Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalý běh zkompilovaného programu v ubuntu 12.10  (Přečteno 1284 krát)

Neo75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Pomalý běh zkompilovaného programu v ubuntu 12.10
« kdy: 04 Prosince 2012, 22:14:06 »
Dobrý den,
mám otázku k rychlosti běhu zkompilovaného programu v jazyce C v ubuntu 12.10.

Mam nový počítač s corei7-3770 a potřebuji jej použít pro nějaké numerické výpočty, které mám naprogramované v C.

Nejprve jsem vyzkoušel ubuntu 64-bit live DVD ve starší verzi 10.10 CZ z knihy. Svoje programy jsem zkompiloval s gcc, sputil a všechno běželo dobře. Až překvapivě rychle.

Tak jsem zajásal, stáhnul a nainstaloval na disk poslední ubuntu desktop 64-bit 12.10. A ejhle, pokud vezmu stejné zdrojáky, zkompiluju s gcc a spustím, tak je běh asi 5x pomalejší než v distribuci 10.10.
Rychlost běhu je dost zoufalá.

Zkoušel jsem různé volby gcc jako "-march=corei7" apod. ale nic nepomohlo.

Nevíte prosím Vás, kde by mohl být problém?
Děkuji velmi za pomoc!

Neo75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Pomalý běh zkompilovaného programu v ubuntu 12.10
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2012, 21:22:30 »
Tak jsem přeinstaloval distribuci na ubuntu 64-bit 12.04 "Precise Pangolin" LTS a běží to normálně!
V té distribuci 12.10 musí být nějaká chyba.

Ty moje programy v C, na kterých jsem to testoval, jsou v podstatě náročné jen na výpočetní výkon, žádné zápisy na disk, ani extra velké nároky na paměť.
Pod distribucí 12.10 se čas běhu z nějakých důvodů 5x prodloužil. I když se procesor tvářil, že běžní na 100%.
Nemohl by to někdo nezávisle na mě ověřit?

Ještě jedna zkušenost: nějakou dobu jsem z nouze na tomto compu s corei7 používal prostředí MinGW64 pod windows7. Teď v nativním prostředí linuxu ty moje výpočty běží asi o 22% rychleji!
Jsem z toho nadšený!
Zdraví Neo75

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.