Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype a Mint  (Přečteno 1552 krát)

celim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Skype a Mint
« kdy: 03 Prosince 2012, 10:47:33 »
Vzhledem k tomu, že na webu Mintu není ještě forum a byl tam odkaz sem, tak jsem s dotazem tady. Nainstaloval jsem si Mint 13 KDE 64bit. Vše je OK až na Skype. Když ho chci nainstalovat, tak zadám(kliknu na "nainstalovat" , dole mi vyběhne modrá lajna jako že se to instaluje, ale problikne někam k 16% a konec, dál to nepokračuje. Proč? Nic to nepíše. prostě někde bude zádrhel. Jen tak mimochodem, když jsem zkoušel 32bit verzi Mintu, tak tam jsem to v živé distribuci rozchodil!!!

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Skype a Mint
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2012, 10:52:29 »
co udělá?

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install skype
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

janek-m

  • Host
Re:Skype a Mint
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2012, 12:09:24 »
Len doplním, že česká web-stránka LinuxMint funguje a má aj fórum: http://www.linux-mint-czech.cz/vydano-skype-4-1/.
Stiahni si deb. balíček zo stránok Skype a nainštaluj ten. V Centre softvéru v Linux Mint bude pravdepodobne staršia verzia.

celim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Skype a Mint
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2012, 12:19:24 »
No já jsem se snažil nějaký deb  balíček stáhnout, ale je možné, že jsem stáhnul něco špatně. Pak jsem našel návod na příkazovou řádku, ale asi to běhalo do toho oficiálního repositáře se starým programem, a proto se situace opakovala. Večer to znovu vyzkouším a uvidím.

janek-m

  • Host
Re:Skype a Mint
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2012, 12:23:28 »
Ak máš už skype nainštalovaný, musíš ten pôvodný odinštalovať. Ak z Centra softu, tak tam ho aj odinštaluj, alebo príkazom:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge skype a potom môžeš nainštalovať stiahnutý balíček. Na balíček klikni pravým tlačidlom myši a vyber otvoriť pomocou inštalátora balíkov

celim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Skype a Mint
« Odpověď #5 kdy: 03 Prosince 2012, 13:49:27 »
Janek-m: díky, ale nainstalovat se mi to nepodařilo, tak se to dneska večer znova pokusí provést. Jen tak mimochodem, jelikož potřebuji Lightroom, tak jsem se rozhodl pro koupi W8 a včera jsem přeoral disk a proved instalace W8 a i toho Mintu(dříve jsem měl Mandrivu, ale zdá se, že už to bude slepá ulička a tak jsem přešel na ten Mint, který mi navíc startuje 15sec,).Musímříct, že jsem se za posledních 20let nesetkal s tak málo intuitivním systémem. Napřed jsem musel odstranit ty nablblý dlaždice pomocí Classic Shellu, instalace TC,Opery pak ještě Skype , no a LR4 mě ještě čeká. Oproti předchozím MS OS šílený vopruz. Na druhou stranu rychle startují a i se vypínají. Ale stejně bych chtěl primárně používat ten Mint.

janek-m

  • Host
Re:Skype a Mint
« Odpověď #6 kdy: 03 Prosince 2012, 14:11:12 »
Ak je aj v LinuxMint taká istá chybička krásy ako v Kubuntu, tak potom urob toto: Stiahnutý balíček Skype presuň z priečinka (predpokladám, že je teraz v priečinku Stiahnuté) buď na plochu alebo mimo priečinka a urob inštaláciu ešte raz. Je to zvláštne, ale ak sa nejaký súbor určený na inštaláciu nachádza vo vnútri priečinku, inštalátor to odignoruje. Ozaj a ešte keď klikneš na stiahnutý súbor pravým tlačidlom, tak skontroluj vo Vlastnostiach - Práva, či je zaškrtnuté "je spustiteľný".

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Skype a Mint
« Odpověď #7 kdy: 03 Prosince 2012, 14:20:53 »
Bylo by fajn vypsat reakci toho příkazu, co jsem sem dával... Grafika si žije občas svým vlastním životem, v terminálu víme hned na čem jsme.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

celim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Skype a Mint
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2012, 14:25:29 »
OK večer vyzkouším(jestli to stihnu, mám ho dost nabitý!)

celim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Skype a Mint
« Odpověď #9 kdy: 04 Prosince 2012, 00:25:07 »
Tak jsem si jednak z příkazové řádky odinstaloval vše co tam ani nebylo(ale to jsem věděl předem).Pak jsem stáhnul ten deb balíček, ale po spuštění mi to nahlásilo, že tam něco chybí a že je to stáhne nejdřív se nezadařilo a těch 81 balíčků nestáhlo a nenainstalovalo. Teď, když jsem se k tomu vrátil a začal psát tento příspěvek, tak jsem se chtěl podívat, co že to tam psalo, ale ono to chtělo najednou 110balíčků a tak jsem to odklep a ejhle najednou to šlo a Skype již mám nainstalovaný. Jen mám trochu problém.dělal jsem testovací hovor, ale zatímco vyzváněí i repráky jsou OK, tak mikrofon je strašně slabý. Někde by se to mělo dát zesílit, ale nevím kde. Díval jsem se do Phononu, ale tam jsem si leda tak vyzkoušel repráky.Kde se tovlastně dělá? Jestli tam, tak  je to audio comunication?

celim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Skype a Mint
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2012, 18:09:07 »
Tak se mi již vše podařilo nastavit  a skype mi funguje!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.