovanie používa asi každá linuxovská distribúcia, tak tam by tiež nemal byť problém...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.