Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Win8 a Ubuntu?  (Přečteno 499 krát)

mlimlo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Win8 a Ubuntu?
« kdy: 12 Ledna 2013, 12:19:01 »
Zdravím Vás, prosím o radu pre pokročilého začiatočníka. Ak Vás moje otázky pobavia, kľudne sa smejte.
Na mojom desktope mám nainštalovaný dualboot s XP. Ako pre neskúseného to je pre mňa "svadba z rozumu".
Bohužiaľ Win musím a Ubuntu kto raz skúsil, tak sa ho už nepustí.
Na desktope nebol problém rozdeliť HDD a vyčleniť sektor pre Ubuntu. Ale teraz mám NB s rozdeleným HDD na C:Win8 a na D:Lenovo, pochopiteľne bez inštalačného disku systému.
Je možné používať Ubuntu na takomto disku aj samostatne bez rizika jeho straty v prípade nutnosti preinštalovania Win8? Alebo prípadne používať ho aspoň pod Win8? A keď áno, tak ako na to?
Ďakujem za Vašu zhovievavú odpoveď :)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Win8 a Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2013, 13:35:41 »
pokud jsi
Citace
pokročilého začiatočníka
tak by si měl vědět co se sluší..... např. funkce hledej (už se to tady probralo vícekrát). Pak třeba nějaké výpis?
Kód: [Vybrat]
lspci
sudo fdisk -l
sudo parted -l
atd. Jelikož si více informací neposkytl, má odpověď bude taky strohá "ano lze, jen při obnově win budeš muset obnovit grub"

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Win8 a Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2013, 18:38:43 »
Ubuntu dat se Ti přeinstalování Windows nedotkne a tak je to i naopak jde jen o ten grub který Ti to možná rozhodí já Windows už delší dobu vedle Ubuntu nemám a naposledy jsem měl Win 7 ale docela zajímavý prográmek na opravu grubu je třeba Rescatux etc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.